Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czytając pytania konkursowe zaczęłam zastanawiać się, z czym wiążą się wpomnienia z grillem w roli głównej. Okazało się, że wszelkie spotkania z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi wiążą się właśnie z grillowaniem To najwspanialej spędzony czas w gronie bliskich osób, to sposób na cudowne spędzenie letniego wieczoru i okazja do pogawędek z lampką wina. W związku z tym postanowiłam wziąć udział w konkursie (pierwszy raz zresztą).

1. Odpowiedzią na pytanie pierwsze jest imię i nazwisko genialnego wynalazcy, dzięki temu wpłynął na poprawienie stosunków międzyludzkim. To imię i nazwisko to George Stephen.

2. Odpowiedź na to pytanie jest częściowo zawarta we wstępie. Lubię grillować bo to szansa na spotkanie z bliskimi lub znajomymi. Niestety często nie mamy czasu na takie spotkania jesienią czy zimą. Ludzie są zabiegani, nie mają czasu na spotkania. Każdy ma rodzinne lub zawodowe sprawy, a to dzieci a to samochód się popsuł, a to choroba, a to za krótki dzień. Latem jest ciepło i to wpływa na poprawę humoru, częściej znajduje się czas na wszelkiego rodzaju spotkania, a grill jest ku temu doskonałą okazją. Usiąść z piwkiem i kiełbaską w ręku i gadać gadać gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie nr.1 : George A. Stephen

Pytanie nr.2 : Lubię grillować bo potrawy przygotowywane na prawdziwym ogniu, w plenerze, mają same zalety: są smaczne, zdrowe, a wspólne biesiadowanie zbliża ludzi i jest świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grill z pokrywą wynalazł George A. Stephen.

 

2. Lubię grillować bo... wtedy i tylko wtedy mogę pozwolić sobie na zupełne słodkie lenistwo...

Hasło rzucone przez męża: "Idziemy na działkę? Zrobimy grilla..." to miód na moje serce, a dlaczego?

Przygotowuję w domu produkty do grillowania, pakuję co potrzebne na cały dzień i na tym się kończy moja rola gospodyni domowej:):):)

 

To mąż przygotowuje dzieciom miejsce do zabawy. To mąż uroczyście rozpala węgiel. To mąż celebruje cały rytuał z pieczeniem, pilnowaniem, podlewaniem, obracaniem... To on podaje nam wszystkim do stołu. To on pilnuje, żeby każdy dostał taki kąsek jaki bardzo lubi...

To on cały dzień zajmuje się dziećmi...

I w międzyczasie skosi trawę...

 

A ja?

Cały dzień mam dla siebie. Mogę czytać, mogę leżeć, mogę patrzeć na wszyscy świetnie się bawią lub bawić się z nimi...:)

Wszystko MOGĘ nic nie MUSZĘ...

 

Dlaczego lubię grillować?

Jestem tak pozytywnie uwarunkowana, ze sam zapach grillowanego mięsa lub warzyw wywołuje uśmiech:)

 

ps. żeby nie było niedomówień: oprócz rytuału grillowania wszystko inne robię w domu sama, a z mężem widujemy się jedynie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem i to jedyne chwile słodkiego nicnierobienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen

 

jak już wyżej wspomniano Pana Stephena niesamowicie irytowały płomienie, które przypalały mięsko, a także brak możliwości utrzymania i regulowania temperatury oraz niekontrolowane podmuchy wiatru :) stwierdził więc, że nie pozwoli na to aby cokolwiek zakłócało mu błogie chwile spędzone z rodziną przy grillu i postanowił wybudować grilla z cegły co niestety nie dało wymiernych rezultatów... postanowił więc wybudować grill z pokrywą, która ochroniłaby płomienie od wiatru oraz powstrzymała powstawanie wysokich płomieni. Podczas pracy w firmie Weber Brothers Metal Works wpadła mu w oko kulista forma - a mianowicie metalowa boja morska. Przeciął ją na pół i w ten sposób rozwiązał swój problem związany z grillowaniem - ale i problem milionów ludzi, którzy do dziś są mu wdzięczni za ten wynalazek :-)

 

2. Lubię grillować bo...

przy grillu spędziłam wszystkie najpiękniejsze chwile jakie potrafię sobie przypomnieć,

grill = cieplejsze dni, spędzone w rodzinnym gronie przy pysznym jedzeniu, lampce wina i rozmowach do białego rana

W tym roku wyprowadzam się od rodziców do swojego domu i wiem, że grill to będzie ten piękny czas kiedy spotkam się z rodzeństwem i rodzicami - w tym roku już u mnie i będę mogła przez wspólne grillowanie sprawiać im tyle radości ile oni mi sprawiali dzięki temu do tej pory. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie:

Mamy obecnie 166 wpisów

Z tego aż 86 Wpisów, a więc ponad 50 % pochodzi od osób, które mają mniej niż 5 wpisów.

