Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystko fajnie, pięknie ale chyba nie dodałem że posiadam stary, drewniany dom, na którym leży stara blacha na rąbek i ma zamiar na nią właśnie położyć nową.

Wybrałem takie rozwiązanie bo dach stoi a ja zacznę go rozbierać i kombinować to jeszcze coś uszkodzę, jakaś krokiew pęknie itd.

Zapytam w taki razie czy taką dachówkę w ogóle mógłbym zastosować czy konstrukcja raczej nie wytrzyma jej ciężaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się ale mimo to postanowiłem spytać, więc jak rozmawiamy dalej o blachodachówce to jak ten dach pokryć przy minimalnym nakładzie kapitału?

Muszę zrobić ten dach a z kasą krucho dlatego szukam jak najtańszej opcji, gdyby to był nowy budynek to i nad droższym rozwiązaniem bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dach nie przecieka to nie rób nic. Jak przecieka to jest problem bo stare pokrycie nie spełnia warunków krycia wstępnego i należałoby je skutecznie uszczelnić lub zdemontować. Natomiast gdy jest szczelne i chcesz zamontować nowe pokrycie to kontrłata o grubości większej od wysokości rąbków, łaty i najtańsza blachodachówka. Będę w lipcu wymieniał cały dach na budynku w Pruszkowie i taka blachodachówka w bardzo przyzwoitym stanie będzie demontowana. Istnieje możliwość odkupienia jej za półdarmo. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja niemniej jednak aż tak źle nie stoję z kaską :)

Chciałbym po prostu nie przepłacić za ten dach bo nie potrzebuję blachodachówki za 50zł, a jakie są koszta robocizny wymurowania kominów ?

Są na środku i mają teraz po 120cm ale chcę je wyburzyć i postawić mniejsze tak ok 50-60cm bo jak pisałem są na środku na samym szczycie.

Ile to kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to poniżej 20zł można kupić piękną, solidną i trwałą dachówkę betonową, z darmową dostawą i prostym montażem. Ja jestem tego najlepszym przykładem i dzięki G*anbu uratowałem się przed wywaleniem 9000zł na blachę Budmat Venecja (dachówka kosztowała 4000) ;-)

 

Hej. My również zastanawialiśmy się nad modułową Venecją, mamy dach czterospadowy (kopertowy) poddasze nieużytkowe, dwa kominy i wyłaz. Drzewo na więźbę mieliśmy własne, więc zostało wycięte "pod dachówkę". Skoro jednak dachówka cementowa wychodzi taniej, to mam pytanie czy nie będzie za ciężka na dach 25 - 26 stopni, powierzchnia około 225. Słyszałam różne opinie o dachówce cementowej, że bardzo ciężka, że nasiąkliwa itp. Mam też pytanie odnośnie cen zakończeń (gasiorów) w przypadku blachy Venecja i w przypadku dachówki cementowej. Z jednej strony boimy się blachodachówki z drugiej strony ciężaru dachówek. Już zastanawialiśmy się nawet nad położeniem trapezówki, brzydka jest, ale jakoś tak wydaje się solidniejsza od blachodachówki. Jednak nadal stoimy w miejscu, może pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania to do konstruktora, kierownika budowy, architekta, a dopiero potem na forum.

 

Większość nowo budowanych domów, jest projektowo przygotowana do dachówki, ale to są zbyt poważne sprawy, żeby spekulować na ten temat na forum, nie mając żadnych, ale to żadnych informacji na temat twojego domu i dachu.

 

Jeśli koniecznie chcesz, żebyśmy pospekulowali, to opisz dokładnie konstrukcję swojego dachu. Jaki typ więźby, jakie rozstawy, jakie wymiary elementów, jakie drewno, itd.

Edytowane przez K160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że to będą spekulacje ale na dobra sprawę - my się nie znamy totalnie z mężem na dachach, to każdy wciska nam różne teorie. Do końca nawet nie jesteśmy pewni czy więźba jest odpowiednio wycięta! Nie oczekuje, że jednogłośnie ktoś mi powie "bierz dachówkę albo blachę". Ważne dla mnie jest, że ktoś kto się na tym zna od strony praktycznej powie, żeby nie np. nie ryzykować, a może akurat znajdzie sie ktoś kto robił podobny dach?

Nie mam w tej chwili możliwości dołączenia rzutów dachu. Napiszę więc co wiem:

Budynek parterowy: 12,45m / 13,45m

Rozpiętość dachu: 14,05m / 15,05m 25/26 stopni

Więźba:

Murłata, podwaliny i słupki 14/14 (22 sztuki od 2- 7metrów)

Płatwie 14/18 (4 sztuki *5,5m)

Płatew 14/20 ( 1sztuka *5,1m)

Krokwie narożne 12/18 (4 sztuki *11,3m)

Krokwie 8/18 (66 sztuk od 1-8,6 m)

Jętki 6/16 (8 sztuk* 6m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze inaczej się zapytam bo wyceniając blachę wszędzie dostaję info o pasach nad rynnowych, wiatrownicach, obróbkach przyściennych a mnie sie wydaje że można po prostu kupić blachę płaską i wszystko podocinać i powyginać Mam rację?

Więc do kompletując kompletne pokrycie potrzebuję blachodachówkę+blachę płaską+gąsiory+wkręty farmerskie+orynnowanie i może jeszcze paroizolację nie mówiąc o gwoździach, czy to wystarczy by pokryć dach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie tak, obróbki krępowane na budowie są zazwyczaj dużo tańsze. Ja bym sugerował, żeby membrany, gwoździe, farmery, rynny, itd kupować oddzielnie, a nie tam gdzie blacha. Ja w ten sposób oszczędziłem dobrych kilkaset złotych. Gąsiory też można samemu wygiąć z blachy (na giętarce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby to była blacha trapezowa to istotnie gąsiory byśmy zrobili z płaskiej ale do blachodachówki nie bardzo podchodzi taka opcja.

Jako że mam drewniany dom to pomyślałem także o mocowaniu rynien na haki do krokiew dzięki temu odeszło by mi ok 100m blachy na pasy nadrynnowe, jest sens to robić?

Co do rynien plastikowych to biorę pod uwagę Bryzę i Kaczmarka a może coś tańszego jeszcze kupić, jest jakaś tańszy system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro blachodachówka imituje dachówkę to gąsior musi imitować gliniany gąsior. Oczywiście nikt nikomu nie broni nakryć kalenicy czy naroży nakładką (daszkiem) z płaskiej blachy. Nie ma obowiązku montowania rynien. Woda może sobie kapać z okapu o ile okap jest odpowiednio odsunięty od ściany budynku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy to normalne, iż przy blachodachówce "normalnej" przy dachu 237 m liczą mi, na wycenach 270-275 m? Aż [40 metrów byłoby odpadu? Skan dachu :[ATTACH=CONFIG]193898[/ATTACH]

 

Mozliwe.

W przypadku dachów kopertowych odpadów z blachodachówki jest bardzo dużo.

A jeżeli nie ma lukarn to tym bardziej nie ma jak zakombinować z odpadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rynny zamierza montować:)

Dzięki za odpowiedź, teraz jeszcze zastanawiam się nad blachodachówką z bud matu, jest to sara w macie za 18.64 netto+plus płaska 55zł /arkusz netto, czy to jest dobra cena czy mam szukać dalej?

 

Wszystko zależy z jakiej huty blacha.

Myślę że należałoby dopytać co to za blacha.

Swoją drogą ta blacha płaska trochę droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...