Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

Wylot powietrza jest całą długością kalenicy. Wypuszczenie ścian szczytowych nad połać dachu to dodatkowy koszt związany z izolacją cieplną i obróbkami blacharskimi. Pozdrawiam.

 

Aha, więc całą długością. Nie byłem pewien, dzięki za wyjaśnienie.

Co do kosztów, to pewnie są minimalnie wyższe, jednak budynek jest wtedy bez okapów, przynajmniej na ścianach szczytowych, co odejmuje koszty pod/nadbitki w tych miejscach. W sumie różnica pewnie rzędu 2000 maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

W moim przypadku wymiana blachy na domu w późną jesień przesunęła się na ten rok. Mieliśmy koncepcje co do daszku i reszty dachu aby to współgrało ale pojawiły się pewne zastrzeżenia. Jak Wy to widzicie? Jak to zrobić żeby to wizualnie i praktycznie było najlepiej?

 

Zdjęcia w innym moim poście:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?16624-BLACHODACH%C3%93WKA-w%C4%85tek-zbiorczy-jak%C4%85-wybra%C4%87-kt%C3%B3r%C4%85-polecacie-Zdj%C4%99cia-dach%C3%B3w/page87&highlight=blachodach%C3%B3wka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

ja blachodachówkę już wybrałem u siebie, więc nie mam zakupowych dylematów ale może komuś się przyda.Na początku myślałem o klasycznym tłoczeniu z Pruszyńskiego. Jednak styl mojego domu jest nowoczesny i nie chciałem iść w klasykę. Ostatecznie wybór padł na Budmat Murano w kolorze czarnym z powłoką X-MATT. Nie żałuję wyboru, cena wysoka, ale na dachu wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wymiana blachy na domu w późną jesień przesunęła się na ten rok. Mieliśmy koncepcje co do daszku i reszty dachu aby to współgrało ale pojawiły się pewne zastrzeżenia. Jak Wy to widzicie? Jak to zrobić żeby to wizualnie i praktycznie było najlepiej?

 

Zdjęcia w innym moim poście:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?16624-BLACHODACH%C3%93WKA-w%C4%85tek-zbiorczy-jak%C4%85-wybra%C4%87-kt%C3%B3r%C4%85-polecacie-Zdj%C4%99cia-dach%C3%B3w/page87&highlight=blachodach%C3%B3wka

 

Ludzie napiszcie co o tym sądzicie, jak zrobić ten dach? Mam mało czasu na podjęcie decyzji.

Oczywiście chodzi o to drugie zdjęcie (poniżej pierwszego:)) w moim poście.

Edytowane przez Ptaszniko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
I jaki wybór Ptaszniko ?;)

 

Zamówiona Ren od Pruszyńskiego, PURMAT, ciemny grafit. Niestety jako że mi szczęścia w jakichkolwiek pracach przy tym moim domu-staruszku brakuje to tym razem jest problem bo przecieka w kilka miejscach ta folia którą daje się pod deski. Taka zielona firmy Fakro. Dodam że stolarz zrobił pełne odeskowanie dachu ale niestety przy tych ulewach od wczoraj na strychu mam kilka kałuży wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam.

Czy ktoś posiada blachodachowke Bratex Vilano? Jeśli ktoś ma zdjęcia to będę wdzięczny najlepiej premium mat grafitowy kolor. Chcę ją położyć na budynek gospodarczy. Niedaleko jest dom który będzie pokryty dachowka. Chcialbym żeby jedno do drugiego jakoś pasowało. Jak to jest z tym wysokim profilem na dachu o koncie 20stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dobrywieczór wszystkim :yes:,

Ja wybrałam blachodachówkę firmy Mansard - https://Mansard.pl .

Namiar na firmę dostałam z polecenia od znajomej która kupowała u nich dach parenaście lat temu i nie wiedziałam że mamy u nas takie blachodachówkowe perełki :).

Producent jeszcze niewielki, ale produkt mają bardzo trwały i cenowo też wypada całkiem dobrze.

 

Blachy mają powłokę NPT a krawędzie blachodachówki są malowane proszkowo, zarysować to to ciężko, a jak kuzyn się budował to wybrał jakąś większą firmę teraz nie pamiętam ale wiem że była masakra, byle czym szło zarysować tą blachę, a teraz ma podobne przeboje co brzydkidach z 2 posty wyżej :(, także polecam firmę Mansard .

:goodnight:

Edytowane przez AnnaC9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to taka dobra firma to nie stać jej na normalna reklamę?! To ewidentny spam!:spam:

:wtf:

Andrzej to, że pochwaliłam firmę oznacza, że spamuję ?:mad:

Gdybym tą firmę zjechała to już by spamu nie było ?:(

 

A czy mają reklamy czy nie ? to już nie moja sprawa, a sam zamiast mnie atakować możesz sobie poczytać na ich temat choćby tutaj: https://abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=2793 . Co prawda ekspertem nie jestem, ale to mnie przekonało, oraz fakt, że moja znajoma ma dach już kilkanaście lat od nich i wygląda dużo lepiej niż inne w podobnym wieku.

Wiem jedno, lipy nie odwalają, a ja jestem zadowolona.:yes:

:goodnight:

Edytowane przez AnnaC9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zabrania chwalić firmy ale wstawienie linku do firmy już w pierwszym wpisie to ewidentny spam!:spam: Szkoda, że tego nie rozumiesz.

Firma za taki sponsorowany artykuł musiała zapłacić i wówczas jest OK. Na tym Forum jest dział "Ogłoszenia drobne" i tam można pisać co się chce. Pozdrawiam.

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zabrania chwalić firmy ale wstawienie linku do firmy już w pierwszym wpisie to ewidentny spam!:spam: Szkoda, że tego nie rozumiesz.

Firma za taki sponsorowany artykuł musiała zapłacić i wówczas jest OK. Na tym Forum jest dział "Ogłoszenia drobne" i tam można pisać co się chce. Pozdrawiam.

:-x

Andrzej, na poprzedniej stronie były ze 4 linki, ale to do mnie się przyczepiłeś :mad: .

Tutaj nazwa tematu jest - "BLACHODACHÓWKA (..) - którą polecacie" - ja polecam blachodachówkę Mansard i co w tym złego ?, z linkiem czy bez opinia będzie taka sama.

 

Ps. Czy może jesteś z branży dekarskiej i bronisz konkurencji ? :confused:

Ps2. Gdzie się mogę zgłosić po pieniądze ? :rotfl:

Edytowane przez AnnaC9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej konkurencji? Czy ja wymieniłem jakąś firmę? Jak widać nie rozumiesz co to jest spam.:spam:Kończę wymianę zdań na ten temat bo nie ma potrzeby zaśmiecać wątku takimi wpisami. Pozdrawiam.

 

Andrzej, mnie to też męczy :x:x.

 

Zapoznaj się z definicją spamu, wklejam Ci jej treść:

"Niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne."

 

W temacie gdzie jest prośba o polecenie blachodachówek Ty masz do mnie pretensje, że polecam firmę którą WYBRAŁAM? :bash:

:goodnight:

i też już kończę z Tobą ten niepotrzebny dialog.

Edytowane przez AnnaC9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...