75% z tych wpisów zrobili użytkownicy, którzy mają 1 lub 2 wpisy. Ten 1 to zrobiony na potrzeby tego tematu.

Ciekawe zjawisko, że tez Grillowanie potrafi aż tak bardzo przyciągać nowych użytkowników.

Pozdrawiam Redakcje i pomysłowość na pozyskanie nowych twarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Według kopalni wiedzy jakim jest internet wynalazcą jest George Stephen.

Jednak jeśli pada takie pytanie na forum to musi tu być haczyk ;) Jeśli USA to tylko Polak mógł wynaleźć grill z pokrywą. Zakładam, że Polak wyjechał do USA w poszukiwaniu pracy, osiadł tam i zmieniał swój styl życia na amerykański. Zaczął grillować jak wszyscy sąsiedzi. Jednak polska dusza podpowiadała mu, że należy nie pokazywać sąsiadom ile to mięsa się grilluje (w ojczystym kraju mięso było na kartki) i postanowił zamontować na grillu pokrywę, dzięki czemu nikt z sąsiadów nie widział zawartości grilla. Pokrywa okazała się przydatna podczas deszczów. Jednym z sąsiadów był George Stephen, który pomysł sąsiada Polaka opatentował i zbił na tym fortunę.

Ot cała prawda o grillu z pokrywą ;)

2. Lubię grillować bo ... uwielbiam zapach mięsa piekącego się na grillu. Grillowanie to świetny sposób na spotkanie z przyjaciółmi na świeżym powietrzu w piękny dzień. Słońce, świeże powietrze, pyszne potrawy z grilla, znajomi, rodzina i pogaduchy do późnego wieczora ... czy jest lepszy sposób na miłe spędzenie dnia? Napewno nie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie:

Mamy obecnie 166 wpisów

Z tego aż 86 Wpisów, a więc ponad 50 % pochodzi od osób, które mają mniej niż 5 wpisów.

75% z tych wpisów zrobili użytkownicy, którzy mają 1 lub 2 wpisy. Ten 1 to zrobiony na potrzeby tego tematu.

Ciekawe zjawisko, że tez Grillowanie potrafi aż tak bardzo przyciągać nowych użytkowników.

Pozdrawiam Redakcje i pomysłowość na pozyskanie nowych twarzy :)

 

Ciekawe zestawienie ale już nie aktualne. Jak się okazuję Elvis żyje i zalogował się na FM bo widocznie też lubi grilla. Wszyscy jesteśmy równi wobec grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wynalazca to George Stephen,fajnie że mu się chciało myśleć...

2.Lubię grillować bo to czas radości i relaksu,tak bardzo potrzebnych dziś spotkań z dziećmi i znajomymi.To tak nieliczne dziś chwile kiedy rodzina jest razem i jesteśmy beztroscy i szczęśliwi.Coś ten ogień i dymek ma w sobie, że ludzie zapominają o wszystkich zmartwieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwszy kulisty grill z pokrywą wynalazł George Stephen wynalazł grill z pokrywą. Dzięki temu problem pogody przestał mieć wpływ na grillowane potrawy. W przypadku grilla węglowego pokrywa gwarantuje, że wiatr nie przeniesie nam popiołu do dania. Unikniemy też nagłego wzniecenia płomienia.

