Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich na forum :)

Planuję położenie płytek Paradyż Torro Brown - półpoler w wiatrołapie, holu i kuchni. Nie mogłam znaleźć jakiejkolwiek informacji na temat tych płytek, użytkowania, utrzymania w czystości itd. Być może ktoś mógłby mi pomóc, gdzie ewentualnie znajdę wątek a propo tych płytek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Zastanawiam się nad zakupem gresu CREMA MARFIL by My Way do wiatrołapu, korytarza i kuchni.

Żona była prawie zdecydowana na półpoler Masto Bianco, ale po przeczytaniu o problemach z utrzymaniem czystości zrezygnowaliśmy.

Polecono mam Marfil jako nie wymagający impregnowania, jednak ten model dostarcza też pewnych zagadek.

Jest przedstawiany jako lappato ale wygląda jak wypolerowany. Zawsze myślałem że lappato to półpoler, sprzedawcy też tak uważają i nie potrafią wyjaśnić o co w tym przypadku chodzi. Wygląda na to że jest szkliwiony, ale czy później polerowany, to trudno powiedzieć. Wymaga impregnowania, czy nie wymaga? Nadaje się do wiatrołapu w domu jednorodzinnym, czy nie?

Będę wdzięczny za garść informacji technicznych.

 

Pozdrawiam,

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w salonie ilosc mebli będzie minimalna

panel telewizyjny i szafka pod spodem czarna z dodatkami jak kolory w kuchni

kanapa jasna stolik i stół Wenge

 

kuchnia taka

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118810&d=1338671528http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=118811&d=1338671532

 

 

Z czego jest zrobiony blat? Granit, konglomerat czy może jeszcze coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z Was jest uzytkownikiem plytek Taranto Grafit polpoler i moze napisac kilka slow na ich temat? Chce polozyc je na korytarzu i w kuchni. Troche obawiam sie o to czy nie bedzie problemu z utrzymaniem ich w czystosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z Was jest uzytkownikiem plytek Taranto Grafit polpoler i moze napisac kilka slow na ich temat? Chce polozyc je na korytarzu i w kuchni. Troche obawiam sie o to czy nie bedzie problemu z utrzymaniem ich w czystosci.

 

Witam,

 

my mamy położone w domku te płytki właśnie w kuchni, wiatrołapie, korytarzyku i dolnej łazience. ciężko jednak wypowiedzieć mi się na temat ich użytkowania i utrzymania czystości, bo jeszcze nie mieszkamy, płytki narazie brudne, były myte i przykryte folią ale jak to na budowie, folia się tu i tam podarła wiec jest "budowlano".

Wyglądają fajnie wg mnie ale jakie będą w utrzymaniu...jeszcze nie wiem.

Wklejam kilka zdjęć płytek.

taranto.jpg

P6057056.jpg

P6057059.jpg

P6097091.jpg

P6097092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lappato to - najprościej mówiąc - technologia dająca efekt płytki z połyskiem z nierówną, pofalowaną powierzchnią. Najczęściej technnologia ta odnosi się do płytek nieszkliwionych oraz szkliwionych półpolerów, ale w Grupie Paradyż wykorzystano ją także do produkcji gresów szkliwionych gładkich.

Crema Marfil jest więc gresem szkliwionym o gładkiej nawierzchni, nie wymaga impregnowania i stosować go można zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.myway-paradyz.com

 

Ekspert Paradyż

Edytowane przez Ekspert Paradyż
Podpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy płytka Paradyż Sabro Silon w kolorze beżowym pasowała by do łazienki 5 m2? Po pierwsze niepokoi mnie wielkość płytek, czy nie są duże do takiej łazienki. Druga wątpliwość to, czy nie są one za bardzo "stylowe" (co widać na aranżacjach producenta - gdzie np. meble lustro są w stylu sprzed naszej epoki :)). Dodam,, że chcilibyśmy użyć tylko płytki beżowej i płytki z motywem kwiatowym (reszta dekorów nam się nie podoba.)

Zastanawiamy się nad tą płytką bo szukamy jakichś w kolorach jasnych, ale nie smutnych. Wcześniej podobała mi się płytka Opoczno Zebrano lub Pilch Kaleydos, ale po zobaczeniu ich na żywo wydają mi się takie dość poważne i za bardzo "eleganckie", szczególnie w połączeniu z brązami (i po obejrzeniu wielu ekspozycji mam już dość kremów z brązem - chyba taka moda teraz). Z drugiej strony serie z kolore są za bardzo kolorowe :). No i chyba raczej płytka błyszcząca byłaby "weselsza".

 

Wracając do Sabro Silon jaki kolor mebli by do nich pasował? Czy pasowały by do nich meble w kolorze drewna np. orzech (coś pośrodku między dębem a wenge)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam,

 

my mamy położone w domku te płytki właśnie w kuchni, wiatrołapie, korytarzyku i dolnej łazience. ciężko jednak wypowiedzieć mi się na temat ich użytkowania i utrzymania czystości, bo jeszcze nie mieszkamy, płytki narazie brudne, były myte i przykryte folią ale jak to na budowie, folia się tu i tam podarła wiec jest "budowlano".

Wyglądają fajnie wg mnie ale jakie będą w utrzymaniu...jeszcze nie wiem.

Wklejam kilka zdjęć płytek.

 

Posiadam ok 50m2 tych płytek, w przedpokoju, salonie, kuchni. Powierzchnia półpoler wg mnie to najlepsza opcja jeśli chodzi o łatwość utrzymania czystości i aspekty wizualne ( ale tylko w przypadku ciemniejszych płytek, przy bardzo jasnych czyszczenie może być uciązliwe ze względu na "porowatą" powierzchnie). Jeśli chodzi o taranto grafit to wg mnie są dość łatwe do utrzymania. Kurzu na nich nie widać, gdyż wzór ten posiada ciemniejsze i jaśniejsze miejsca, co najwyżej długo nie myte robią się bardziej matowe. Jedyne co na nich widać to jakieś większe prusza, okruchy, ale to już w zasadzie tak jak na każdej ciemnej podłodze. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż niedawno wyszorował szczotą każdą płytkę Masto (3 godz roboty :/ ), jak na razie minęły dwa tygodnie i pytki są czyste, nic nie weszło w porowatości (myję co dwa trzy dni podłogi a czasami nawet raz w tygodniu) , pewnie za miesiąc lub dwa trzeba będzie znowu przeczyścić Masto szczotą ryżową, ja jestem zadowolona z podłogi, co raz bardziej, na początku byłam załamana ale przyzwyczaiłam się i mogę polecić Masto bianco :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...