Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie , podpinam się pod temat jak widzę bardzo gorący dla mnie też.Bardzo proszę podpowiedzcie w wyborze blachodachówki bo mam ogromny mętlik.Wyczytałam,że

-ważne jest pokrycie, najlepiej poliuretanowe czy tak?

-pokrycie ma mieć 50 mikronów /oczywiście ,żeby było trwałe/ i mat,

-blacha z huty SSAB o nazwie Prelaq czyli słynna blacha szwedzka.?

Czy powyżej mam trochę racji?:confused::confused:

 

A ponadto chciałam zapytać co oznacza SUB 280 np.?Jak zapytałam o to oznaczenie w firmie zajmującej się sprzedażą pokryć dachowych to pan mnie wyśmiał.Powiedział ,że nie ma nic takiego i on nigdy o tym nie słyszał.A poza tym jestem pierwszym klientem , który zadaje takie niemądre pytania.

 

Ja i tak panu nie wierzę bo wyczytałam na stronie huty SSAB, nie wiem tylko czy dobrze to zrozumiałam.Czy przy wyborze blachodachówki jest istotne ile subów ma blacha? Wg mnie tak.Co o tym myślicie.?

 

I moje ostatnie pytanie: Co sądzicie i co wiecie z własnych doświadczeń o firmie Lindab z Łomianek pod W-wą? Czy jest to firma uczciwa tzn czy za blachę szwedzką nie sprzedaje blachodach.ówek z blachy np. chińskiej ? Na innych forach użytkownicy piszą ,że tak się często u nich zdarza.:( A może ktos zna firmę FOX z Biłgoraja.Czy warto u nich kupić blachodachówkę? Mam bliżej do Zamościa ale własnie w tej firmie ceny na tę samą blachodachówkę są o 10 zł mniejsze niż w Zamościu:eek::eek: A czy np. BudMat tez korzysta z Lindaba?

 

Proszę pomóżcie::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co sądzicie i co wiecie z własnych doświadczeń o firmie Lindab z Łomianek pod W-wą? Czy jest to firma uczciwa tzn czy za blachę szwedzką nie sprzedaje blachodach.ówek z blachy np. chińskiej ? Na innych forach użytkownicy piszą ,że tak się często u nich zdarza...

A jakie to fora? Kto tak pisze? Stosuję produkty tej firmy prawie 20 lat. To nie jest firma handlowa tylko producent o określonej renomie. Skoro jakiś anonimowy przygłup pisze jakieś bzdury a Ty mu wierzysz to już Twoja sprawa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie tylko nie tak ostro.Ja jednak wolę rozmawiać na spokojnie. Bez wyzywania osób nawet tych , których nie znam. To po pierwsze.

a po drugie, 20 lat temu nikt nie pokrywał dachu blachodachówka z Lindaba, no i po trzecie, chyba Pan żyje w innej bajce, bo to ,że zdarzaja się oszustwa to każdy wie.Akurat w jakiej firmie , o jakiej renomie, tego nie wiem.Także nie wiem nic o Lindabie, dlatego zapytałam. A to ,że zamiast blachy szwedzkiej klienci dostają blachę chińską, wiedzą sami klienci , kiedy dostają fa.

Bo jeśli ja pytam o określone parametry produktu, który chcę zakupić i nie udziela mi się odpowiedzi, lub odpowiada się wymijająco to wg Pana co to jest?

I żeby było jasne nie mam tu na myśli firmy Lindab! Wiem,że Lindab to producent!

 

 

A może ktoś z Forumowiczów odpowie na moje pytania?:yes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz na myśli firmy Lindab to czemu akurat jej nazwę przytoczyłaś? Zapytałem konkretnie o jakie forum chodzi i kto tak napisał? Ja swoje wypowiedzi podpisuję czytelnie i biorę odpowiedzialność za to co piszę. Nie można bezkarnie opluwać firmy. Albo się ma dowody albo się tak nie pisze: "tak się często u nich zdarza". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLACHODACHÓWKA - wątek zbiorczy: jaką wybrać? którą polecacie? Zdjęcia dachów Taki jest temat działu.

 

 

zawsze uważałam ba nadal tak uważam-wszak jedna jaskółka nie czyni wiosny -,że Forum Muratordom jest bardzo dobrym Forum. Widzę jednak,że nawet inni użytkownicy nie chcą pisać w moim wątku. Dziękuję Wam wszystkim bardzo.Serdecznie pozdrawiam.