2. Lubię grillować bo spotykam się ze znajomymi. To jest kuchnia bardzo „towarzyska”, świetnie wpływa na klimat spotkania, ma się większy kontakt z produktem, cały czas „podgląda się” kolejny etap jego przygotowywania. Odkrywam nieustannie nowe przyprawy, grillowanie cały czas jest dla mnie niespodzianką. Pilnowanie długości pieczenia, stopnia wysmażenia, długości marynowania. Zwykły dzień tygodnia z kawałkiem rzuconego na grilla mięsa, warzywem, dobrym winem i jeszcze lepszym towarzystwem i fantastycznie odpręża i pomaga zapomnieć nawet o najtrudniejszym dniu. Zapach grilla w ogrodzie wprowadza mnie od razu w świetny nastrój. Poza tym potrawy z grilla są smaczne i dietetyczne, a przy tym wyglądaję niezmiernie apetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. WUJEK GOOGLE POWIEDZIAŁ ŻE TO George Stephen :)

2. Lubię grillować bo......

bo to jedzenie na świeżym powietrzu z zapachem dymu, proste szybkie pyszne potrawy, a przede wszystkim pretekst do spotkania ze znajomymi. Lepiej zapraszać gości do ogrodu niż do domu , bo wówczas wszyscy uczestniczą w przygotowaniu potrawy i gospodarz nie musi siedzieć w kuchni a goście przy stole..... no i fajnie się pije przy grillu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1George Stephen

2.Lubie grillowac bo

Gotując (grillując) Relaksuję się I Leżakuję Leniwie

Lubię grillować bo jest to okazja do spotkań towarzyskich

Gdzie smak grillowanych potraw zadawala wszystkich

Lubię grillować na świeżym powietrzu

dodając potrawom pikanterii I pieprzu

Grill To okazja do podgrzania atmosfery

można odstawić w kąt kaloryfery

Smaczne zapachy unoszą się wszędzie

Ciekawy który z sąsiadów przybędzie.

Spotkania przy grillu jak przy okrągłym stole

zadowolą wszystkie oczy sokole

 

 

 

Warsztaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynalazcą pierwszego grila był George Stephen.

Lubię grilować bo odgłos smażonego mięsa wyzwala we mnie pierwsze prymitywne zachowania jakie mięli nasi przodkowie smażąc mamuty na ogniu

Po wybudowaniu domu grilowanie odkryłem na nowo. To nie jest już tylko jedzenie i picie piwa, To relaks na własnej ziemi z kobietą swojego życia. To jedno urządzenie danego wieczoru powoduje że nie ma waśni...każdy przyjeżdża i chce odrobinę relaksu spędzając miło wieczór. I każdy o tym wie nie mówiąc tego. Bo jak tylko zacznie się sezon to wszędzie czuć zapach smażonego mięsa. Gril służy głownie do poprawy kontaktów międzyludzkich

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grill z pokrywą wynalazł George Stephen :)

2. Lubię grillować bo w łatwy i szybki sposób można przygotować, przyrządzić we wspaniały sposób przeróżne dania mięsne jaki i warzywne, zawsze każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mu to smakowała. Z grilla zawsze wydobywa się mnóstwo wspaniałych zapachów co pobudza naszą wyobraźnie, co sprawia miłą atmosferę wokoło osób tam znajdujących się. Miło się rozmawia i nawiązuje kontakty z otoczeniem. W takiej atmosferze zimne piwko smakuje lepiej :) Zawsze przy takich imprezach towarzyszą mi ludzie bliscy memu sercu i przyjaciele co powoduje, że ze zwykłego grilla robi się rodzinna niepowtarzalna atmosfera.

. No cóż, za tak małą cenę, więcej nic nie jest potrzebne do szczęścia, przynajmniej mi bo zapominam o wszystkich moich problemach i czuję się wspaniale wśród grilla i moich przyjaciół. Odrywam się od codziennej rzeczywistości i relaksuję się w spaniały sposób:) Łączę przyjemne z pożytecznym :). Bardzo chętnie chciałbym wziąć udział w warsztatach z Pascalem. Pozdrawiam Wszystkich, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) George Stephen

2) Lubię grillować, bo taki sposób przyrządzania posiłków oszczędza moją biedną kuchnię. Nie muszę na nikogo warczeć, gdy "coś" spadnie na podłogę i pozostawi tłustą plamę, ani gdy "coś" spadnie na świeży obrusek pozostawiając plamę kolorową. Nie muszę też godzinami wietrzyć mieszkania, by pozbyć się zapachu spalenizny i innych tego typu nieprzyjemnych woni. Nikt się nie oburza na plastikową zastawę, którą z radością po jedzeniu zgniatam i wyrzucam do kosza. Kilka sekund i pozmywane. Ogródek wietrzy się sam, okruchy wyjada ptactwo, bardziej smakowite kąski z trawnika wybierają zwierzęta domowe sąsiadów, a grilla szoruję mąż. Tylko żyć, grillować, nie umierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...