Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Długo nie było żadnych informacji jednak sporo się działo. Trochę aktualnych zdjęć dla potomnych.

 

Kuchnia, salon i wc na dole:

[ATTACH=CONFIG]181171[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]181172[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]181173[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]181174[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]181175[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

postanowiłem podzielić się z Wami zdjęciami z naszego praktycznego 4, pamiętam jak sami szukaliśmy, inspiracji, jakiegoś punktu zaczepienia, mam nadzieje że nasze zdjęcia komuś pomogą :) wyszło dokładnie tak jak sobie zaplanowaliśmy, wiadomo o gustach się nie dyskutuje ale my chcieliśmy dokładnie tak jak widać na zdjęciach. Nar azie wrzucę zdjęcia z łazienki na górze, kuchni i jedną panoramę salonu, panoramy były robione w photoshopie na szybko i na niektórych widać łączenie zdjęć. Co do projektu to nie zmienialiśmy wiele. Zmiany ograniczyły się jedynie do łazienek na górze. Zamiast robić 2, zrobiliśmy jedną większą łazienkę i mniejszą pralnie (wiele osób pukało się w głowę słysząc o pralni na górze ale w sumie jest to dość praktyczne nie trzeba biegać z praniem góra-dół, mam nadzieje że i w następnych latach będziemy zadowoleni z tego rozwiązania :) Drugim odstępstwem od projektu jest wydzielenie drugiej garderoby z powierzchni sypialni. W projekcie po jednej stronie sypialni jest skos, powierzchnia pod tym skosem była nieustawna, nie wiedzieliśmy co zaplanować w tym miejscu i pojawił się pomysł aby postawić ściankę karton gipsową i wydzielić w tej wnęce drugą garderobę. Baliśmy się że bedzie w niej b.mało miejsca ale przy zastosowaniu systemu algot z ikei udało się uzyskać naprawde fajną, pojemną garderobę i teraz z żoną mamy dwie oddzielne garderoby, jej jest duża z oknem dachowym, moja mniejsza ale naprawde wystarczająca (nie zapełniłem swoimi ubraniami wszystkich półek) jak znajde czas aby poskładać ubrania to pewnie zrobię i wrzucę zdjęcia :)

 

 

Łazienka Góra : powstałą z połączenia łazienki która w projekcie była przy sypialni/garderobie, i części drugiej łazienki, jest w niej prysznic i wanna także powstała w pełni prawna łazienka :)

 

IMAG2710.jpgIMAG2711.jpgIMAG2716.jpg

 

Kuchnia, jeżeli chodzi o projekt to w kuchni nic nie zmienialiśmy :

 

kuchnia 1.jpgkuchnia 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystaliśmy z pomocy projektantki wnętrz, jednak pomysł mieliśmy wcześniej, nawet część rzeczy sami podsyłaliśmy jej jak chcielibyśmy aby wyglądało, nie mniej projektantka zebrała wszystko w całość i rozrysowała tak aby wykonawcy wiedzieli co mają robić. Były to naprawdę ograniczone usługi projektowania nie mniej pomysły przez nią podsuwane były strzałem w 10 jak np "oddzielenie" salonu i jadalni poprzez sufit podwieszany

 

myślę że etapu budowy nie ma co zazdrościć bo budowa się już skończyła :) jeszcze tylko kostka i za 2 tygodnie powinno być już wszystko tip top :)

 

jedna rzecz którą byśmy zrobili inaczej to zamontowali okna nie wpuszczające ciepła do środka, salon mamy od południa i w takie dni jak ostatnio salon strasznie nagrzewa się przez te wielkie okna, nawet jak na zewnątrz jest 25-26 stopni to środku niestety jest upał ok 30 stopni. Zastanawiamy się nad foliami termicznymi ew markizami nad oknami. Te okna mają swoje plusy w zimie, nawet jak jeszcze nie grzaliśmy a na zewnątrz był mróz to dzięki słońcu i oknom wewnątrz było dość przyjemnie ciepło, coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystaliśmy z pomocy projektantki wnętrz, jednak pomysł mieliśmy wcześniej, nawet część rzeczy sami podsyłaliśmy jej jak chcielibyśmy aby wyglądało, nie mniej projektantka zebrała wszystko w całość i rozrysowała tak aby wykonawcy wiedzieli co mają robić. Były to naprawdę ograniczone usługi projektowania nie mniej pomysły przez nią podsuwane były strzałem w 10 jak np "oddzielenie" salonu i jadalni poprzez sufit podwieszany

