Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam Taranto w pralni i wiatrołapie. Genialna sprawa, jestem super zadowolona. Dziwię się nawet, że tak mało osób je wybiera, tym bardziej, że jest moda na beton...

 

Ja mam kupione Taranto pełne spectrum formatów w kolorze grys w półpolerze i w macie, będę kładła za miesiąc, ale mam pytanie jaką masz grubość fugi i jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuga z tego co pamiętam 2 mm, Sopro Saphir betonowo-szary. Próbnik idealnie zlewał się z kolorem płytek, ale po położeniu niestety zrobiła się bardzo jasna, prawie biała (widać to na fotkach). Fachowiec od siedmiu boleści nie umył dokładnie podłogi i pyłu nie dało się odczyścić. Bronił się, że to wina fugi, więc testowo kazałam położyć ją na czystej ścianie i kolor wyszedł jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No źle nie jest, ale nie takie było zamierzenie. Chcę ją przyciemnić, ale ciągle nie mam czasu. Jeśli chodzi o użytkowanie, to przed chwilą zachwalałam je na privie HSB:) U mnie te płytki leżały na bardzo wczesnym etapie wykończeniówki, łazili po nich w buciorach budowlańcy, wylewały się na nie różne płyny i nic im nie dolega. Brudu nie widać, nie chłoną go, kropek po rozlaniu też nie, bo to półpoler. No i nie mają pikseli, naprawdę wyglądają jak wylany i pocięty na płyty beton. Jak dla mnie bomba, podłoga bezobsługowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeszcze jedno pytanie: czy ktoś ma doświadczenie z II gatunkiem Paradyża? Bardzo kiepskie czy da się z tego coś zrobić?

ja mam II gatunek paradyża i jest różnie błędy jakie mają to np.: kropka farby lub błąd we wzorze - mam wzór piaskowca i na jednej jest on bardziej widoczny, na innych np ryska - te poszły pod szafki, na kupione 7 sztuk opakowań - właśnie pod szafy, z wadą był kilka sztuk płytek, jeśli możesz sprawdź w sklepie jakie są wady i jak ich dużo, poza tymi drobnymi wadami nie było innych, glazurnik nie widział różnicy w kładzeniu jednych czy drugich i gdyby nie to że powiedzieliśmy mu że te pod szafki to II gatunek to by nie zauważył ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kupujecie kafle te 60x60 czy mniejsze? Nie ukrywam, że kasy coraz mniej i wybór albo I gat. mniejszy format albo większe kafle w II gat. Z poleru musiałam zrezygnować ze względu na coraz gorzej poruszającego sie ojca, więc przy najmniej tu przyoszczędziłam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kupujecie kafle te 60x60 czy mniejsze? Nie ukrywam, że kasy coraz mniej i wybór albo I gat. mniejszy format albo większe kafle w II gat. Z poleru musiałam zrezygnować ze względu na coraz gorzej poruszającego sie ojca, więc przy najmniej tu przyoszczędziłam ;)

ja mam duże 60x60 ale tylko w kuchni w łazience i wiatrołapie mam 25 x45 na ścianach a na podłodze 30x30 pozostałe podłogi to panele ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam zdecydowana na masto bianko połpoler ale po przeczytaniu forumowych opini jestem załamna.Czy jest jakaś alternatywa do masto? Co polecacie w półpolerze?

 

my mamy masto bianco pół poler w miejscach gdzie najbardziej się syfi, wiatrołap cześć komunikacyjna i kuchnia, jak to na budowie, w koło domu gruz piach kurz, mieszamy od 2 tygodni i jakoś nie widzę żeby ciężko było je utrzymać w czystości, do tego fuga mapei jaśmin, i pięknie to wygląda, nie zamienilibyśmy na inne...

 

polecam kupić 2-3 płytki i przetestować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...