Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Jestem z mężem na etapie kafelkowania domu do salonu, kuchni i holu-korytarza chcemy zakupić gres Masto Bianco, zaś do łazienki na dole wymiary 1,2 x 2,34 spodobała nam się kolekcja firmy -POLCOLORIT -"GRETA".:cool: Cała jasna tylko na jednej ścianie pas ciemnych płytek z listwami cienkimi po bokach. (Może ktoś też ma łazienkę z tej serii- to bym była wdzięczna za fotki :p)

Moje pytanie do wszystkich użytkowników, którzy maja płytki - MASTO BIANCO czy faktycznie są trudne w utrzymaniu?

Mamy 2 synów (2,5 i 5 lat) i nie ukrywam że moje chłopaki strasznie brudzą, dodatkowo pracuje na nocki i codzienne sprzątanie podłogi doprowadzi mnie do szału. Może macie pomysł na podobne kafle do salonu jak te w kolorze Masto bianco- tylko łatwe w utrzymaniu?

Z góry dziękuję za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnóstwo wypowiedzi jest na temat masto bianco a na temat masto grys w macie jest mało.Ja mam już położone masto grys mat i to w miejscach najwięcej używanych-wiatrołap,korytarz,kuchnia,jadalnia.I byłabym wdzięczna o jakąkolwiek informację nt. czyszczenia tych płytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do magduska

przepraszam ze tak późno ale dopiero teraz strzeliłam fotki

bo skoro mamy święto to mam czas ;-)

 

To jeszcze z czasów zakładania

http://images46.fotosik.pl/489/f1e29a5e3a3f50e8gen.jpg

 

a to już po pół roku użytkowania, troszeczke ciemno ale to na przedpokoju

http://images43.fotosik.pl/508/4002968eb0345358gen.jpg

 

hej. dora mam pytanko , choć nie wiem czy jeszcze odwiedzasz forum. sledze wątek affronów juz dłuższy czas , i nie wiem czy kupować czy nie. powiedz jak ci sie z nimi mieszka???naprawde tak ciężko utrzymac je w czystości???tylko ze ja nie jestem z tych co myją podłoge codziennie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w salonie ilosc mebli będzie minimalna

panel telewizyjny i szafka pod spodem czarna z dodatkami jak kolory w kuchni

kanapa jasna stolik i stół Wenge

 

kuchnia taka

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118810&d=1338671528http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118811&d=1338671532

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od roku czasu położone gresy MASTO BIANCO na całym salonie, kuchni i przedpokoju i muszę z całą stanowczością stwierdzić że to był najgorszy zakup w całym nowym domu. Uprzedzam wszystkich czyścioszków że nie jestem brudasem i regularnie sprzątam w domu. niestety te gresy nie jesteśmy w stanie doczyścić żadnymi dostępnymi środkami a próbowaliśmy chyba wszystkiego, norma to czyszczenie na kolanach, mopem parowym czy silnymi środkami chemicznymi. SZCZERZE I Z CAŁEGO SERCA ODRADZAM. Mam w sumie 65m2 tych płytek i skuje je wszystkie do ostatniej płytki. Czuje się oszukany przez firmę Paradyż lecz oni z uporem maniaka twierdzą że wszystko jest ok. i płytka spełnia wszystkie normy. Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i myślących że może nie jest aż tak żle, powtarzam TA PŁYTKA TO TRAGEDIA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od roku czasu położone gresy MASTO BIANCO na całym salonie, kuchni i przedpokoju i muszę z całą stanowczością stwierdzić że to był najgorszy zakup w całym nowym domu. Uprzedzam wszystkich czyścioszków że nie jestem brudasem i regularnie sprzątam w domu. niestety te gresy nie jesteśmy w stanie doczyścić żadnymi dostępnymi środkami a próbowaliśmy chyba wszystkiego, norma to czyszczenie na kolanach, mopem parowym czy silnymi środkami chemicznymi. SZCZERZE I Z CAŁEGO SERCA ODRADZAM. Mam w sumie 65m2 tych płytek i skuje je wszystkie do ostatniej płytki. Czuje się oszukany przez firmę Paradyż lecz oni z uporem maniaka twierdzą że wszystko jest ok. i płytka spełnia wszystkie normy. Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i myślących że może nie jest aż tak żle, powtarzam TA PŁYTKA TO TRAGEDIA.

 

Kolekcja Masto Bianco należy do kategorii płytek gresowych, szkliwionych, która dzięki zastosowanej warstwie szkliwa nie wymaga impregnacji. Do mycia powierzchni pokrytej płytkami tego typu i usuwania wszystkich rodzajów zabrudzeń, w tym tłuszczowych, należy stosować dostępne na rynku środki o odczynie zasadowym (alkaicznym). Do usuwania kamienia, który może odkładać się na płytkach po odparowaniu wody używanej do codziennego mycia, jak i usuwaniu zanieczyszczeń powstałych np. po niestarannym montażu należy stosować okresowo środki o odczynie kwaśnym. W pielęgnacji i czyszczeniu płytek gresowych, szkliwionych strukturalnych należy unikać pozostawiania zabrudzenia na powierzchni przez dłuższy czas, ponieważ jego usunięcie może przysporzyć problemów. W takim przypadku najważniejszy jest pierwszy etap działania, czyli rozpuszczenie zabrudzenia. Ten etap jest wielokrotnie zaniedbywany, pomimo, że odgrywa kluczową rolę w procesie usuwania zanieczyszczenia i ułatwia uzyskanie oczekiwanego efektu po czyszczeniu. Do jego usunięcia niezbędne jest zastosowanie wymienionych powyżej środków chemicznych, rozpuszczonych w wodzie według sposobu użytkowania opisanego na opakowaniu.

 

Ceramika Paradyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM ARKESIE SATYNE GRYS!!!! Mam prawie 60m2 tych nędznych płytek i od roku czasu klnę w żywe kamienie, mam ich dość. Wszystko na nich widać, są okropne w utrzymaniu, na dodatek mam je w kuchni i wiatrołapie, masakra. A cwana byłam, myślałam, wezmę satyne, bo na polerze to dopiero bedzie wszystko widać, a tu gucio. Zastanawiam się teraz czy mogłabym zrobić sobie na nich podłogę z żywicy, żeby uniknąć ich skuwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...