Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już coraz bliżej! Gratulacje, fajnie to wszystko wygląda. Teraz będzie można spokojnie zacząć prace wewnątrz. Mam pytanie czy jesteś motor zadowolony z przeróbek, czy jeszcze gdyby była taka możliwość coś byście zmienili?

 

Mam jeszcze pytanie czy wybraliście już rodzaj ogrzewania? W jakim regionie powstaje Wasz Praktyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przeróbek to na ten moment wygląda, że były w dobrym kierunku. Zapewne coś więcej będzie można powiedzieć jak się pomieszka trochę.

Ogrzewanie będzie gazowe, najprawdopodobniej piec kondensacyjny. Cały dół podłogówka plus kaloryfer w wiatrołapie i 2 w garażu. Góra kaloryfery po sztuce w pomieszczeniu (pokój nad garażem 2) i podłogówka w łazience i pralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

No to prawie razem starujemy, ja rozpoczynam pod koniec sierpnia pod Opolem:) czekam na dobre rady i służe pomocą.

 

pozdrawiam

 

Witam ja w okolicach Lublina zaczynam w Lipcu, zapraszam wszystkich z okolic i nie tylko do dzielenia się informacjami :)Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, jednak jak wytynkowane to odrazu robi sie większe. Widzę, że łazienkę poprostu podzieliłeś na pół - wanna pod okno? Ja bede robił dodatkowe okno w "jadalni" od strony kuchni, a podcień od wejścia zlikwidowałem w połowie szerokości. U Ciebie to wygląda super - naprawdę fajne pomieszczenie się zrobiło w drodze do garażu, nam sie jednak bardzo podoba takie szersze zadaszenie nad wejściem i nie chcieliśmy do końca tego likwidować. Generalnie zdjęcia z Twojego etapu utwierdziły nas w dobrym wyborze projektu i przeróbek. Patrzę na kotłownię - my będziemy mieli pompę powietrze-woda + rekuperacja i kominek bez płaszcza. Zastanawiam sie czy pompa, rekuperator i zbiornik CWU wejdą tam bez problemu? Na zywo napewno łatwiej to ocenić niż ze zdjęć, jak to zaplanowałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tynki powiększyły wnętrza o wylewkach nie wspomnę (jeszcze nie miałem czasu zrobić zdjęć)

Łazienka według poniższego schematu została podzielona z pralnią.

W oryginalnym projekcie było okno w jadalni od strony kuchni ale my zrezygnowaliśmy, gdyż jest to u nas od strony północnej, a po za tym będzie to miejsce aby ustawić lampkę, szafkę itp.

Podcień (jego likwidacja) między wejściem a garażem to był dobry krok z punktu widzenia funkcjonalnego (u nas kuchnia powiększona więc i wiatrołap się zmniejszył a likwidacja podcienia utworzyła super przestrzeń na szafy. Z zewnątrz wąskie okienko nadaje fajny wygład domkowi, a przed drzwiami wejściowymi jest wystarczająca ilość miejsca.

Co do kotłowni to piec kondensacyjny z zasobnikiem (jeszcze nie ma ostatecznego wyboru), a w salonie super spory kominek (bez płaszcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...