Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka masz blachodachowke?  

3 383 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka masz blachodachowke?



Recommended Posts

Dzień dobry.

Dekarz za zdjęcie eternitu, prostowanie więźby i położenie blachodachówki Venecja policzył sobie 7000 zł. Dach bez ocieplenia ( dom letniskowy), 115 m2, kilka połaci w tym 3 kosze, brak kominów. Materiał cały 12 700 zł (8% VAT). W tym były droższe wiatrownice i gąsiory. Rynny metalowe. Wycena z połowy roku 2020. Jak oceniacie te koszty? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo tanio. Mam natomiast pytanie jak można kupić materiały z VAT 8% skoro jest to dom letniskowy?! Pozdrawiam.

 

VAT był oczywiście i niestety 23%. Na potrzeby pytania na forum przeliczyłem VAT 23% za materiały na 8% by ułatwić forumowiczom porównanie z częściej występującą stawką.

Czyli 7 tys. to tanio. Miałem oferty ( koniec 2018 r.) jeszcze tańsze o ok 1 tys. I nie były to firmy krzaki. Rzecz dzieje się w okolicach Wyszkowa n. Bugiem.

Mimo wszytko boleję nad moją ceną. Przede wszystkim za same materiały. Musiałem położyć nie do końca pożądaną blachodachówkę. Na ceramikę więźba była za słaba. A cena za ceramikę byłaby pewnie nie wiele wyższa w dzisiejszych czasach. Warta pełnej satysfakcji. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej!

Na wiosnę zadaszamy taras 40m2.

Czy 24 tysiące za całość na gotowo (drewniana konstrukcja impregnowana jednospadowa, podbitka, papa, blachodachówka BUDMAT, rynny) to cena do przełknięcia? Fachowiec sprawdzony, robił nam dach, więc chciałbym by on to robił, z drugiej strony, jeżeli rynkowa cena jest bliższa np. 15 tysiącom, przeboleję i będę szukał innego fachowca.

Czy blachodachówka na 40m2 nie będzie głośna np. podczas deszczu?

Czy blachodachówka z posypką będzie cichsza? Dużo cichsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o blachę... a jakże...

Nieco nietypowo bo u mnie będzie blacha trapezowa, jakieś 220m2 dachu bez okapu, 2 połacie 40 stopni, wschód-zachód, 5 czy 6 okien dachowych, rynny klasyczne, nie ukryte. Drodzy fachowcy doradźcie proszę w jakiego producenta wejść (centrum kraju, a konkretniej to okolice Łodzi)? Dach będzie deskowany i papowany jeśli to ma znaczenie. Nie chcę, a raczej po prostu nie stać mnie na "high-end", ale szukam czegoś z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Co polecicie? Będzie fotowoltaika jeśli to może cokolwiek zmienić. Aaaaa..., kolor trochę nietypowy bo takie jasny szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Przestrzegam wszystkich przed pomysłami zakupu blachodachówki z powłoką Colorcoat HPS 200 Ultra ® i ich pseudo gwarancją na 40 lat.

Kupiłem blachodachówkę z tą powłoką ok. 10 lat temu z formy KROLL (która w międzyczasie padła). Zobaczcie co zostało z tej ich powłoki na zdjęciach. Oczywiście próby wyegzekwowania gwarancji z Tata Steel (bo Krolla Polska już nie ma) spełzły na niczym (Confidex® Tata Steel to gwarancja trwałości produktu obejmująca stalowe blachy powlekane Colorcoat HPS200 Ultra®) a procesowanie się z tym gigantem nie ma sensu.

 

A teraz tego nawet nie chce nikt pomalować. Blachodachówka jest do wymiany a kosztowała krocie.

Zainteresowanym udostępnię korespondencję i więcej zdjęć.

 

Pozdrawiam

received_274274847059278.jpg

received_576847036602933.jpg

received_558297884827280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Jacy producenci blachy są obecnie polecani? Lada chwila muszę coś wybrać i nie mam pojęcia co ...

Trudno cos doradzić bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.

Rozsądnym byłoby zakupienie blachy, która jest na rynku od kilku, kilkunastu lat, jej technologia jest niezmieniona, ludzie są zadowoleni i jest w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 months później...

Cześć,

planuje remont dachu w starym domu z lat 90tych. Wybór między BUDMAT Murano w powłoce X-Matt a Pruszyński Fiord w powłoce PURMAT, różnica cenowo 15200 a 16300.

Pruszyński 50,66 brutto za moduł 0,777m2, budmat 48,50 brutto za moduł 0,805m2. Dachówka raczej nie wchodzi w gre ze względu na wage.

 

Ktoś wie czy Pruszyński ma takie same wyłączenia gwarancyjne jak budmat?? tzn. ze trzeba wziać od nich cały system łącznie z rynnami + jakiś płatny audyt dla uaktywnienia gwarancji.. troszkę porażka.

 

Ktoś miał do czynienia z powłokami?? Tu i tu widzę 50um. i 275g cynku na m2 w budmacie, w pruszyńskim brak info.

w budmacie niby poliestrowa Prelaq X-Matt

w pruszyńskim poliuretan purmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 8 months później...

Cześć,

 

mam na dachu połążoną blachodachówkę germania 25 od blachotrapezu. Blacha połążona jest w dwóch częściach, w sumie około 7 metrów. Interesuje mnie czy połączenie jednej blachy z drugą jest poprawnie zrobione ? Blacha górna odstaje od dolnej o około 1cm, szczególnie jest to widoczne na skrajach dachu. Czy poprawnie wykonano montaż ? Szczeliny widoczne na zdjęciu poniżej, mają do 1 cm.

 

5rj3NNm

 

 

IMG-1104.png

Edytowane przez Przemek85
dołączam zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...