Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Witam wszystkich. Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie wiem na jaką blachę się zdecydować. Mianowicie zastanawiamy się pomiędzy Ruukki Finnerą, a BudMat Venecja D-mat. Z wyglądu są do siebie podobne, w wycenie różnica jest niecałe 1,5 tysiąca (Ruukki droższa). Proszę o rady która będzie lepszym wyborem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie wiem na jaką blachę się zdecydować. Mianowicie zastanawiamy się pomiędzy Ruukki Finnerą, a BudMat Venecja D-mat. Z wyglądu są do siebie podobne, w wycenie różnica jest niecałe 1,5 tysiąca (Ruukki droższa). Proszę o rady która będzie lepszym wyborem.

 

Sprawdź grubość rdzenia i wybierz większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dostępne, jeśli nie to trzeba zadzwonić. Chodzi o to, że w miejscu przetłoczen blacha jest grubsza przez co bardziej wytrzymała. Powłoki blach są obecnie porównywalne, niekiedy decyduje o tym estetyka, porowatość czy mat który obecnie jest bardziej "modny" od połysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie blachy mają 0,5 mm. Czyli decyzja dalej pozostaje trudna. Bardziej skłaniam się ku Venecji, ale facet w jednym składzie mówił, że jak Venecja to jedynie X-mat, ale i tak lepiej Bratex

 

Sprawdź jeszcze dostępność i cenę arkuszy blachy płaskiej - będzie Ci potrzebna do obróbek i to wcale nie tak mało(być może parapetów zewnętrznych?) warto jest mieć taką blachę która jest dostępna w każdej chwili. Ponadto dopasuj kolor rynien, niekiedy dobór koloru jest wręcz niemożliwy, a mógł być o wiele prostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
Zależy o co pytasz. Jeśli o wzór/wygląd to zależy od tego, jaki styl domu planujesz. Jeśli nowoczesny, to świetnie będą wyglądały na nim panele dachowe z blachy. Jeśli bardziej tradycyjny, to pasować znowu będą blachodachówki modułowe lub na wymiar. To ostatnie z kolei zależy od tego, czy planujesz dach raczej mało skomplikowany czy też bardziej złożony.

 

Jeśli natomiast chodzi o jakość, warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt profilu, ale też na to, z jakiej stali jest wykonany, ale też na rodzaj powłoki.

 

Ja mam dwumodułową blachodachówkę Regamet w powłoce Exelent i generalnie jestem z niej super zadowolona. Bardzo atrakcyjnie wygląda, a jeśli chodzi o trwałość to jak dotąd nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

 

Myślę, że pyta o jakość ;) Bierz Bratex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...
Co sądzicie o panelach Retro 25 (~31cm szeroka) lub Elegent z Balex. Może polecacie coś innego? Jak to wygląda z hałasem i wiatrem i ich falowaniem. retro25 nie ma żadnych przetłoczeń to obawiam się, że falowanie będzie wzmożone w porównaniu do tego z serii Elegant. Oczywiście mówimy tutaj o kolorze matowym (powinno to nieco zmniejszyć efekt wizualny falowania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Blachodachówki panelowe Blachy Pruszyński dostępne w kilku wzorach.

Całość oferty dostępna na stronie firmowej ==> Blachodachówki panelowe

Szczególnie polecane w powłoce hybrydowej PURMAX 40um, lub poliuretanowych 50um PURLAK / PURMAT.

Teraz z gwarancją nawet do 50 lat.

 

_____________________________________________

panelowki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...
Myślę, że pyta o jakość ;) Bierz Bratex :)

 

Osobiście tym bardziej bym poleciła Regamet. Moje blachodachówki mają już kilka dobrych lat i jak na razie nie widzę, żeby działo się z nimi coś złego. Uważam, że jakość materiałów i wszelkich wykończeni jest w ich przypadku naprawdę na wysokim poziomie. Reszty firm niestety nie znam, mówię tylko o tych rozwiązaniach, z których sama skorzystałam. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...