Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochane, miał być w 100% masto grys, ale małż stwierdził, że boi się szarego (!!!) i wracamy do affron beige (półpoler). Masto bianko jest ciut za jasne. I stąd pytanie do użytkowniczek affron beige w półpolerze. Jak z utrzymaniem czystości? Wiadomo, myć trzeba, ale czy faktycznie konieczne jest szorowanie na kolanach? Po pierwszym zachwycie nad tymi płytkami pojawiło się sporo negatywnych opinii (często od osób z tylko kilkoma wpisami) i nie wiem jaka jest prawda. Proszę pomóżcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mamy masto bianco półpoler w kuchni i jadalni,

wyszukaliśmy niebrudzącą fugę nowość o parametrach epoksydowej ale ta jest elastyczna i nadaje się na "ogrzewanie podłogowe" Legalett, glazurnik mówił że świetnie się ją obrabia:)

Fuga PCI Geofug 5 kg srebrnoszara 16.

 

w wiatrołapie i kilka wstawek przy oknach balkonowych i kominku - mamy masto grys a fugę daliśmy Fuga PCI Geofug 5 kg cementowoszara 31,

obydwie podłogi są ok, a masto bianco jest przepiękne!!!

 

jeszcze nie mieszkamy ale podłoga nie ma żadnych zadziorów jest gładziutka ale nie śliska (mamy małe dziecko:))

 

pozdrawiam

 

Czy możesz już powiedzieć jak się sprawuje Twoja fuga? Nie zmieniłaś zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Część płytek masto bianco "impregnowaliśmy" przed fugowaniem środkiem ochronnym do płytek przed fugowaniem http://www.sopro.pl/products/tfp/prace%20glazurnicze/rpm/reinigungsmittel/10908/sopro_ah_737.htmli wtedy doczyszczały się bez problemu, a części nie zdążyliśmy i wtedy ładnie resztki fug schodziły po zastosowaniu tego środka: http://www.sopro.pl/products/tfp/prace%20glazurnicze/rpm/reinigungsmittel/10906/sopro_zse_718.html

Edytowane przez Asia**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałam do Masto Bianco Jaśmin Mapei, wygląda bardzo ładnie, jasno i czysto....pewnie z czasem zrobią się ciemniejsze ale chociaż na początku pocieszę się takimi :) A podobno jest jakiś środek który impregnuje fugi czy coś w tym stylu ????? Czy się przesłyszałam ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłupiałam kompletnie pomóżcie odnośnie impregnacji płytek, mam kupione płytki z serii Arkesia Beige poler,

pytanie 1. Impregnować czy nie?

pytanie nr 2. Jeśli tak to czym?

 

na stronie producenta - nie zalecane jest impregnacja tych płytek, natomiast w necie jest pełno informacji i konieczności impregnacji :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po pierwszych myciach Masto Bianco.... Ogólnie miałam zabawę z pozostałością fugi, kupiłam Mapei keranet czy jakoś tak by to zmyć i w miarę zeszło, ale ogólnie jak coś się zabrudzi schodzi bez problemów, no rzeczywiście włazi w te chropowatości i czasami muszę przetrzeć mocniej szmatką i jest ok .... ale i tak podoba mi się bardzo, z resztą innym też :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłupiałam kompletnie pomóżcie odnośnie impregnacji płytek, mam kupione płytki z serii Arkesia Beige poler,

pytanie 1. Impregnować czy nie?

pytanie nr 2. Jeśli tak to czym?

 

na stronie producenta - nie zalecane jest impregnacja tych płytek, natomiast w necie jest pełno informacji i konieczności impregnacji :bash:

1. Mam zaimpregnowana arkesie beige poler. Nic sie nie dzieje, plam wszelakich brak.

2. Preparatem firmy Sopro.

 

Moim zdaniem koszt niewielki (choc sama impregnacja daje sie kregoslupowi we znaki) i dla świętego spokoju można sie poświęcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam zaimpregnowana arkesie beige poler. Nic sie nie dzieje, plam wszelakich brak.

