Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może japońska vega?

Też ciekawy kształt i cena przystępna. Pewna firma spod Wawy oferuje całkiem dobre ceny :)

 

ps.

na pewno będzie tańsza od hery :)

Miałam wyceny na obie, bo też kultywuję tematy blaszane ;)

U mnie ostatecznie stanęło na ruukki finnera i trochę to niestety kosztowało :(

Ale efekt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońska Vega jest teraz w cenie 31,5 brutto , co stanowi sporą zachętę dla kupujących. Ciekawa alternatywa dla rozreklamowanych Ruukki i Plannja, chociaż klientom ciężko się przełamać na nieznaną im japońską technologię.

Kolorystyka w Japończyku jest bardzo ciekawa.

 

Podpisuję się obiema rękoma ;)

Mnie, odwagi nie starczyło ...

:p

a za ruukki finnerę zapłaciłam 30,6 zł, ale za arkusz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby starcza na 0,75 m.kw efektywnego krycia. Ale czy to prawda, to nie wiem. My musieliśmy (od pierwotnej wyceny eksperta ruukki), domawiać niemało arkuszy (30), ale podobno więźbę nam większą zbudowano, niż pierwotnie zamierzono. I też w tym jest trochę prawdy. Także moja odpowiedź może być niewiarygodna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa dla rozreklamowanych Ruukki i Plannja, chociaż klientom ciężko się przełamać na nieznaną im japońską technologię

Jesli chodzi o Plannje, to zdecydowanie odradzam jej zakup! Ja kupiłem blachodachówkę Plannja Smart głównie z tego powodu, że producent deklarował, że blachodachówka posiada grubość rdzenia stalowego 0,50 mm. Po zmierzeniy okazało się, że blacha razem z powłokami ma 0,48-0,49mm. Próba reklamacji, która trwała 3 miesiące (2 miesiące przyjeżdżał do mnie przedstawiciel handlowy ale i tak nie przyjechał bo po 2,5 miesiacach stwierdził, że on nie jest od rozpatrywania reklamacji). Po wysłaniu oficjalnego maila (musiałem sporo się natrudzić aby zdobyc adres e-maila, bo w przedstawicielstwie Plannji w Annopolu telefony potrafią milczeć całymi dniami) otrzymałem piosmo, że reklamacja nie może być uznana, bo partia blachy z której została wytłoczona moja blachodachówka ma grubość 0,46 mm, co jest zgodne z normą, która to dopuszcza odchyłke od zadanej grubości o 0,06mm, więc blach jest OK.

Poza tym blach ta ma jeszcze kila innych wad, m. in. za arkusze innej długości niz pełne moduły trzeba sporo dopłacić, folia osłonowa na blachach płaskich jest bardzo słabo przyklejona i odrywa się już podczas przenoszenia blachy a o cięciu lub wyginaniu jej razem z folia można zapomnieć. Blacha jest bardzo twarda, co w mojej ocenie tez nalezy uznac za jej wadę! Do tego dochodzi bardzo mały wybór powłok z połyskiem. I jeszcze jedna ciekawostka - blachy z połyskiem są produkowane w hucie na Słowacji a pozostałe w hucie w Niemczech - Szwedzka to jest tylko nazwa.

Edytowane przez daniel5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałam z firmy Bud Mat. Świetna Polska firma, naprawdę wysoka jakość. Zapominamy czasem o ofercie naszych rodzimych producentów, a to że mają mniejszą reklamę, nie oznacza, że mają gorsze produkty. Czasem po prostu nie warto przepłacać.

 

A co do niskich cen - warto zaglądać do hurtowni internetowych, jak w każdym sklepie tego typu, zakupy wychodzą taniej niż w sklepach stacjonarnych. Osobiście polecam hurtowniabudowlana24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, co mówi AndrzejWilhelmi, sama przerabiałam dylemat "dachówka czy blacha" i wynik jest taki: Dachówka ceramiczna turmalin braasa... wyszła taniej niż blacha na rąbek Planja i Ruukki. Dodam, że dach wielospadowy. Efekt bardziej niż zadowalający. Dodatkowy, drobny plus: nie trzeba utylizować odpadów, bo można je wykorzystać na podwyższenie terenu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, co mówi AndrzejWilhelmi, sama przerabiałam dylemat "dachówka czy blacha" i wynik jest taki: Dachówka ceramiczna turmalin braasa... wyszła taniej niż blacha na rąbek Planja i Ruukki. Dodam, że dach wielospadowy. Efekt bardziej niż zadowalający. Dodatkowy, drobny plus: nie trzeba utylizować odpadów, bo można je wykorzystać na podwyższenie terenu.

 

Braas robi tylko dachowki cementowe....a przynajmniej jeszcze do niedawna tak bylo. Czyli albo masz na dachu cement albo to nie jest braas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas robi tylko dachowki cementowe....a przynajmniej jeszcze do niedawna tak bylo. Czyli albo masz na dachu cement albo to nie jest braas

 

Photos, Braas ma w ofercie dachówkę płaską cementową o nazwie tegalit oraz płaską ceramiczną o nazwie turmalin. Dachówka wydaje się godna polecenia, na 3.600 sztuk - tyko kilka uszkodzonych w transporcie. Resztę ocenię po zimie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...