Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

styropian z frezem czy bez???


Przem79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiadajac na powyższe. Kiedy mieliscie w ręce i robiliście styro Magbuda? Ja musiałem czekac aż dwa tygodnie, bo nie mieli mocy produckyjnych.

Mam juz i nic nie zrobię.

Nie kombinowałem z kupnem tylko negocjowałem. A mam już trzy przykłądy na własnej skórze, jak się zbiera oferty i negocjuje to efekty sa zawsze. To, że ceny materiałow budowlanych znowu rosną to jest efekt nie tylko wzrostu energii i materiałów ale chęci jak najszybciej się wzbogacenia. To, że pisałem wyżej sposobem netii negocjacje to sprawdźcie jak to dziąła w netii to zrozumiecie czym się to je.

No ale jak komuś nie zalezy na kupowaniu materiałów taniej to tylko pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfor

nie musisz chwalić się, że wynegocjowałeś taką cenę. Styro Magbud czy DomStyr czy inne paści kupuje się w takich cenach.

Organiki czy Austrotherma nie kupisz w takiej cenie

Jak zależy Ci na kosztach to Magbud ma też kleje . Ale też nie polecam.

 

Najważniejsze, że jesteś zadowolony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U mnie jest styropian bez frezu, płyty o grubości 20 cm. Szczeliny uzupełniane pianką. Jak oceniacie jakość wykonania ocieplenia?

https://picasaweb.google.com/darek.cwik/OcieplenieScianElewacja#slideshow/5588510519747552578

 

Styropian grafitowy widać że ma 20cm i pewnie będzie ciepło przy 0,32 co do błędów się nie wypowiem bo jestem elektrykiem, ale nie wiem czy nie popełniono błędu nie umieszczając siatki startowej(zbrojącej na styku ocieplenia i okna i drzwi) trudno to miejsce wykończyć gdy jej nie ma pod styropianem, no i trzeba było wjechać chociaż 2 cm na futrynę okna bo to jest mostek i będzie źle a to jest dobrze i mi się podoba

To jest moja opinia a zrobisz z nią co zechcesz - najlepiej sprawdź i poczytaj o tym.

Pozdrawiam serdecznie

P1010637.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoją wypowiedź :)

 

Miejsca wokół okien nie są jeszcze zrobione, będzie tam przyklejona "płyta" ze styropianu o grubości 2 cm (na całej głębokości 20 cm. Pokażę to na zdjęciach jak już będzie zrobione.

 

To trochę kłopotliwe -lepiej jest "wjeżdżać" płytą na okno;)

Ale bardzo chętnie obejrzę inne zdjęcia bo są fajne - a tak spytam ile płaciłeś za ten styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A czy lepiej dać 20 cm zwykłego białego czy 15cm grafitowego z frezem? Wstępnie licząc róznica na 100 m2 to około 550 PLN.

 

PZDR

 

Qter

 

Nie patrz na cenę tylko na to co chcesz uzyskać - izolacyjność = oszczędność kasy w rozłożeniu na sezony grzewcze, frez pozwala na uniknięcie błędów w postaci przerw pomiędzy łączeniem płyt a tym samym miejsc w którym nie ma ocieplenia.

Można położyć 30cm grafitowego z frezem i będzie gorzej ocieplony niż 10cm białego bez frezu. ;)

Ogólnie frez +grafit 20cm daje możliwość niższych rachunków za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Można położyć 30cm grafitowego z frezem i będzie gorzej ocieplony niż 10cm białego bez frezu." - to akurat chyba nielogiczne;

a jakaż to różnica z frezem czy bez żeby się na niego nie decydowac? 3 zł-5 zł/m3? - a zawsze będzie lepiej; no chyba że strypian kładziesz w dwóch wartwach wtedy frez nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem dlaczego styro z frezem miałby mieć gorsze właściwości. Ale chętnie się dowiem.

 

To ja jeszcze chyba tylko doleję oliwy do ognia... a kołkować czy nie? Tylko proszę rozpatrzyć mój przypadek. Dom jak na avatarku- kostka także z drugiej strony. Wysokość elewacji na kostkach 4m. Część środkowa ma szerkość 10m i wys. w najwyższym pkt 9m. Dom będziemy ocieplać SAMODZIELNIE, styro 20cm z frezem.

 

Kombinujemy żeby nie kołkować. Słyszałam o propozycji- wyciąć kółko styropianu srednicy kołka, gr ok 5cm- kołek i dokleić kółko. Ogranicza się tak mostki- ale litości ile to roboty! Już widzę jak wykonawcy tak robią w standardowej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy frezie też się jeszcze używa pianki pomiędzy krawędziami? I jaka to powinna być pianka?

 

Ale po co pianka? dobrze wykonana termoizolacja nie potrzebuje pianki - chyba, że do mocowania samych płyt nisko rozprężna w postaci kleju do styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na cenę tylko na to co chcesz uzyskać - izolacyjność = oszczędność kasy w rozłożeniu na sezony grzewcze, frez pozwala na uniknięcie błędów w postaci przerw pomiędzy łączeniem płyt a tym samym miejsc w którym nie ma ocieplenia.

Można położyć 30cm grafitowego z frezem i będzie gorzej ocieplony niż 10cm białego bez frezu. ;)

Ogólnie frez +grafit 20cm daje możliwość niższych rachunków za ogrzewanie.

 

Ano właśnie. Zakładam, że ekipa położy dokładnie zarówno biały bez frezu 20 cm jak i 15 grafitowego z frezem. Parametry mają zbliżone lecz zyskuje mniejsze ościeżnice i eliminuje ewentualne mostki przy frezie. Stąd moje pytanie, czy mając to na uwadze co wybrać...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...