Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja również położyłem u nas Masto Bianco półpoler, jesteśmy przed fugowaniem ale czekam aż mój fachowiec (wujek) wróci z wczasów. Mam pytanie odnośnie fugi, mam zrobić próbę jak się będzie zmywać bo co prawda brud się zmywa bez problemu ale te delikatne pory wzbudziły we mnie podejrzenie. Jak było u was? Zastanawiałem się czy nie przejechać jakimś delfinem coby się to lepiej zmywało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam położone Masto Bianco w holu, wiatrołapie i salonie...jeszcze nie zafugowane...narazie nie było żadnych problemów z myciem i usuwaniem brudu i kleju...zastanawiam się teraz nad fugą...czy dopasować jakąś jasną, beżową do koloru płytek czy od razu dać fugę ciemniejszą "Sopro betonowo-szarą" którą mam w innych kaflach (jest baardzo praktyczna) W kuchni w spiżarce zrobiliśmy próbę tych fug -jak widac na załączonych zdjęciu-proszę o opinie czy może być! Nie ma na pewno takiego efektu całej płaszczyzny jak przy jasnej fudze ale przynajmniej będę miała spokój na długie lata... Z doświadczenia innych użytkowników jasnych fug wiem że to tylko na chwilę ładnie wygląda a pózniej trzeba je szorować;-/

http://i47.tinypic.com/23shfts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno...przed fugowaniem tej małej powierzchni w spiżarce nie używałam żadnych środków (bo jeszcze nie zdążyłam kupić a poza tym kaflekarz zapewniał mnie że nie będzie problemu z czyszczeniem fug) i rzeczywiście zastałam taką powierzchnię jaką widzicie na zdjęciu...żadnego brudu...może dlatego że kafelkarz od razu zmywa brud i fugę z kafelek. Miałam zamiar kupować na całą resztę specjalny środek przed fugowaniem (ktoś na forum polecam firmę Sopro) ale teraz się zastanawiam czy trzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kuchni masto bianco półpoler (60x60) + szarą fugę (nie jest to ciemny szary, taki średni) i moim zdaniem jest to bardzo dobre i praktyczne zestawienie, ładnie wygląda - chociaż wiadomo, że fuga jest bardziej widoczna, niż w przypadku np. jaśminowej, ale przy dużym formacie płytek i wąskiej fudze - u mnie jest 1,5 mm - nie ma efektu podłogi "w kratkę", tego chciałam uniknąc.

Mimo, że jeszcze jestem na etapie wykańczania mieszkania, więc nie moge wypowiedziec się na temat codziennego użytkowania podłogi w "normalnych" warunkach, jednak fugi (i płytki również ) przeszły mały test - wydarzyła się pewna mała awaria, w wyniku której miałam małe "błoto" w kuchni, po sprzątnięciu (wystarczyło przetrzec mopem, nie musiałam padac ze ścierką na kolana) na fugach i płytkach nie było śladu, obawiałam się, że będzie gorzej.

Niestety w tej chwili nie mam żadnego zdjęcia zafugowanej podłogi w kuchni, ale jak będę miała, to wrzucę.

 

Co do samych płytek - nie uważam, żeby były uciążliwe w utrzymaniu, może zmienię zdanie za jakiś czas, jak trochę już pomieszkam, ale jak na razie spisują się bardzo dobrze, cały nanoszony brud i kurz wystarczyło zmywac mopem, nie szorowałam ich jeszcze na kolanach, gdyż nie miałam takiej potrzeby. Po fugowaniu też się doczyściły bez większego problemu. Wiadomo, że czasem w te nierówności dostanie się brud, ale wtedy wystarczy mocniej docisnąc mopa. Czasem, gdy nie były wykonywane jakieś "brudne" prace wystarczyło, że zamiotłam z kurzu podłogę i wyglądała, jakby była myta (płytki ładnie się błyszczały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami Masto Bianco półpoler. Fuga Mapei Bahama beige. Przed fugowaniem wszystko było ok, zabrudzone kafelki zmywać można było czystą wodą. Po fugowaniu przeżyłam istny szok. Kafelki stały się matowe, z zaciekami - nieszło tego niczym domyć. Nie wiadomo było gdzie plytka jest domyta... przynosiłam nową płytkę i porównywałam, czy to co wyszorowane to oryginalny kolor, czy tylko nowy zaciek. Już zastanawiałam się nawet nad zerwaniem całych 60m2 tyvh kafelek i wymianie na inne... Dopiero w necie wyczytałam, że jest taki środek jak HG do usuwania zaprawy. Stosując się do zaleceń na opakowaniu, rozrobiłam płyn w stosunku 1:4, natarłam kilka płytek, pozostawiłam na 15-20 minut, a później na kolankach każdą płytkę szorowałam szczotką. Następnie płyn 2-3razy zmyłam czystą wodą i kafelki wróciły do pierwotnego wyglądu. Ufff jaka ulga i radośc, że pieniądze wydane na kafelki nie poszły w błoto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sami robiliśmy fugi, niczym nie było gruntowane przed, w niektórych miejscach fuga nie byłą dobrze wyczyszczona po fugowaniu, ale nawet po paru dniach dało się ja wyczyścić, co prawda szorowanie na kolanach ale zeszło, więc po fugowaniu trzeba dobrze zmywać i później nie ma problemu, mam fugę mapei jaśmin, 1,5 mm. wg mnie fuga musi być w tym samym odcieniu co płytka lub odcień jaśniejsza, w przypadku ciemniejszej fugi niż płytka całość traci na wyglądzie bo robi się szachownica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASTO GRYS PÓŁPOLER

