Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ODP 1 . oczywiście George Stephen - co ciekawe podczas rejsu statkiem. Jego pierwszy gril był wykonany z boi morskiej. Podzielił ją na 2 części. Dolna to był kocioł , góra tworzyła pokrywę. I to jest właśnie to - polecam grile z pokrywą .

 

OPD2. Lubię grillować bo: jest wtedy wolny czas , świeże powietrze , słońce , zapach itd. Niech wreszcie ten śnieg zniknie z z a okna . To już niedługo a wtedy marynaty , smarowidła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. 1

Grill z pokrywą wynalazł George Stephen.

Pyt.2

Lubię grillować bo... bo wtedy największe pole do popisu mają panowie, którzy zwykle NIC i NIGDY nie robią w kuchni, a mianowicie mój teść i szwagier. Oczywiście karkówkę, skrzydełka, udka do zalewy wkłada moja teściowa lub ja, ale pilnowaniem mięsa zajmują się już panowie. Co najśmieszniejsze - za każdym razem traktują to jak wyzwanie i nam kobietom nie wolno się zbliżać do grill'a :-) My kobiety przygotowujemy różne dodatki. Jednak najczęściej jesteśmy (ja i moja rodzina) zapraszani przez teściów na grillowaną kolację, można zjeść na tarasie, wypić piwko i bez pośpiechu oddać się przyjemnościom. Tego pośpiechu jest tyle w naszym życiu, że taka spokojna kolacja to rzadkość.

Lubie też grillować w naszym zmniejszonym gronie - tylko ja, mąż i nasze dzieci. Moi chłopcy starają się wykazać - młodzi uczą się od taty i są tacy dumni, że przewracają mięso na grill'u. A my dziewczyny pozwalamy się rozpieszczać i obsługiwać i chwalimy naszych chłopców za pyszne jedzenie.

Ale tak naprawdę najbardziej w grillowaniu lubię ten brak pośpiechu. Że mogę sobie siedzieć i nikogo nie popędzać i samej się nie spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na putanie nr 1 to, powiem szczerze ,żem sie naszukał że ho ho ale w końcu po minucie już wiedziałem i odpowiedź to : George Stephen

 

Odpowiedź na pytanie nr 2 to: Gril w domu jest tylko mój i tylko mój ja tam piekem, smażę, gdyż tak samo jak Jerzy Stephen jestem fanem dobrego jedzonka z rusztu przy tym siedząc na leżaku i sącząć dobrego browarka. Zimą nawet w kominku sobiem grilujemy hahaha mamy taki specjalny ruszcik i bałwany na dworku a my kiełbaski :):)

 

Pozdrawiam wszystkich napalonych grilowaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wynalazca: George Stephen ( musi być skoro już 106 osób tak napisało) 2) lubię grillować bo:z rodziną, z sasiadami i kupą dzieciaków nie tylko jak jest ciepło bo i w zimie robimy wypad z sąsiadami i dziećmi na kulig a potem przerwa na grillowane mięsko, miejsca też bywały różne,miło wspominam grill na chodniku pod blokiem,kiełbaski ,karkówka porozstawiana na taboretach czekająca na wrzucenie na ruszt,albo wyprawa rowerowa z synkiem który nauczył się jeździć nad mały zalew i obowiązkowo kilka kiełbasek +jednorazowy grill :yes: Cieszy mnie że przy najprostszym grillu zbieramy się nawet w kilkanaście osób,żartujemy,śmiejemy się i po prostu cieszymy się tą chwilą. WARSZTATY Edytowane przez LOPEZ-40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Georga Stephena

 

2.

 

 

L - lubię spędzac czas na świeżym powietrzu

U- umawiam się w wolny czas na grillowanie z przyjaciółmi i tak spędzamy wieczory

B- bo mam ochotę smacznie zjeśc grillowaną potrafę

I - i lubię zapach smażonego mięsa

E-ekologiczna potrafa z grilla w postaci warzyw

 

G- goście uwielbiają moje potrawy

R - robię sobie przerwę od pracy

I - i lubię dobrze zjeśc

L- lubię zapach potraw z grilla

L- lubię swojego grilla

O- odpoczywam

W- wspaniała atmosfera

A- atrakcyjne pachnie

C- całymi dniami przygotwuje się do grillowania

 

B- bardzo lubię rybę wyłaznie z grilla

O- obrane zmiemniaczki na grillu są najlpesze

 

 

T- towarzyszą mi przy grillowaniu znajomi

O- opowiadam zabawne historie

 

M- moj grill jest niezastąpiony

O- opiekam warzywa

J- jem wspaniała potrawy

E-elegancko się ubieram na grillowanie

 

H-hmmmmmmmmmmmmmmm

O- oglądam mecze przy grillu

B=bo lubię stac przy grilu

B- bo to najlepsza rozrywka

Yyyyyyyyyy i na tym zakoncze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ...no cóż ,czytając to forum nawet nie trzeba sie trudzić aby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie. Jest to oczywiście George Stephen :))))

