Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, grill z pokrywą wynalazł niejaki George Stephen.

A LUBIĘ GRILOWAĆ BO: to oznacza że mam wolne, że moge spedzić czas z rodziną, znajomymi, mogę posiedzieć przy swojej budowie i popatrzeć co przez cały dzień "pobudowałem", mogę z ojcem zastanowić sie co będziemy robić jutro, no i oczywiście moge pochwalić sie swoimi dolnościami kulinarnymi. Mogę zaszkodzic swojej wątrobie, mogę kolnejnego dnia mieć wurzuty sumienia, że tyle zjadłem, mogę jeszcze wiele innych rzeczy przy grillu robić, o których nie będę pisal bo to za przeproszeniem nie Wasza sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1. George Stephen

2. Lubię grillować bo uwielbiam spotkania w towarzystwie, wsród fajnych ludzi, dobrej muzyce a czasem także i spiewie :) Lubię też przed grillowaniem przygotowywać różne smakołyki na grilla, które robię sam :) z gotowych produktów to tylko kiełbaski.

 

pozdrawiam wszystkich i życzę smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctrl +C and CTRL+V i wychodzi George Stephen.

a na to drugie to w połowie lutego, gdy siedziałem sobie na tarasie w moim ulubionym krześle sącząc zimne piwko prawie oplułem się ze smiechu na widok sąsiada, który ubrany w zimową kurtkę ,z głową nakrytą kapturem grillował na swoim tarasie kiełbasę śląską. Naciagnąłem głębiej czapkę i rękawiczki, szybko dopiłem moje zimne piwko i pobiegłem poinformować żonę, że sezon już rozpoczęty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie bede orginalna, ale co tam :-)

1. Kto wynalazł grill z pokrywą?

George Stephen

 

2. Lubię grillować bo....

- to sprawdzony sposób na miłe spędzenie czasu z rodzina i przyjaciółmi,

- to relaks i odpoczynek po ciężkim dniu,

- to niepowtarzalny smak potraw z grilla, za którymi tęskni się przez cala zimę;(bo grill elektryczny to jednak nie to samo)

- to zdrowe jedzonko,

- nic tak nie smakuje jak zimne piwko i grillowana kiełbaska,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz 1 : George Stephen

Odpowiedz 2: Lubię grillowac bo, grillowanie to najlepsza rzecz jaka mogła spotkac człowieka XIX wieku, to wspaniały czas kiedy można spędzic go z rodzina lub znajomymi, to wspaniała rzecz przy której można zapozna swoich sąsiadów i bo można na grillu rozwinąc swoje zdolności kulinarne przy których można napic się zimnego piwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.George Stephen był wynalazcą grilla z pokrywą.

2.Lubię grillować, bo nic tak nie odda smaku potraw jak naturalny dym i ogień- koniecznie z drzew liściastych.

Jest to niepowtarzalna i fantastyczna kulinarna przygoda, która jest wędrówką w nieznane smaków i doznań, bo nigdy nie jest to ta sama droga.

P.S.

Mam grilla zrobionego z ... żeliwnej (kiedyś były one montowane w WC) spłuczki. Dzięki temu, że jest żeliwna, można w niej (spłuczce) upiec nawet ziemniaki w popiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!!

Jak to dobrze że George Stephen zainspirowany boją wynalazł pierwszy gril w kształcie kuli wyposażony w pokrywę, bo dzięki niemu i my możemy smacznie grilować.....Bardzo Lubię grilować bo jest to czas kiedy możemy spędzać go wspólnie z całą rodziną i przyjaciółmi. Wszyscy uwielbiamy dobre i zdrowe jedzonko a kiedy można do niego zasiąść na świeżym powietrzu to jest największa frajda. Uwielbiam patrzeć na biegające dzieciaki po ogrodzie które przybiegają umorusane do stołu i z niecierpliwością czekają na pyszną kiełbaskę czy rybkę z grila. Grilowanie to smaczny czas samych przyjemności!

 

Pozdrawiam smacznie... Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie nr 1: Grill z pokrywą wynalazł George Stephen, amerykański wynalazca, przedsiębiorca i założyciel firmy Weber-Stephen Products Co.

To właśnie jemu przypisuje się wynalezienie grilla z pokrywą (Czajnik Weber), którego sprzedaż rozpoczęła się w 1952 roku - więc 59 lat temu ...mimo swego podeszłego wieku (prawie emerytalnego) :-) grill ten jest ciągle modny i praktyczny.

 

Odpowiedź na pytanie nr 2: Lubię grillować bo ... grillem zajmuje się mąż - ja jestem obsługiwana, mam czas na dłuuuuuuuuuuuugie rozmowy z zaproszonymi gośćmi, psiakami , które czyhają na swój kęs, tańcami na trawie przy góralskiej muzyce itp. ukoronowaniem takich spotkań jest ZAWSZE pyszne jedzenie...warzywa, owoce, mięsko, ryby, chleb - grillujemy co się da i ciągle odkrywamy NOWE możliwości takiego grilla-czajnika.

pozdrawiam i życzę smaczego-okopconego grillowania

Lexi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.George Stephen

2.Lubię grillować bo niezapomnianym wydarzeniem jest na warsztatach Pascala Brodnickiego umorusanego w tłuszczu obserwować .Chętnie dostałabym całuska od sławnego merdającego ogonkiem Kluska .Nawet gdy kaleczy Nasz język bo pochodzi z Lille to uczy Nas jak z rodziną można spędzać w kuchni piękne chwile .Gotowanie całą Polskę jednoczy i otwiera na nowe smaki podniebienie i oczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...