Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Mój dekarz uzmysłowił mi pewien problem z kryciem dachu papą przy położeniu płytek włóknocementowych.

A mianowicie w miejscach gdzie papa będzie zachodziła na siebie a w niektórych miejscach będą to nawet 3 papy płytka włóknocementowa będzie odstawać i będzie to źle wyglądać, więc sugeruje położenie membrany.

Znalazłem w instrukcji producenta płytek żeby stosować folie dachową paraprzepuszczalną...

pozdrawiam

Janek

 

Mam nową papę pod dachówki z grubością 0,5 mm, chyba to by rozwiązało problem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam Panie Andrzeju

 

Zgadzam się z Panem że w kryciu niemieckim by to pięknie wyglądało.

Ale mam argumenty przeciw a mianowicie:

- mój dekarz nigdy nie kład takiej płytki i był by to trochę problem....

- na ta chwile na dachu mam już pape termozgrzewalną tak jak Pan radził :) czyli musiał bym teraz jeszcze raz poziomować dach bo wcześniej tego nie zrobiłem i jeszcze raz papa

- wyższy koszt robocizny i materiału

- płytka jest malowana co mnie za bardzo nie przekonuje

- obawiam sie też trochę że w dalekiej przyszłości jak ktoś wejdzie na dach i stanie niechcący na takiej płytce to poprostu pęknie

- znalazłem na forum opis i zdjęcia reklamacji takiej płytki i nie ciekawie to wyglądało... być może był to odosobniony przypadek ale trochę mnie to zraziło

 

podsyłam tez zdjęcia z realizacji dachu

 

pozdrawiam

Janek

 

 

 

20160910_152549.jpg20160910_152559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo interesujące. Można wykonać krycie w karo na łatach bądź prostokąt na łatach. To, że dekarz tego jeszcze nie robił nie może być żadnym argumentem. Z całym szacunkiem dla Pańskiego wykonawcy ale to Pański dach i może warto znaleźć dekarza, który to potrafi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pokrycie. Ma jednak dwie zasadnicze wady: pierwsza to cena a druga to porastanie bardzo silne szczególnie na północnej ekspozycji. Pozdrawiam.

 

Panie Andrzeju, ja właśnie zastanawiam się nad zakupem blachodachóki z posypem i poszukuję informacji na forum. Co do ceny nie jest tak strasznie, taniej wychodzi niż dachóka ceramiczna, przynajmniej z wycen, które dostałem. Interesuje mnie jednak kwestia porastania. Czy jest aż tak źle? Jak obserwuję dachy sąsiadów to na niektórych ceramicznych też jest zielony nalot. Zastanawiam się więc, czy to nie kwestia odpowiedniego utrzymania dachu w czystości? Zastanawiam się też nad pracami tzn. sprzedawca tłumaczył mi, że tutaj do pracy trzeba wziąć osobę doświadczoną z odpowiednim sprzętem, bo ponoć zwykłe nożyce do blachy nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pomóżcie proszę w ocenie szwedzkiej blachodachówki LIMBLACH model MARII z powłoką PUREX czarny półmat.

Mam ofertę tej blachodachówki w cenie 29zł za metr kw. 15 lat gwarancji na powłokę i 40 na rdzeń. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tego producenta. Z góry dziękuje za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za propozycje papy

 

podsyłam zdjęcie z wizualizacji budynku i jedno w trakcie realizacji, a decyzji jeszcze nie podjąłem waham się pomiędzy blachą na rąbek a płytką włókno cementową

 

 

[ATTACH=CONFIG]368048[/ATTACH]

 

pozdrawiam

Janek

 

Weźmie Pan pod uwagę również gonty asfaltowe? Da rady maksymalnie zbliżyć się do wizualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, ja również na dniach muszę się zdecydować jaką blachodachówkę wybrać. Przeglądając internet zauważyłem, że dużo osób

ma dylemat pomiędzy np. SSAB A RUUKKI. Dla tych, którzy mają problem z wyborem chciałbym przekazać informację, która może

okazać się pomocna. Otóż SSAB W 2014 roku weszło w mariaż z RAUTARUUKKI (tudzież Ruukki) i odtąd jest to tak jakby ta sama firma.

Moje spostrzeżenie jest też takie, że np. oferowana przez Bratex blacha klasy Prrestige Pural Mat ma taką samą nazwę jak blacha klasy Prestige z Ruukki

(czyli też Pural Mat). Wnioski nasuwają się same. Oczywiście możliwe jest, że są to zupełnie inne produkty ale może też być tak, że pod tą samą nazwą sprzedawana jest blach raz ze szwedziej huty a raz z fińskiej.

Edytowane przez marcin_00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również na dniach muszę się zdecydować jaką blachodachówkę wybrać. Przeglądając internet zauważyłem, że dużo osób

ma dylemat pomiędzy np. SSAB A RUUKKI. Dla tych, którzy mają problem z wyborem chciałbym przekazać informację, która może

okazać się pomocna. Otóż SSAB W 2014 roku weszło w mariaż z RAUTARUUKKI (tudzież Ruukki) i odtąd jest to tak jakby ta sama firma.