2. ...hmmm... jest napewno wiele powodów aby grillować ,natomiast ja lubię grillować ,bo tylko wtedy spotykamy się najczęściej z rodziną , ze znajomymi , z przyjaciółmi i są to niezapomniane chwile , które pamięta się bardzo długo. Poza tym przy całym tym rytuale grillowania dowiaduję się najprzeróżniejszych wariacji na temat sposobów przygotowania potraw , ich późniejszego podawania a także różnych historyjek z tym związanych. Grillowanie według mnie jest chyba najsmaczniejszą formą zacieśniania związków między ludźmi a napewno jest sposobem na otwartość jednego człowieka na drugiego. Przecież grillowanie to nie tylko samo smażenie potraw ale rozmowy , wymiana poglądów a i czasem ...zabawa . :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1."Jak gdy Feniks,cudowny ptak,kona z popiołów jego nowy wzlata dziedzic, równie cudowny, równie uwielbiany …”William Szekspir, Henryk VIII(akt V, scena IV).

Można by to porównać do naszego Jurka(George) Stephen,który to pozwolił odrodzić się nam i cieszyć grillowaniem.

2.Lubię grillować bo...............przy tym pitraszeniu zapominam o troskach i smutkach dnia codziennego.Poddaje się urokowi grillowania bo jak dotąd jest to najwspanialsze zajęcie dla mnie,mojej rodziny i przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grill z pokrywą wynalazł George A. Stephen, Sr

 

2. Lubię grillować, bo jest to jedna z tych niezobowiązujących form kontaktów, kiedy każdy wpada w dobry humor i jest po prostu sobą. Grillowanie ma w sobie to coś, co sprawia, że sztywny wujek porzuca garnitur, wiecznie wyfiokowana koleżanka zakłada adidasy, teściowa jest zachwycona moimi umiejętnościami kulinarnymi, a dziadek rozmarza się jak to było za jego czasów... Lubię ten moment gdy przyjaciele nadciągają z różnych stron, wchodzą kolejno przez furtkę i głośno się śmiejąc potrząsają zawartością reklamówek, podchodzą do grilla i zaciągają się zapachem pieczonego jedzenia, a spotkanie trwa w niewypowiedzianym oczekiwaniu na grillowe specjały. A najlepsze jest to, że teraz, mając swój własny wymarzony dom z ogródkiem, mogę to tak po prostu zorganizować! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie nr 1 to

George Stephen

 

Odpowiedz na pytanie nr 2 to

Lubię grilować bo:

Po całym dniu na budowie walki, lubię sobie siednąć do altanki,

Grila rozpalić do czerwoności i szybko zadzwonić po gości

Przyjaciele przyjdą niosąc wódeczkę na czele i przy grilu będzie weselej,

Wspominać będziemy dawne lata, bo my jesteśmy zgrana paka,

Siedzimy sobie zapachy wdychając, i z grali oczu nie spuszczając,

Jest kiełbaska, karczek i steczek i znów będzie pełny nasz żołądeczek.

Gdy żar dogasa oznaka to smutna, bo trzeba do domu wracać

Niestety takie są realia, że jutro na budowie czeka nas praca

 

Gril z przyjaciółmi na budowie - wrażenie bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :)

 

Ad.1 - GEORGE STEPHEN :)

 

Ad. 2 -

LUBIĘ GRILLOWAĆ.... bo wtedy.... nie muszę gotować.

Bo mąż z dzieciakami przygotują wszystko, marynat,y, kiełbaski , pysznych warzyw miski :)

Bo spotkam się znowu z przyjaciółmi, rodziną., rozpalimy grilla - wszystkie troski miną :)

Powolutku zajadać będziemy cieplutkie frykasy: mięsa pyszne, rybki, chudziutkie kiełbasy :)

Nikt nie będzie mieć żadnych wyrzutów sumienia bo wszystko pieczone - obwodów nie zmienia ;)

I deser też z grilla , banany, jabłuszka - aż do zupełnego nasycenia brzuszka ...

Siedzę sobie w słonku na własnym tarasie... całą zimę myślę o tym cudnym czasie :):):)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto wynalazł grill z pokrywą? George Stephen.

2. Lubię grillować bo.... to znakomita okazja do spotkania z przyjaciółmi, znajomymi lub rodziną na świeżym powietrzu przez wiele godzin. Zawsze jest przyjemna atmosfera jest wesolo ciekawie i za każdym razem inaczej. Wspólne przygotowywanie surówek do grila wymyślanie coraz to nowych przepisów wszystkim sprawi mnóstwo frajdy i nikt nie jest przemęczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. George Stephen

2. Lubię grillować bo.....

to czas kiedy można się schować,

przed zgiełkiem i wrzawą,

szarością ulic smętnawą

i z rodziną się zżyć

karkówkę soczystą podsmażyć.

To chwile niezapomniane.....

ot, grillowanie zdefiniowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...