Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

Mam pytanie o jakość blachodachówki Diament Plus z ThyssenKrupp. Potrzebuję bowiem ok. 200m2 czegoś w cenie do 30 zł/m2 do pokrycia dwuspadowego dachu :) Poradzicie coś, czy ten Diament będzie dobrym wyborem.

PS. Jeśli nie będzie problemem odpowiedzenie w tym wątku, to czy cena za robotę przy takim dachu (3 okna dachowe, to jedyne utrudnienie) w granicach 10 tys. to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz, nie wiem, gdzie Ci podali cenę za robociznę, ale my mamy ok.220m2 dachu dwuspadowego z jedną lukarną i dwoma (ew. trzema, jak się namyślimy) oknami dachowymi, i u nas cena to 4 600zł. I to raczej u nas średnia cena, większych różnic nie ma. Jeden wykonawca zszedł do 4 000zł.

 

Na stronie Blachotrapezu masz różne powłoki wymienionej przez Ciebie blachy, więc cena będzie zależeć, od wybranej powłoki. Jak nie napiszesz, jaką powłokę wybrałeś, to nie ma chyba co o cenie mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie wiem, gdzie Ci podali cenę za robociznę, ale my mamy ok.220m2 dachu dwuspadowego z jedną lukarną i dwoma (ew. trzema, jak się namyślimy) oknami dachowymi, i u nas cena to 4 600zł. I to raczej u nas średnia cena, większych różnic nie ma. Jeden wykonawca zszedł do 4 000zł.

 

Ale co wchodziło w cenę? Więźba, foliowanie, krycie, podbitki, docieplenia przy podbiciach, czyli dach od A do Z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest od dach od a do zet to jest dach plus dodatkowe prace. Cena nie niska ale byc moze warto (na to byc moze sklada sie wiele rzeczy....staz rekomendacje itp). Ale cena powyzej czyli pond 200m2 dachu plus okna za 4 tys zl...w sumie mozna i za darmo...dla jasnosci ja nie wykonuje pokryc.

jesli chodzi o cene pokrycia...warto sie zastanowic na nowymi modulowymi blachami ceny lekko wyzsze bo okolo 31 za m2 a wizualnie jest o wiele lepiej

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nic dobrego o pruszynskim nie slyszałem...wiele zlego tez nie kilka rzeczy bym ich produktom zarzucil ale to moje zdanie i dekarzy z ktorymi wspolpracuje...ogolnie jest to nizsza polka...znana bo znana ale nizsza. Sa na rynku wiele lat i nadrabiaja marka, ktora jednak z roku na rok traci, aczkolwiek moje zdanie moze byc subiektywne Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszą cenę wchodzi wszystko związane z kryciem dachu. Więźba była zrobiona wcześniej. Co do cen, choć to nie ten wątek, pisałam już, takie są u nas w okolicy. Jasne, można i za więcej, ale po co. Widocznie dwóm chłopakom z pomocnikiem za 4, max. 5 dni roboty wystarczy. Ceny więźby nie jestem w stanie podać, bo dostaliśmy cenę za stan od fundamentów do więźby właśnie.

 

Myśmy mocno zastanawiali się nad Aradem Premium Pruszyńskiego (w powłoce Purmat), ale postawiliśmy w końcu na Venecję Bud Matu. Co do opinii nt. Pruszyńskiego, to też nam wszyscy powtarzali, że to nic dobrego, ale z drugiej strony, jak pytaliśmy o konkrety, to nikt nie potrafił powiedzieć nic sensownego. Ja zgadzam się z Bazylem. Modułowa w sumie za cały dach wyszła nas ok. 1200zł drożej niż zwykła blachodachówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Bazylem. Modułowa w sumie za cały dach wyszła nas ok. 1200zł drożej niż zwykła blachodachówka.

