Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy dylatowa? podk?ad z chudego betonu (pod?oga na gruncie)?


Recommended Posts

Wszedzie pisza o dylatacji warstwy dociskowej a co z podkladem z chudego betonu?

Jesli trzeba go dylatowac to jak? (dylatacja obwodowa, podzial na pola z przerwami dylatacyjnymi), jak praktycznie najlepiej mozna wykanac taka dylatacje?

 

Bez wzgledy na powierzchnie chudziak na gruncie nie powinien byc dylatowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Ludziska,

 

naczytałem się w różnych wątkach na Forum o dylatacji płyty betonowej wylewanej na zagęszzonym piasku od ścian fundamentowych. Jedni twierdzą, że koniecznie trzeba, inni, że nie. W końcu nie wiem jak ma być. Może ktoś, kto naprawdę ma wiedzę na ten temat mógłby mi wyjaśnić.

W zasadzie jeśli chodzi o warstwę dociskową betonu (tę na styropiania) rzecz jasna, wszyscy są zgodni, że trzeba. To właściwie dlaczego miałoby tej dylatacji nie być na płycie podkładu betonowego (tzw mylnie "chudziaka") - mylnie bo przeważnie robi się go nie z chudego betonu a z B15.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska,

 

naczytałem się w różnych wątkach na Forum o dylatacji płyty betonowej wylewanej na zagęszzonym piasku od ścian fundamentowych. Jedni twierdzą, że koniecznie trzeba, inni, że nie. W końcu nie wiem jak ma być. Może ktoś, kto naprawdę ma wiedzę na ten temat mógłby mi wyjaśnić.

W zasadzie jeśli chodzi o warstwę dociskową betonu (tę na styropiania) rzecz jasna, wszyscy są zgodni, że trzeba. To właściwie dlaczego miałoby tej dylatacji nie być na płycie podkładu betonowego (tzw mylnie "chudziaka") - mylnie bo przeważnie robi się go nie z chudego betonu a z B15.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

 

 

pozdrawiam

 

NIE DYLATOWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dylatowałem. Powierzchnie nawet do 60 metrow kw. I gdzie popękało??? Tam, gdzie powierzchnia 10 m kw. :lol: Tam gdzie 60 m kw - bez jednej rysy. wydaje mi się, że gdy na podkladzie położy się styropian - materiał "poddający się" to ew. nieregularne pęknięcia, ktore ew. powstaną - nie przeniosą się wyżej. Czas pokaże,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas była zrobiona dylatacja w podbetonie z taśmy dylatacyjnej - tak nam doradził kierownik budowy.

 

Tylko nie wiem za bardzo po co tam dylatacja - skąd niby mają się tam znaleźć np. sporo dobowe różnice temperatur itd. - poza tym to jest podkład , szkoda jeszcze ,że piasku nie zdylatowali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...