 

dla zainteresowanych załączam zdjęcie tych płytek na podłodze 60x60 i na ścianie 60x30

 

mamdo ciebie pytanie - widzę że masz fronty śliwa wallis - lub bardzo podobne, oraz stół kto ci go robił stolarz od mebli czy ktoś inny, ja też mam fronty śliwy i mój stolarz nie robi stołów i krzeseł więc mam problem z doborem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

w związku z pojawiającymi się wpisami dotyczącymi użytkowania i impregnowania płytek z kolekcji Affron, Arkesia i Masto Ceramiki Paradyż, chcielibyśmy zachęcić Państwa do zadawania pytań w dziale Porady Ekspertów:

 

http://muratordom.pl/eksperci/ekspert/plytki-ceramiczne-w-kuchni-i-lazience/ceramika-paradyz/84/85/

 

Chętnie udzielimy Państwu informacji w kwestii użytkowania, zastosowania i pielęgnacji naszych produktów,

 

pozdrawiamy

Ceramika Paradyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Извиняюсь что пишу на русском, но думаю многие меня понимают. Я продублирую еще и на английском. Я польский язык понимаю, но пишу совсем плохо.

 

Я купил себе Paradyz Masto. К сожалению, на образцах была всего одна плитка и я не совсем представлял как это все будет выглядеть в общем. Теперь ко мне приехали 90m2. Теперь я понял что она мне не нравится! :( Она слишком темная и пятнистая, а на образце лежала более спокойная плитка. Скажите пожалуйста, ваша Paradyz Masto выглядит также или это мне так не повезло? А на фотографии на сайте Paradyz эта плитка выглядит вообще практически однотонной и гораздо светлее. Проклятый Photoshop!

 

Можете писать мне на польском, я пойму. Спасибо!

ps. Розовое пятно на моих фотографиях просто артефакт моего Samsun Galaxy S2.

 

Sorry that I write in Russian, but I think majority will understand me. I will second my message in English too. I understand Polish but write Polish very bad.

 

I have bought Paradyz Masto. Unfortunately, there was only 1 tile in sample in our shop and I could not imagine how it will look like in composition. Now I received all my 90m2. And I understood that I don't like it :( It's too spotted and dark. There was more quiet tile in sample. Tell me please if your Paradyz Masto looks the same or is it me just so unfortunate? These tiles look much more quite and light on the Paradyz website. Damned Photoshop!

 

You can write me in Polish, I will understand. Thank you!

ps. Pink blot on my photos is just my Samsung Galaxy S2 artefact

20120802_141045.jpg

20120802_135109.jpg

20120802_135021.jpg

PARADYZ_MASTO_015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku się przestraszyłam i trochę rozczarowałam, jak obejrzałam swoje masto bianco - płytki w każdym świetle były szaro - beżowe, nawet po ułożeniu kilku obok siebie. Jednak po położeniu płytek na większej powierzchni (podłoga w kuchni) okazało się, że płytki są bardzo ładne i duużo jaśniejsze, niż się wcześniej wydawało :) wreszcie wyglądały, jak na zdjęciach u innych osób posiadających masto bianco i podobnie, jak na zdjęciach katalogowych (które wiadomo, zawsze są trochę upiększone). Do momentu ułożenia płytek, zastanawiałam się, czemu u innych masto bianco jest prawie białe, a u mnie szaro-beżowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności pomiędzy wyglądem płytki w katalogu lub na stronie internetowej, a jej wyglądem faktycznym zależą od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest różnica w odcieniach – Masto jest gresem szkliwionym i występuje w pięciu odcieniach – podstawowym, czyli wzornikowym oraz dwóch odcieniach jaśniejszych (A1 i A2) oraz dwóch ciemniejszych (B1 i B2).

Wybierając płytki powinniśmy o tym pamiętać i zwracać uwagę na kolorystykę produktu. Klient powinien zakupić towar w jednym odcieniu – odcień jest podany na opakowaniu. Z uwagi na rodzaj zastosowanej grafiki i przyjętą technologie produkcji poszczególne płytki będą wykazywały pewne różnice odcieniowe względem siebie, na co wskazuje producent oznaczając płytki jako tonalne.

Przeglądając prezentacje płytek w katalogu czy broszurze można również dostrzec niewielkie różnice, pomiędzy zdjęciami a rzeczywistym wyglądem produktów. Pomimo naszych wszelkich starań i wydawania poligrafii na najwyższym poziomie, ze względu na ograniczenia wynikające z techniki druku, nie jest możliwe dokładne odwzorowanie faktycznego wyglądu płytki np. w katalogu. Dlatego zachęcamy klientów do odwiedzania punktów sprzedaży płytek, gdzie można obejrzeć pojedyncze elementy kolekcji lub ekspozycję i podjąć decyzję zakupową zgodną z potrzebami.

 

Ceramika Paradyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle płytki są strzałki, w którą stronę powinno się je kłaść, tak żeby tworzyły ładną całość. pomimo, ze jestem z nich niezadowolona z powodu problemów, jakie mi przysparzają, to uważam, ze są bardzo ładne i eleganckie. czekam, aż mój mąż znajdzie trochę czasu, coby pomoc mi szorować je ( na kolanach płytka za płytką :/ ) i potem koniecznie muszę je zaimpregnować. mam nadzieje,ze wtedy mycie podłogi nie będzie kosztowało mnie tyle nerwów i wysiłku :( aha, mój mop (viledy, wiec nie był najzwyklejszy) po 10 miesiącach użytkowania zrobił się łysy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...