 

Chyba z photosem :D Tylko czy jest sens dla waloru estetycznego dokładać te 1200 zł do modułu? Jakby nie patrzeć to dla mnie 1 okno połaciowe :) A z Budmatu jakie blachy dobre? I na co zwracać uwagę? Jaki ocynk, ile mikronów powłoki i co jeszcze?? A może zupełnym trafem ktoś poleci dobrą firmę z materiałami ze świętokrzyskiego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, sorry ;-) Rzeczywiście z photosem :yes: :D Sprawdziłam sobie dokładnie w naszym budowlanym zeszycie:

1. Budmat Aria, blacha SSAB X-matt, całość za 13900zł,

2. Budmat Venecja, blacha ta sama, całość za 14930zł.

No to różnica w cenie nie jak wyżej podałam, tylko jeszcze trochę mniejsza. Całość obejmuje blachodachówkę, blachę, folie, membrany, okna, wyłaz, rynny, i co tam jeszcze potrzeba. Cenę podaję tylko handlowca, który wygrał "casting", ale ogólnie nie było jakichś strasznych różnic na tych samych produktach.

No myśmy w stanie byli wydać więcej na efekt wizualny, widzimy Venecję u swoich znajomych i dla nas różnica w wyglądzie jest powalająca. Dla nas akurat było warto, ale nie twierdzę, że dla każdego musi być tak samo.

 

Co do grubości blach, pokrycia cynkiem, pokrycia lakierem, to trzeba by najpierw sobie sprawdzić, co się chce porównać. Pruszyński chwali się poliuretanowym Arcelorem z 50 mikronami powłoki lakierniczej w modułowej Arad Premium. Cena u nas było około 500zł niższa niż nasza Venecja. Kwesta dokonania selekcji kilku producentów i dopiero wtedy porównywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budmacie venecja na arcelorze gruby mat 275 ocynk i 35 mikronow powloki na SSAB niestey juz tylko 30 mikronow. Jestem handlowcem i sprzedaje min. venecje ale to bylo dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Otóż kiedy Budmat wprowadził venecje i podał mi ceny bylem w szoku, pomyslałem super kształt, wysokie niemalże dachowkowe przetloczenie i cena wcale nie taka wysoka. Jak sie troche zagłebilem w dane techniczne zrozumialem cene. Otóż blachy z SSAb w powloce NOVA mają po 50 mikronow powloki i za standardową Sarę w tej powloce trzeba zaplacić okolo 32 zl za m2. Za venecje w ktorej idzie wiecej blachy na m2 plus amortyzacja maszyn trzeba dac raptem o 2 zl za m2 wiecej..gdzie tu interes dla budmatu? :).zwyczajnie chcac mocno pchac w rynek venecje trzeba bylo dac dobra cene a mniej mikronow rowna sie nizsza cena. Co ciekawe na powloki NOVA z 50 mikron. daja 30 lat gwarancji na X-MATT z 30 mikronami daja 50 :) No takie sa prawa rynku, kto kogo bardziej przechytrzy:) Aczkolwiek dodam na koniec tego wywodu ze i tak wolałbym 30 mikronow na szwedzie niz 35 na arcelorze w gr macie :) Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, nie ma chyba co patrzeć na 275 cynku, bo z tego co wiem, to to jest minimum określone przez normę (PN-EN 508-1.2010). Ja nie widziałam, ale mój mąż widział badanie grubości tego cynku na pierwszej lepszej wyciągniętej Venecji, wyskoczyło ponad 320g/m2.

 

Jasne patrzyliśmy na inne powłoki, ale właśnie cena nas zbiła z tropu, dachówkę w tej cenie za komplet byśmy mieli, jakbyśmy się postarali. Jak usłyszałam, że za m2 Ruukki wychodzi prawie 50 zł, to na krześle sobie usiadłam. Uznaliśmy, że Bud Mat jest solidny, wygląda świetnie jak na blachodachówkę, i że cena nam pasuje :p

 

No i widzisz, handlowiec niby jesteś, ale nie sprecyzujesz, że te 50 lat to nie od producenta blachy, tylko od producenta blachodachówki ;-) I to, jak się orynnowanie Budmatowskie wybierze. Nie twierdzę, że wybraliśmy najlepszy produkt, ale mamy nadzieję, że wybraliśmy solidny. Mnie ciągnęło do tego Arada, ale mąż był raczej na nie. Zobaczymy z czasem, co z tego wyjdzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, handlowiec niby jesteś, ale nie sprecyzujesz, że te 50 lat to nie od producenta blachy, tylko od producenta blachodachówki ;-)

