Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :-)

 

Jestem lekko zdziwiona,ze nikt nie narzeka na te płytki ??

 

Więc ja się wypowiem na temat naszysz spostrzeżeń \; opisuję płytkę 60x60 arkesia poler beige

 

Płyteczki bardzo mi się spodobały - piękne.Wzięlismy z mężem jedną do domu na "próbe" oczywiście nie zaimpregnowaną.

Nasza córka wykonała pierwszą próbę plamową - przejechała po powierzchni kredką świecową- kefelek natychmiast wchłonął (nie zdazylam wytrzec ) została okropna plama!

Druga proba to herbata - r ównież paskudna plama nie do zmycia.

 

Po tych wydarzenia kupiliśy impregnat- drugą płytkę zaimpregnowalismy.Odczekaliśmy odpowiednią ilość czasu (zgodnie z instrukcją na pudelku ). Po czym wykonaliśmy test :

herbata,kawa,kredka świecowa,pasta do butów

 

I NIESTETY pasta do butów zrobiła olbrzymią plamę , która wsiąkła na amen.

Płytki miały iśc do kuchni i korytarza,ale po tej probie stwierdziłam,ze nie ma sensu się sresowac kazda plamą.

 

Chcę nadmienic ,ze przetestowałam jeszcze kilka innych płytek innych producentów i uwazam,ze te z paradyza wypadaja najgorzej !!!

 

Ostatecznie wybrałam niemalze identyczna plytke innego producenta,ktora po testowaniu nie "łykała " plam nawet przed impregnowaniem.

 

POzdrawiam

 

ja chętnie poznam wyniki pozostałych eksperymentów - jako taki test konsumencki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie kochani czy impregnować te płytki, jeśli są na ścianie, przecież nie będą tak intensywnie użytkowane jak na podłodze, w sumie to największe ryzyko to przy kuchence?? :

 

tak, nawet na ścianie warto zaimpregnować- w końcu czasem może komuś coś eksplodować np ketchup, a to może mieć niemiłe skutki wizualne. Przy kuchence obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

 

Jestem lekko zdziwiona,ze nikt nie narzeka na te płytki ??

 

Więc ja się wypowiem na temat naszysz spostrzeżeń \; opisuję płytkę 60x60 arkesia poler beige

 

Płyteczki bardzo mi się spodobały - piękne.Wzięlismy z mężem jedną do domu na "próbe" oczywiście nie zaimpregnowaną.

Nasza córka wykonała pierwszą próbę plamową - przejechała po powierzchni kredką świecową- kefelek natychmiast wchłonął (nie zdazylam wytrzec ) została okropna plama!

Druga proba to herbata - r ównież paskudna plama nie do zmycia.

 

Po tych wydarzenia kupiliśy impregnat- drugą płytkę zaimpregnowalismy.Odczekaliśmy odpowiednią ilość czasu (zgodnie z instrukcją na pudelku ). Po czym wykonaliśmy test :

herbata,kawa,kredka świecowa,pasta do butów

 

I NIESTETY pasta do butów zrobiła olbrzymią plamę , która wsiąkła na amen.

Płytki miały iśc do kuchni i korytarza,ale po tej probie stwierdziłam,ze nie ma sensu się sresowac kazda plamą.

 

Chcę nadmienic ,ze przetestowałam jeszcze kilka innych płytek innych producentów i uwazam,ze te z paradyza wypadaja najgorzej !!!

 

Ostatecznie wybrałam niemalze identyczna plytke innego producenta,ktora po testowaniu nie "łykała " plam nawet przed impregnowaniem.

 

w takim razie jeszcze pochwal się co to za cudne płytki, foto mile widziane ;-)

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.U mnie Arkesia Beige 45x45 poler zdaje egzamin wysmienicie - korytarz i kuchnia. dobralismy fuge z Atlasa, jasmin z Mapei okazal sie troche za jasny. Plytki nie byly impregnowane. testy przeszly wysmienicie - kawa. wino itp mysle, ze jak bedzie chwila to zaimpregnujec plytki i fuge. po testach na pozostalych plytkach fuga nie zmienila koloru:) ja olecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie Arkesii beige, chciałabym połączyć ten gres z parkietem merbau w łazience ale nie wiem czy będzie kolorystycznie pasował... merbau ma dosyć ciemny kolor, ja nie mam okna w lazience i zastanawiam się czy nie lepiej będze pasował do tego drewna gres jasny beż z Nowej Gali?? Arkesja jest jednak gresem bardziej wpadającym w mocny kolor bezu a wydaje mi się że do drewna merbau coś bardziej w biel będzie pasowało. Co myślicie o tym?? Mam nadzieję że jako zaprawieni w boju będziecie to jakoś lepiej widzieć niż ja bo jestem dopiero na etapie oglądania :). Myślałam żeby jeszcze dać gres w przedpokoju i taki sam w kuchni i też nie wiem jaki kolorek dac do kuchni (meble będą raczej białe na wysoki połysk), a jaki w przedpokoju (szafa wnękowa będzie chyba grafitowa). Macie jakieś pomysły bo ja co chwila wymyślam coś nowego i nie wiem już sama co robić :/??? ps kupiłam małe mieszkanko 32 m2 i muszę raczej trzymać się jasnych kolorów... dziękują z góry za chęć pomocy i wszystkie pomysły :):) pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, faktycznie dzś w sklepie Pan sprzedający powiedział mi o problemie z odcieniami serii arkesia (i innymi które produkuje ta firma), podobno są widoczne róznice w kolorze i to jest dość częste zjawisko. Czasem przychodzi w zamówieniu inny odcień niż wzorcowy. Tu sugerował mi Nową Galę bo podobno takich problemów nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaczek. Mam nadzieję, że z tą różnicą w kolorach to tylko plotka. Brakło nam 2 opakowań Arkesii, bo troszkę zmieniliśmy koncepcję i mam nadzieję, że te, które zamówiliśmy nie będę się różnić...Choć znając swoje szczęście... :-?

