Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Forumowicze

 

Pragnę wykończyć swoją łazienkę płytkami Paradyż z serii Galvo Endo.

Zwracam się z prośbą do osób które mają u siebie łazienki wykonane z tych właśnie płytek, o udostępnienie zdjęć gotowych łazienek.

 

Zdjęcia te będą dla mnie inspiracją i pomogą mi podjąć decyzję w jaki sposób wykończyć moją łazienkę.

Zainteresowanym podaję mój adres mailowy [email protected]

 

Z góry dziękuję wszystkim, którzy postanowią mi pomóc, pozdrawiam.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW!!!!!!!!!!!!!!!! Przepięknie wyszła łazienka. Taka mi się marzy!

Edytowane przez solito3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO EKSPERTA

Mam świadomość że sie powtarzam , ale nie umie tutaj tego znaleźć w końcu 118 stron .Jak i kiedy impregnować Arkesie beige poler

Przed położeniem czy po . Czy dwa razy , będę miała w kuchni i boję się plam -

 

Odpowiedź na temat impregnowania Arkesii znajdziesz tutaj:

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/arkesia-grys-poler/25974/

 

lub

 

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/czyszczenie-fug-a-gres-polerowany/26440/

 

Ekspert Paradyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu 99.9 % to plytki PARADYZ ..... Taranto grafit , Taranto grys i Santa Caterina .... troche jestem zawiedziona jakoscia ......... zarowno w przypadku Taranto jak i Santa Caterina ......niestety plytki sa nierowne ... sa to plytki rektyfikowane , a wiec powinny miec dokladnie dopasowane wymiary , idealnie proste krawedzie dzieki czemu ulozone obok siebie powinny tworzyc doskonale plaska powierzchnie .... a tak niestety nie jest i o ile nie przeszkadza mi to w przypadku plytek polozonych na scianie o tyle na podlogach jest to dosyc istotne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na zastrzeżenia Klientów dotyczące krzywizny powierzchni płytek mieszczących się w w/w. tolerancjach nasza firma zawęziła te parametry o 30%. Ponadto w Grupie Paradyż wszystkie płytki schodzące z linii produkcyjnej sprawdzane są w sposób automatyczny pod względem wymiarów oraz krzywizny powierzchni. Płytki niespełniające założonych parametrów dla gatunku pierwszego klasyfikowane są do niższego gatunku.

 

Wobec powyższego jeżeli mają Państwo obawy o jakość zakupionego towaru prosimy o zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu płytek. Umożliwi to przeprowadzenie oględzin oraz sprawdzenie płytek, do których wnoszą Państwo zastrzeżenia. Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia pomogą Państwu podjąć decyzję o złożeniu formalnej reklamacji oraz umożliwią nam podjęcie kroków, które pozwolą wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom związanym z produktami Grupy Paradyż oraz obsługą klienta.

 

Ekspert Paradyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

Czy płytka Paradyż Sabro Silon w kolorze beżowym pasowała by do łazienki 5 m2? Po pierwsze niepokoi mnie wielkość płytek, czy nie są duże do takiej łazienki. Druga wątpliwość to, czy nie są one za bardzo "stylowe" (co widać na aranżacjach producenta - gdzie np. meble lustro są w stylu sprzed naszej epoki :)). Dodam,, że chcilibyśmy użyć tylko płytki beżowej i płytki z motywem kwiatowym (reszta dekorów nam się nie podoba.)

Zastanawiamy się nad tą płytką bo szukamy jakichś w kolorach jasnych, ale nie smutnych. Wcześniej podobała mi się płytka Opoczno Zebrano lub Pilch Kaleydos, ale po zobaczeniu ich na żywo wydają mi się takie dość poważne i za bardzo "eleganckie", szczególnie w połączeniu z brązami (i po obejrzeniu wielu ekspozycji mam już dość kremów z brązem - chyba taka moda teraz). Z drugiej strony serie z kolore są za bardzo kolorowe :). No i chyba raczej płytka błyszcząca byłaby "weselsza".

 

Wracając do Sabro Silon jaki kolor mebli by do nich pasował? Czy pasowały by do nich meble w kolorze drewna np. orzech (coś pośrodku między dębem a wenge)?

