Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam w salonie, kuchni, wiatrołapie arkesię beige - ten gres bardzo mi się podobał i rzeczywiście wygląda nieźle. Niestety, te płytki są trudne w utrzymaniu czystości, wystarczy niewielka plamka wody czy przejście boso i od razu pozostają ślady. Po myciu robią się smugi. To jakaś masakra, jak można dopuścić do sprzedaży coś takiego. Też myślę, że trzeba będzie kiedyś skuć te płytki.Stanowczo odradzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

arkesię beż poler mam ja ale stosunkowo mało bo tylko w kuchni i generalnie do czyszczenia mam około 10 m2 jeszcze nie mieszkamy więc tylko pył budowlany, fuga, farby itp. zmywają się bez trudu(ale myłam dopiero 2 razy więcej nie było potrzeby) , temat arkesii i jej utrzymania był wałkowany długo jeśli chcesz porad od osób które je mają zapytaj np. duś ona też je ma i do tego mieszka .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkesię beż poler mam ja ale stosunkowo mało bo tylko w kuchni i generalnie do czyszczenia mam około 10 m2 jeszcze nie mieszkamy więc tylko pył budowlany, fuga, farby itp. zmywają się bez trudu(ale myłam dopiero 2 razy więcej nie było potrzeby) , temat arkesii i jej utrzymania był wałkowany długo jeśli chcesz porad od osób które je mają zapytaj np. duś ona też je ma i do tego mieszka .....

 

Jest jakieś specjalne forum dotyczące arkesji i jej pielęgnacji -bo nie mogę znaleźć ? Czy jednak jest w tym wątku i muszę szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Paradyż został wrzucony do jednego worka, że tak powiem, a szkoda bo Arkesia była i widzę, że jest bardzo popularną płytką, ale niestety baaaardzo trudną w utrzymaniu czystości...przynajmniej moje. Mało tego to dostałam płytki pokryte jakimś dziwnym czymś i musiałam każdą z osobna czyścić HGsuperzmywaczem, który na szczęście pomógł. Wstawiam zdjęcie poglądowe prawa strona wyczyszczona

IMG_1984.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Paradyż został wrzucony do jednego worka, że tak powiem, a szkoda bo Arkesia była i widzę, że jest bardzo popularną płytką, ale niestety baaaardzo trudną w utrzymaniu czystości...przynajmniej moje. Mało tego to dostałam płytki pokryte jakimś dziwnym czymś i musiałam każdą z osobna czyścić HGsuperzmywaczem, który na szczęście pomógł. Wstawiam zdjęcie poglądowe prawa strona wyczyszczona

[ATTACH=CONFIG]136997[/ATTACH]

 

Arkesia to legenda tego forum. Ile razy ten temat bedzie wracal jak bumerang????

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175227-Gres-Polerowany-Arkesia-beige-smugi-czyszczenie-POMOCY!

 

http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/arkesia

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam srebrny brokat tam gdzie dekor, póki były nowe i czyste to całkiem fajnie wyglądało przy sztucznym świetle, ale teraz po ponad roku już coraz mniej go widać ;)

 

Aleksandryta nie czepiaj się, bo nie masz podstaw. Ktoś wcześniej zaczął temat Arkesii, to się przyłączam, zwłaszcza, że użytkuję je już trochę i mogę co nieco się wypowiedzieć - to raz. A dwa są ludzie, którzy dopiero zaczynają przygodę z wyborem płytek i szukają wszelkie info na ich temat. Ja na ten przykład już dawno skończyłam wykończeniówkę, a jak widzisz nadal się interesuję i ciekawi mnie jakie ludzie mają zdanie po dłuższym okresie używania różnych rzeczy. Tym samym odwdzięczam się FM dokładając swoją cegiełkę, chyba na tym polega rola tego Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izuuś masz rację ja kupując płytki intensywnie przeglądałam forum szukając informacji o nich i decydując się byłam świadoma, tego że są trudne w utrzymaniu właśnie dzięki forum więc jeśli będę przeklinać to jedynie samą siebie ;) że mimo ostrzeżeń się uparłam :cool:

a to że temat powraca jak bumerang cóż nie każdy ma czas aby czytać strona po stronie wątki, które mają ich setki więc łatwiej zapytać ja to rozumiem i troszkę wyrozumiałości zalecam innym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wizualizację jak prezentuje się kuchenne połączenie gresu Masto Bianco półpoler z przepiękną Traveną. Obie płytki mają delikatne mazaje. Może nie widać tego bardzo na zdjęciu, ale mają. Moim zdaniem bardzo dobrze się razem komponują. Gres już trochę testowałam, nie widać na nim drobnych paproszków, piasku. Dobrze też się myje mopem. Zobaczymy w codziennym życiu, ale do tego jeszcze parę tygodni. Polecam obie płytki.

IMAG2037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kolekcji Amiche/Amechi w małej łazience 4m2 w samych beżowych i dekor Inserto A ?

 

mi sie bardzo podoba ta seria. mi sie podobały dwie totalnie rożne serie właśnie ta i Amaltea. i stanęło na Amaltei. ta w małej łazience tez będzie fajnie wyglądać. moim zdaniem oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,:D:D

 

Właśnie 3 dni temu kupiłam z mężem Masto bianco w formacie 29,8x59,8 (tak doradził kafelkarz, gdyż to 60x60 były za duże do korytarza). Na próbę położyliśmy w salonie 2 opakowania i okazało się że na płytkach jest wzór czy ktoś ma takie same? Jak ułożyć je bo w żaden sposób nie mogliśmy ich sensownie dopasować (2-3 pasują a potem lipa...) Czy ktoś z was miał podobny problem z tyłu na płytkach nie widzę żadnych strzałek jak je układać. Kafelkarz jutro zaczyna podłoge w kuchni potem salon i korytarz w masto bianco, nie chciałabym by wyglądały jak każda z innej beczki... Poratujcie szybko poradą. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,:D:D

 

Właśnie 3 dni temu kupiłam z mężem Masto bianco w formacie 29,8x59,8 (tak doradził kafelkarz, gdyż to 60x60 były za duże do korytarza). Na próbę położyliśmy w salonie 2 opakowania i okazało się że na płytkach jest wzór czy ktoś ma takie same? Jak ułożyć je bo w żaden sposób nie mogliśmy ich sensownie dopasować (2-3 pasują a potem lipa...) Czy ktoś z was miał podobny problem z tyłu na płytkach nie widzę żadnych strzałek jak je układać. Kafelkarz jutro zaczyna podłoge w kuchni potem salon i korytarz w masto bianco, nie chciałabym by wyglądały jak każda z innej beczki... Poratujcie szybko poradą. Z góry dziękuję.

 

Rzeeczywiście cieżko ułożyc wzór. Udaje się to tylko we fragmentach. A nie myślałaś żeby położyc te płytki z przesunięciem, wtedy nie musisz sie martwić wzorem?

 

PS. Witam krajankę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...