No widzisz klientem niby jestes a nie wiesz ze gwarancje zawsze masz od producenta blachodachowki...huta nie jest dla Ciebie stroną

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie sformułowałam swoich myśli tak jak powinnam, w każdym razie Budmat "dorzuca" swoje 20 lat przy wyborze kompletu ich wybranych produktów, jak będziesz miał inne rynny, to już 50 lat nie będzie. Ogólnie przecież te gwarancje to i tak od d... rozbić, więc nie za bardzo jest się co spierać. Osłuchaliśmy się od wszystkich przedstawicieli, jak to ich produkty są najlepsze ;-) Napisz chociaż, czy wybraliśmy stosunkowo dobrze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, normalnie od dziś będę spać spokojnie :p ;) U nas w okolicy Wenecja to jeszcze jednak rzadkość, królują za to blachy o kształcie Arii.

 

Moim zdaniem jeszcze okolo 3-4 lata i modulowki wypra tradycyjne blachodachowki, no moze nie zupelnie ale mogą odwrocic się udzialy w rynku. I bynajmniej nie mam tu na mysli tego ze one są jakies fenomenalne itp itd to jednak dalej blacha i daleko jej do starej poczciwej dachowki. Natomiast ogromną zaleta bedzie jej czas realizacji, sklady beda mialy palety na magazynie i nawet tego samego dnia blacha bedzie u klienta, a to jeszcze chwila i bedzie decydujacym czynnikiem, z wielu przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaka masz wiezbe. Jeśli w grę wchodzi tylko blacha to:

1. Zależy mi tylko na trwałości:

- blachodachowka z powloką 50 mikronow i chyba najlepiej SSAB nova (budmat zefir, sara i finish kingstyle)

2. Chciałbym aby pokrycie mocno nawiązywało do dachówki

- venecja, na szwedzkiej blasze okolo 34 zl na niemieckiej okolo 31 zl

 

Ja osobiscie sprzedaje prawie same blachy w obecnym miejscu pracy ale zostalem "wychowany" i nauczony sprzedaży pokryć na dachowce i bynajmniej nie przez ten sentyment teraz zrobilbym takie pokrycie u siebie

Jeśli więżba pozwala a finanse są trochę niższe zawsze można zrobić dachowke cementową np braas ibf prodach.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszą cenę wchodzi wszystko związane z kryciem dachu. Więźba była zrobiona wcześniej. Co do cen, choć to nie ten wątek, pisałam już, takie są u nas w okolicy. Jasne, można i za więcej, ale po co. Widocznie dwóm chłopakom z pomocnikiem za 4, max. 5 dni roboty wystarczy. Ceny więźby nie jestem w stanie podać, bo dostaliśmy cenę za stan od fundamentów do więźby właśnie.

 

Myśmy mocno zastanawiali się nad Aradem Premium Pruszyńskiego (w powłoce Purmat), ale postawiliśmy w końcu na Venecję Bud Matu. Co do opinii nt. Pruszyńskiego, to też nam wszyscy powtarzali, że to nic dobrego, ale z drugiej strony, jak pytaliśmy o konkrety, to nikt nie potrafił powiedzieć nic sensownego. Ja zgadzam się z Bazylem. Modułowa w sumie za cały dach wyszła nas ok. 1200zł drożej niż zwykła blachodachówka.

 

Witam Państwa, stoję przed podobnym problem tzn. w połowie października ma przyjść ekipa do dachu, a jeszcze nie zdecydowałem jaką blacho-dachówkę wybrać. Zastanawiam sie nad Aradem Pruszyńskiego i Wenecją Budmatu ze wskazaniem na Wenecję.

Dach mam kopertowy o pow. 286m2, kąt nachylenia 20 stopni

Czy jest szansa na zdjęcie dachu krytego Wenecją na priva ? :D

W oddziale Budmatu nie potrafili mi wskazać domu krytego Wenecją w mojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...