 

Mam Sabro Silon ale Bianco w łazience i wcale nie uważam je za zbyt stylowe. Łazienka będzie jak najbardziej nowoczesna (na razie mebli zero ale będą ciemne), więc mam dekory geometryczne z tej serii. Wszystko zależy od rodzaju dekoru. Sama myślałam nad kwiatami (w zieleni lub bianco) ale ostatecznie rozmyśliłam się, choć są cudowne. Natomiast mam w drugiej łazience płytki w tym samy wymiarze (30x90, w poziomie). Łazienka ma 1,3x2,5m - malutka - i rozmiar płytki nie stanowi problemu. Zaznaczam, że fuga jest ledwo widoczna, a płytki tworzą praktycznie jedną gładką powierzchnię. Problemem będą wszelkiego rodzaju zakamarki/wnęki - jeśli jest ich dużo może być problem. Mi akurat wymiarowo w obu łazienkach pasowały na tyle dobrze, że ich cięcie zostało ograniczone do absolutnego minimum a ewentualne rozbieżności dopełnił np dekor 1,5 cm, czy ile on tam ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w swoim domku w wiekszości mam płytki Paradyż - Arkesia poler, Secret Edeno i Apasionata. Płytki sa nierówne, wypukłe środkiem, Apasionate łatwo się rysują, nalepsze jakościowo sa płytki z kolekcji Secret Edeno, ale szału nie ma. Zamieszczm linki z fotkami moich łazienek.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ieRuMYV-xXQ

http://blog.klimiuk.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pewnie nie jedna osoba zdenerwuje się jak znów przeczyta pytanie na temat płytki paradyż MASTO. Apeluje o spokój :) Moje pytanie dotyczy tych płytek, ale w kolorze grys. Jest dużo opinii, ale na temat bianco, a ja zastanawiam się na tą wersją, lecz w szarości. Interesuje mnie opinia o płytka matowych i półpolerowanych. Bardzo proszę o jakiekolwiek informację, bo czas mnie goni i muszę się zdecydować. Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

pewnie nie jedna osoba zdenerwuje się jak znów przeczyta pytanie na temat płytki paradyż MASTO. Apeluje o spokój :) Moje pytanie dotyczy tych płytek, ale w kolorze grys. Jest dużo opinii, ale na temat bianco, a ja zastanawiam się na tą wersją, lecz w szarości. Interesuje mnie opinia o płytka matowych i półpolerowanych. Bardzo proszę o jakiekolwiek informację, bo czas mnie goni i muszę się zdecydować. Pozdrawiam i dziękuje

 

nie wiem czy pomogę w podjęciiu decyzji, ale ja tez sie nad nimi zastanawiałam i nad affronem zresztą tez, zrezygnowała.

a masto szare, półpoler jest w salonie fryzjerskim do którego chodzę i szczeze - straszne, dziewczyny nie mogą ich doczyścić. nioby szare, ale jak sie przyjrzec to widać brązowy natot - brud, którego nie da sie doczyścić. i smugi , nawet umyte nie wyglądają fajnie. a na początku jak zostały położone zapowiadały sie super

a moze taki urok półpolerów? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama nie wiem co myśleć, naczytałam się wielu sprzecznych opinii na temat Masto Bianco. Pojechałam do sklepu, wypożyczyłam płytkę, przetestowałam na wszystkie możliwe sposoby. Jest gładka, nie ma mowy o rozdarciu rajstop czy skarpet. Po wszystkich zabrudzeniach (ołówek. kawa, herbata sok porzeczkowy) nie pozostaje najmniejszy ślad po przetarciu zwykłą wilgotną ściereczką.

 

Kupiłam do łazienki na podłogę 60x60, na ścianę 60x30.

 

Dziś przekopując forum znalazłam ten wpis Eksperta na temat Masto Bianco "Rozbieżności pomiędzy wyglądem płytki w katalogu lub na stronie internetowej, a jej wyglądem faktycznym zależą od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest różnica w odcieniach – Masto jest gresem szkliwionym i występuje w pięciu odcieniach – podstawowym, czyli wzornikowym oraz dwóch odcieniach jaśniejszych (A1 i A2) oraz dwóch ciemniejszych (B1 i B2).

Wybierając płytki powinniśmy o tym pamiętać i zwracać uwagę na kolorystykę produktu. Klient powinien zakupić towar w jednym odcieniu – odcień jest podany na opakowaniu." Czy stąd może wynikać taka różnica w użytkowaniu? Dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat na stronie producenta? Zwracaliście na to uwagę przy zakupie? Wczoraj fachowcy byli odebrać płytki, wieczorem pędzę sprawdzić jaki kolor ma "moje" masto i czy pokrywa się kolorem i strukturą z tym testowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...