Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

jestem przed wymianą pokrycia dachu. W tej chwili mam blachę na rąbek, a chcę wymienić na blachodachówkę. Dach prosty, bez udziwnień 240m2. Waham się pomiędzy Plannja Royal a Ruukki Finnera. Pierwsza, 30 lat gwarancji i specjalna, wzmocniona na uszkodzenia mechaniczne powłoka lakiernicza. Druga, 40 lat gwarancji i 15 lat na kolor.

Jedna i druga tak samo ładne :) Cenowo podobnie, z lekką przewagą na korzyść Ruukki.

Proszę o poradę czym się kierować przy wyborze balchodachozy wybrane przeze mnie pozycje warte są uwagi. Może jest coś innego, lepszego?

Za wszystkie sugestiez góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nic nie doradzi? Muszę się na coś zdecydować i kupić , bo chczaczynać robotę w kwietniu.

 

Ja miałem ten sam dylemat dwa lata temu i gdyby nie bardzo duża promocja na dachówkę Ceraton, to decyzja padła na Ruukki, naprawdę porządna blacha mam ją jako wykończenie, parapety i rynny(sentyment do podjętego wyboru) powłoka Pural mat.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości to udaj się do przedstawicieli i zobacz osobiście, ja miałem te blaszki na sznurku ze sobą inny jest rdzeń a to podstawa i to bardzo widać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie są niezłej jakości (choć podobno już nie tej, co "u siebie" w Skandynawii) ;) Mają jedną wadę - nie za bardzo się nadają na nasze polskie ulewy, bo są płytkie.

Tymczasem nasze polskie rynny wykonane w oparciu o normy DIN są już głębokie i przy tej samej szerokości mogą przyjąć więcej wody opadowej naraz.

 

Pozdrawiam

 

Mówimy o blachodachówce, czy o rynnach??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
ja zastanawiałem się nad Plannją Royal, Budmat Sara Nova lub Ruukki Finnera i zdecydowałem się na Sarę w matowym graficie, każdą dotykałem i porównywałem parametry i sara moim zdaniem wypadała najlepiej przy bardzo zbliżonej cenie. Co myślicie o moim wyborze?

 

Budmat Sara - to blacha produkowana w Polsce z arkuszy blachy płaskiej sprowadzonej ze Szwecji - jeśli jakość odpowiednia to czemu nie, profil się podoba, wszystkie elementy systemu są dostępne- jeśli cena atrakcyjna to brać ;)

Blacha jest produkowana u nas od 10 lat więc na pewno znajdziesz kogoś kto ma ją na dachu i można zobaczyć jak wygląda po tym okresie(skład budowlany "może" udzielić Ci takiej informacji).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...