2. Preparatem firmy Sopro.

 

Moim zdaniem koszt niewielki (choc sama impregnacja daje sie kregoslupowi we znaki) i dla świętego spokoju można sie poświęcić

 

Zgadzam sie.Impregnację gresu polerowanego można odpuścić tylko i wyłącznie w wypadku gdy producent sam wczesniej juz zaimpregnował produkt.Więcej można poczytać na portalu olazience.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie.Impregnację gresu polerowanego można odpuścić tylko i wyłącznie w wypadku gdy producent sam wczesniej juz zaimpregnował produkt.Więcej można poczytać na portalu olazience.pl

no właśnie o to chodzi że producent twierdzi że są zaimpregnowane i nie potrzeba ale użytkownicy mają podzielone zdanie: jedni impregnują i jest ok , inni po impregnacji narzekają i żałują że mimo iż producent nie kazał zrobili to, jest i trzecia grupa którzy nie impregnowali i żałują oraz zdania użytkowników którzy nie impregnowali i nie żałują czym więcej czytam tym mniej wiem

 

duś koszt nieważny, kręgosłup nie takie rzeczy wytrzymał :no: , ale mam pytanie w którym momencie impregnowałaś przed położeniem, po ale przed fugą czy razem z fugą? powoli skłaniam się do impregnacji tych płytek a i czym myłaś przed impregnacją - robiłaś testy na plamy? możesz napisać na priv :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki impregnowalam po położeniu, a przed fugami. Fugi pózniej (też preparatem z Sopro - moi plytkarze bardzo polecali ta firmę, a ja moim laickim okiem tez nie mam do niej zastrzeżeń)

 

Testów nie robiłam (choć inne dziewczyny - owszem, pisały o efektach na forum, nawet jakieś zdjęcia były), natomiast paraperówkowy test bojowy z czerwonym winem w przedpokoju (w kuchni dostrzegłam od razu, więc starałam) płytki zdały bez zarzutu. Przeoczona rozlana kawa czy herbata też mogą poczekać do powrotu z pracy. Zdarzyło sie zrobić ciapke barszczem czy surowka z burakow, ale takie plamy od razu scieraliśmy.

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki impregnowalam po położeniu, a przed fugami. Fugi pózniej (też preparatem z Sopro - moi plytkarze bardzo polecali ta firmę, a ja moim laickim okiem tez nie mam do niej zastrzeżeń)

 

Testów nie robiłam (choć inne dziewczyny - owszem, pisały o efektach na forum, nawet jakieś zdjęcia były), natomiast paraperówkowy test bojowy z czerwonym winem w przedpokoju (w kuchni dostrzegłam od razu, więc starałam) płytki zdały bez zarzutu. Przeoczona rozlana kawa czy herbata też mogą poczekać do powrotu z pracy. Zdarzyło sie zrobić ciapke barszczem czy surowka z burakow, ale takie plamy od razu scieraliśmy.

 

dzięki duś :hug:

przejrzałam półki sklepowe z impregnatem Sopro rozumiem że użyłaś Sopro FFP719 do impregnacji gresu (i fug?) a później Sopro FS 714 do samych fug?

 

impregnacji się nie boję gorsza będzie reakcja M na konieczność jej wykonania :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani, wczoraj w castoramie wypatrzylam Paradyz gres Lensitile Bianco grafit i szary 45x45. spodobal mi sie ale jak dzis patrze to wydaje mi sie ze ma bardzo siny odcien i wnetrze bedzie zimne.

Czy ktos z was ma moze cos takiego u siebie?

Czy bedzie pasowac do sosny woskowanej?

Czy nadaje sie do lazienek?

 

Mam milion watpliwosci a plytki wybierac moge glownie przez net :(

 

http://www.paradyz.com/Collection/living-room/lensitile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...