 

myślę że etapu budowy nie ma co zazdrościć bo budowa się już skończyła :) jeszcze tylko kostka i za 2 tygodnie powinno być już wszystko tip top :)

 

jedna rzecz którą byśmy zrobili inaczej to zamontowali okna nie wpuszczające ciepła do środka, salon mamy od południa i w takie dni jak ostatnio salon strasznie nagrzewa się przez te wielkie okna, nawet jak na zewnątrz jest 25-26 stopni to środku niestety jest upał ok 30 stopni. Zastanawiamy się nad foliami termicznymi ew markizami nad oknami. Te okna mają swoje plusy w zimie, nawet jak jeszcze nie grzaliśmy a na zewnątrz był mróz to dzięki słońcu i oknom wewnątrz było dość przyjemnie ciepło, coś za coś :)

 

Fajnie, że podzieliłeś się swoimi opiniami. Potwierdziłeś nieco moje obawy dotyczące nasłonecznienia przez duże okna od strony południowej.

Wyjściem może być coś takiego jak rolety fasadowe:

http://www.kodyl.pl/zdjecia/fasadowe_2.jpg

http://www.selt.com.pl/refleksol120-pl#zaluzje-pl

 

...markiza, albo drzewka liściaste (tylko te zacienią okno dopiero po kilku latach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich budujących i tych co już wybudowali Praktyczny 4.

 

Finalnie też zdecydowaliśmy się z żoną na praktyczny 4 i rozpoczynamy walkę z adaptacją.

To co przede wszystkim chcemy zmienić to dodać spiżarnie na parterze oraz zmodyfikować tak górę aby wejście na balkon było z pokoju.

Przesunąć ścianę pomiędzy pokojem 2 na 3, tak aby doświetlić pokój nr 2 poprzez dwa okna balkonowe. Pokój nr 3 zostanie z jednym balkonowym po łazience i jednym balkonowym.

Piętro.JPG

A czy może ktoś buduje lub wybudował Praktycznego w okolicach Poznania?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Serdecznie wszystkich Praktycznych,

BDGM gratuluje pieknego domu!

 

w zeszłym tygodniu rozpoczelismy z mezem budowe naszego praktycznego,

fundamenty juz stoja :) aktualnie zastanawiamy sie jak ulepszyc nasz projekt, a zwlaszcza lazienke na pietrze.

podobnie jak wiekszosc przenosimy kotlownie do garazu, zmienimy bieg schodow aby dzieki temu schowac drzwi od pokoju.

martwila nas kuchnia, ale po ogladnieciu zdjec BDGM jestem przekonana ze bedzie wystarczajaca :)

 

czy buduje dom w woj. podkarpackim w okolicach Mielca badz Rzeszowa? bardzo chcialabym zobaczyc jak wyglada pomieszczenia na zywo,

zanim zaczniemy budowac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie my budujemy w okolicy Poznania jeśli jesteście zainteresowani to proszę na priv :)

 

Bardzo dziękujemy za możliwość zobaczenia Państwa domu, jednak Poznan jest ponad 500 km od naszego miejsca zamieszkania.

być może ktoś zdecydowal sie na Praktycznego znacznie blizej nas :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

hej,

my też spotykaliśmy się z opiniami że i fundamenty i stropy są przesadzone a w projekcie jest tyle stali że można by tym dwa domy obdzielić, ale my jednak nie zdecydowaliśmy się na zmiany, nie znam się na tym na tyle aby samemu to przeanalizować a rozsądek podpowiadał że lepiej zaufać projektantowi i kierownikowi budowy, który zalecał trzymać się projektu niż ekipom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...