Moje spostrzeżenie jest też takie, że np. oferowana przez Bratex blacha klasy Prrestige Pural Mat ma taką samą nazwę jak blacha klasy Prestige z Ruukki

(czyli też Pural Mat). Wnioski nasuwają się same. Oczywiście możliwe jest, że są to zupełnie inne produkty ale może też być tak, że pod tą samą nazwą sprzedawana jest blach raz ze szwedziej huty a raz z fińskiej.

 

 

Trafna uwaga marcin_00

 

Dlatego też np koncern tata steel cechuje blachy ze swoich hut delikatnym tłoczeniem strukturalnym tutaj widać http://www.traffic-blachy.pl/blachodachowka/platinum/#galeria

Natomiast jeśli chodzi o pural mat nie znam szczegółów ale jeśli nazwa nie jest zastrzeżona to i 10 różnych hut może przygotować materiał o podobnych parametrach i nazwać go tak samo jako odpowiednik. Przecież wszystkie huty mają blachy poliestrowe w połysku i macie więc tak samo może być w przypadku puralu.

Jeszcze na koniec powiem, że w ruukki masz gwarancje podzieloną na techniczną i estetyczną (ta techniczna jest praktycznie nic nie warta) i jest na długi okres a ta estetyczna wynosi 50% albo i mniej całego okresu gwarancyjnego.

Na przykładzie, który ja przedstawiłem produkt firmy tata steel blacha hps 200 ultra gwarancja wynosi 40 lat na wszystko! dla zainteresowanych odsyłam do zapoznania się hps gwarancja confidex (podchodzą uczcwie do gw. gdyż dla obszarów znajdujących się bliżej morza okres jest, krótszy - zasolenie ma duży wpływ na korozję) tutaj link http://www.colorcoat-online.pl/static_files/StaticFiles/Colorcoat_Online/pdf/poland/brochures_new/Confidex_Guarantee_Datasheet_PL.pdf

 

Chętnie pomogę w wyborze blachy premium,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Trwałość dają trzy pokrycia - dachówki ceramiczne, betonowe lub blachodachówka z posypką. Pytanie na co Twoja konstrukcja dachu, ściany i portfel pozwolą ;)

 

Dlaczego blachodachówka z posypką? Chyba bierzesz pod uwagę blachę z domieszką aluminium i stąd jej wytrzymałość a nie z posypki, tylko wtedy cena podobna do najdroższych ceramicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

to pierwszy mój wpis na tym forum.

Przejrzałem je dość dokładnie szukając rozwiązania nurtującego mnie problemu. Po przeczytaniu wątków dotyczących dachów pozwalam sobie skierować zapytanie do Pana Andrzeja oraz użytkownika photos. Robię to zaś na forum publicznym bo może ktoś ma podobny problem do mojego.

Na początek opis sytuacji.

 

d 10 lat jestem właścicielem 12 letniego domu, który kupiłem w stanie niewykończonym. Dom przykryty jest dachem z blachodachówki i ma użytkowe poddasze. Więźba dachowa jest zaprojektowana pod ten rodzaj pokrycia. Kupując dom wiedziałem, że sposób położenia i jakość blachodachówki oraz obróbek delikatnie mówiąc jest daleki od poprawnego (wpłynęło to też na cenę zakupu) i czeka mnie w przyszłości jego wymiana. Jednak biorąc pod uwagę wydatki ponoszone na wykończenie domu "odłożyłem" tę sprawę na później. Teraz ten czas już nadszedł.

 

W tym momencie jestem w trakcie wyboru nowej blachodachówki.

 

Przeglądając forum zazwyczaj trafiałem na zapytania o różnicę między wyrobem firmy x i y, lub modelu a i b. Prawie wszystkie pytania dotyczą blachodachówki o rdzeniu stalowym. Ja zaś starałem się znaleźć satysfakcjonującą mnie odpowiedź na pytanie co wybrać - blachodachówkę modułową stalową (np ruuki finnera 40, plannja scandic modular, bratex ssab ceramic mat), czy blachodachówkę aluminiową. Ze względów nie tylko estetycznych zakładam,że pokrycie będzie w kolorze ciemny brąz. Odpowiedź gdzie oprócz "bierz tę", będzie uzasadnienie decyzji osoby wykonującej dachy i widzącej co dzieje się*z nimi po położeniu, a nie reklama handlowca. Niestety takiej odpowiedzi nie znalazłem . Pojawiają się odpowiedzi porównujące różnice jakościowe powłok, opinie o hutach, długości gwarancji (której nie biorę pod uwagę po przeczytaniu postów ludzi, którzy próbują odzyskać choć część pieniędzy z inwestycji w firmowy dach) oraz że dachy aluminiowe się gną, strach po nich chodzić i odlatują w siną*dal przy mocniejszej wichurze.

Zaś w "realu" odwiedzając hurtownie gdzie oferowano obydwa rodzaje pokrycia przekonywano mnie, że farba na alu trzyma się na słowo i pewnie po okresie gwarancji "spłynie" i ze swojego doświadczenia proponują raczej wybrać coś na ssab'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...