 

 

A co do Olimpa Forum nie będę z Panem dyskutować i się tłumaczyć jeśli chce Pan dowodów to proszę iść do sądu.A to ,że ludzie pytają o uczciwość innych to jest w naszym kraju bardziej normalna rzecz niż jedzenie chleba.No nie dziwię się na Olimpie inny świat.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałaś temat wątku no i gdzie w nim jest miejsce na pisanie niesprawdzonych opinii o producentach blachodachówki. Trzy posty i już jesteś obrażona!:p To nie Twój wątek:no:. To Ty w tym wątku zadałaś pytanie i przytoczyłaś krzywdzącą wyssaną z palca opinię o jednej z firm. Czy to jest w porządku?:no: No ale jak się pisze anonimowo to wszystko można napisać bezkarnie. Zadałem Ci dwa proste pytania, na które nie potrafisz odpowiedzieć. Życzę Ci tylu wpisów co ja mam, to wówczas poznasz jaki jest świat na Olimpie:yes:. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję informacji oraz opini na temat blachodachówki modułowej firmy Icopal wzór Decra Elegance błysk.

Czy ktoś z Was ma, widział? Zastanawiam się nad wyborem tej,a Rukki Finnera Purex.

Proszę doradźcie.

wes jeszcze pod uwage flexa planji, tu chyba bedzie najlepszy stosunek jakosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie do wszystkich znających lub mających doświadczenie z blachą na rąbek. Musimy podjąć na dniach ostateczną decyzję. Stoimy przed wyborem między ruuki classic a rąbkiem pruszyńskiego w powłoce purmat. Obie mają blachy mają powłokę 50 mikronów ale cena kompletnego dachu wg specyfikacji wykonawcy pruszyńskiego jest o 3 tyś niższa. Czy ktoś ma doświadczenia z rąbkiem pruszyńskiego, jak z falowaniem? Wykonawca twierdzi, że jeśli chodzi o efekt falowania najlepsza jest ruuki ale z drugiej strony do tej pory nie kładł jeszcze pruszyńskiego więc nie wiem czy można całkowicie polegać na jego opinii. Po przeczytaniu tego forum wiem, że opinie o blachodachówkach pruszyńskiego są różne. A jak jest z rąbkiem? Jak oceniacie powłokę Purmat pruszyńskiego. Podpowiedźcie coś proszę laikowi. Sprzedawcy wiadomo też nie są do końca wiarygodni bo polecają tych producentów z którymi mają najlepszę warunki współpracy. Z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałam z krycia rąbkiem. Przejechałam się po okolicy i popatrzyłam pod słońce jak wyglądają panele... Powiem szczerze, że nie jest to dla mnie zadowalający efekt. zastanawiam się nad adamante ruukki lub nad icopal Quatro- ta blachodachówka podoba mi się najbardziej. Rąbek byl moim marzeniem od kilku lat... jednak te wrażenia estetyczne zmieniły moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pełną świadomość, że to pokrycie ma wady o jakich piszesz. My też wcześniej oglądaliśmy wiele domów z tym pokryciem. Niektóre były fatalne. Nie wiem czy była to bardziej wina słabej blachy czy wykonawstwa. Oglądaliśmy też dachy wykonane przez naszego dekarza i bardzo nam się podobały. Dekarz nie jest tani ale ma duże doświadczenie w rąbku. Rąbek to podobnie jak Twoje, marzenie mojego męża. Mamy prosty dwuspadowy dach. Ja skłaniam sie ku plannji flex (dachówka ze względu na słabszą więźbę odpada) tym bardziej, że koszt całego dachu (robocizna + materiał) jest o prawie 7 tyś niższy. Niestety widzę w oczach męża to wielkie rozczarowanie gdy mówię, że rąbek jest dla nas za drogi. Ilekroć widzi jakiś rąbek na dachu słyszę westchnienie " jaki piękny rąbek". Nie wiem czy dam radę słuchać jego żali do końca życia jeśli nie zrobimy tego rąbka:) Dlatego myślałam o pruszyńskim, którym trochę zniwelowałoby tę róźnicę. Z drugiej strony jeśli mam zaoszczędzić te 3 tyś a nie być zadowoloną i urągać na słabą blachę to wolę albo dołożyć i zrobić ruuki albo jednak flexa i mieć jedną z lepszych blachodachówek niż słaby rąbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...