Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

beton polerowany "zrób to sam"


syrena.085

Recommended Posts

Chciałbym w jednym miejscu zebrać informacje o samodzielnym wykonaniu posadzki z betonu polerowanego.

W innych działach mamy wymienione firmy które coś takiego wykonują lub sprzedają materiały i sprzęt.

Najczęściej chyba mówi się o firmie "Zaremba Posadzki" , gdzieś tam przewija się Netweber, Deitermann, Ardex.

 

Wypiszcie proszę, Ci którzy samodzielnie wykonali takie podłogi, jakich materiałów użyliście, jaki sprzęt. Napiszcie też czego niepolecacie.

Jakie wyglądały wasze prace i jak np udało sie to Wam na podłogach z ogrzewaniem podłogowym???

 

No i wreszcie jak wygląda relacja kosztów "betonu polerowanego-zrób to sam" w porównaniu do cennika firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

swego czasu byłem zainteresowany wykonaniem posadzki w garażu z takiego betonu. Informację jaka uzyskałem od inżyniera budowlanego - w skrócie, wykonanie we własnym zakresie:

-wykonujesz posadzkę z normalnego betonu np b20,/miksokretem- prawie suchy beton/ następnie po lekkim podeschnięciu betonu /zwykle wracasz na początek po położeniu do końca robisz zacierkę cementową packą metalową.- posypujesz z sitka cement na świeży beton i wcierasz go w świeża wylewkę. zrobiłem coś takiego na kawałku podłogi 3 lata temu. sprawdza się. profesjonaliści do betonu dodają zbrojenie przeciwskurczowe i potem tez posypując cementem z niewielkim dodatkiem jakiejś chemii zacierają to "samolotami".

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
  • 1 year później...

Witam,

 

Chciałam podpytać o beton polerowany ponieważ chciałabym właśnie taką podłogę zrealizować w swoim nowym domu aby uniknąć spoin jak to ma miejsce w przypadku płytek.

Dlaczego beton polerowany (najlepiej biały lub jasny siwy):

- mam ogrzewanie podłogowe a beton jest świetnym przewodnikiem ciepła

- uniknę w ten sposób spoin

- chce uzyskać jedną tafle na parterze co sprawni wg mnie pozytywny efekt wizualny.

 

Nie interesują mnie dekoracyjne powierzchnie cienkowarstwowe.

Chce typowy lany beton z przewagą białego B20 - B25 spolerowany na wysoki połysk ewentualnie półmat odpowiednio zaimpregnowany.

 

Będę wdzięczna za Wasze opinie, zdjęcia informacje na temat sprawowania się takiej posadzki oraz wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja w pierwszych założeniach też chciałem robić polerowany beton. Chodziło mi o efekt jak jest czasami w marketach lub magazynach. Jak szukałem wykonawcy dwa lata temu, to okazało się, że mogą zrobić tylko ozdobne cienkowarstwowe. Typowy beton polerowany w domu nie robią bo za mała powierzchnia. To się robi sprzętem podobnym do tych, co myją podłogi w marketach tylko zamiast czyścika ma diamentowe tarcze. W domu nie ma miejsca na taki sprzęcior :(

Może teraz mają już jakieś takie mniejsze polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z tym ,że polerowanie było przed "zamknięciem" posadzki . Można uzyskać połysk bądź mat .

Mat bardziej do mnie przemawia ,jest "przeznaczona" dla minimalistycznych wnętrz . Największy problem jest ze znalezieniem wykonawcy , do nas zawitał z Lublina ..... efekt zadowalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemowitus beton był lany w zeszłym roku jeden dzień lany i zacierany drugi dzień impregnacja, teraz przyjadą polerować w poniedziałek to prześle fotki po polerowaniu, cena? firma robi u mnie posadzki poliuretanowe, epoxydowe i ten beton za wszystko ustaliliśmy cenę 170zł/m2 beton, żywica i inne w tej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt świetny! Może w następnym domu :p

Napisz mi jeszcze proszę czy to jest na zasadzie wylania posadzki na chudziaku i jej polerowanie czy trzeba wylać standardową posadzkę a dopiero na to leją jakąś cienką warstwę którą polerują?

Bo jeżeli te 170 zł za metr to cena za całą gotową posadzkę to może być oprócz super efektu wizualnego nawet nie takie drogie. Jak podsumować posadzkę, płytki i płytkarza to się może nawet opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Dziń dobry, czytam ten watek, bo strasznie mnie interesuje czy ten beton co sobie wyleje w domu jako posadzkę pod panele, płytki itp można wypolerować ,zęby na jakiś czas- dłuższy, można było go zostawić bez zakładania paneli. I żeby go eksploatować jak po prostu podłogę. Wiem ,ze są firmy które wylewają jakieś specjalne betony dekoracyjne, itp.czyli jeszcze dodatkowa kolejna warstwa, chciałbym tego uniknąć. Widze ,że kilkoro z Państwa coś w tym temacie robiło, jakiś czas temu,ale teraz kwestia czy jest to opłacalne?Czy wychodzi tak samo jak położenie wylewki i na to kafli , albo paneli. Narazie dzwoniliśmy w kilka miejsc i nikt tego w domu jednorodzinnym nie chce wykonać...albo mowi ,ze beda pory, albo ze sprzet jest za duzy. Wiem ,ze powielam pyt, ale może od maja ktoś już wie coś więcej. Ktos wcześniej pisał o 170 zl za mkw., czyli gdybym chciala jakis inny kolor musialabym wydac 340 za m kw. dobrze rozumiem? Edytowane przez justyna 1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...