Nie chcę cię martwić ale u mnie to się różniły nawet te które były razem zamawiane. potem domówiliśmy jeszcze paczkę i też była różnica. Może tobie sie powiedzie. JA tam się nie przejmuję. To mój sposób i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef9853ade192fe4e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ac1c43e3c97ca17.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef46d3c5b2e19500.html

 

Niem czy dobrze dodałam te zdjecia (moj pierwszy raz). Niestety jeszcze bez fug, koloru na scianach i lustra, postaram sie niebawem dodac zdjecia efektu koncowego :) Pozdrawiam :)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie niebawem dodac zdjecia efektu koncowego :) Pozdrawiam :)

 

 

O to dobrze :) A mogłabyś wtedy też dodać fotkę, gdzie byłoby widać całe pomieszczenie? Jestem ciekawa rozstawienia elementów i całego wystroju w łazience, bo w końcu to Twój autorski projekt. Projektanci-amatorzy muszą się wspierać. :wink: Zwłaszcza, że ja nie mam szans zabrać się za swoją łazienkę; no chyba że chcę się dodatkowo podręczyć i zrobić projekty na przyszłość (na wypadek gdybym mi znudziła się tą "zabawą", sprzedała moje CAD'y i zajęła się robótkami ręcznymi :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że dodam, niestety jeszcze bez drzwi które mam wstawić we wnękę (zakryją pralkę i nad nią będą pełnić funkcję szafy) oraz bez wiszącej szafki pod umywalką. Niestety na to już w najbliższym czasie funduszy mi nie starczy. Wklejam jeszcze rendery projektu lazienki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e29594be383421b6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53ca79fa0435a1ae.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0eac895d0e1f6749.html

 

Nie zdecydowalam się również jednak na parawan na wannowy ponieważ mamy druga lazienkę w której jest prysznic :)

Pozdrawiam i wklejcie proszę swoje fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mają się odezwać ze sklepu-zobaczymy czy będzie różnica. Czy te różnice są aż tak bardzo widoczne?

teściowa zauważyła :oops: Ale ona jest dalekowidzem.

Może zrobię fotkę tylko zę to nie to samo jak na "żywca"

Ciemniejsza jest ta obok grzejnika z jakąś kropką i następna na prawo od niej. Na zdjęciu nie jest to widoczne.http://lh3.ggpht.com/_gUXUKiuy69c/SyeFxPvPEkI/AAAAAAAAEH0/sJ96Zp-Pzrw/SL373741.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od razu lepszy widok. :)

Jak na taką małą łazienkę, wszystko jest naprawdę ładnie rozplanowane. Dobrze został też dobrany ten wrzos na ścianach, pasuje do koloru wzorów kwiatowych. Ale najbardziej podobają mi się kafelki na podłodze - sposób ich użycia i połączenia. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to umiejscowienie wc - chyba bym go ustawiła na ściance, na której wisi papier toaletowy. Chociaż z drugiej strony, nie można by wtedy uwzględnić tego pięknie opłytkowanego podestu, przy którym teraz stoi toaleta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę że podoba się Tobie ten luk na podlodze... ja miałam najwięcej watpliwości co do niego bo to jest jedyny taki "owalny" element i bałam się że moze nie fajnie wygladac przez brak kontynuacji. Architekt odradzal mi polozenie tych plytek bezowych z decorem w naroznik sciany argumentujac ze bedzie to beznadziejnie wygladalo... ja sie jednak uparlam i dopielam swego chociaz nadal uwazam ze lepiej wyglądałyby w drugim narozniku na tej samej scianie, tam jednak zbyt malo miejsca nie pozwalalo na ich pelna ekspozycje. A co do kibelka to nawet nie pomyslalam o takim rozwiazaniu i sadze ze masz rację, ciekawiej by to wygladalo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...