Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już sama nie wiem co myśleć, naczytałam się wielu sprzecznych opinii na temat Masto Bianco. Pojechałam do sklepu, wypożyczyłam płytkę, przetestowałam na wszystkie możliwe sposoby. Jest gładka, nie ma mowy o rozdarciu rajstop czy skarpet. Po wszystkich zabrudzeniach (ołówek. kawa, herbata sok porzeczkowy) nie pozostaje najmniejszy ślad po przetarciu zwykłą wilgotną ściereczką.

 

Kupiłam do łazienki na podłogę 60x60, na ścianę 60x30.

 

Dziś przekopując forum znalazłam ten wpis Eksperta na temat Masto Bianco "Rozbieżności pomiędzy wyglądem płytki w katalogu lub na stronie internetowej, a jej wyglądem faktycznym zależą od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest różnica w odcieniach – Masto jest gresem szkliwionym i występuje w pięciu odcieniach – podstawowym, czyli wzornikowym oraz dwóch odcieniach jaśniejszych (A1 i A2) oraz dwóch ciemniejszych (B1 i B2).

Wybierając płytki powinniśmy o tym pamiętać i zwracać uwagę na kolorystykę produktu. Klient powinien zakupić towar w jednym odcieniu – odcień jest podany na opakowaniu." Czy stąd może wynikać taka różnica w użytkowaniu? Dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat na stronie producenta? Zwracaliście na to uwagę przy zakupie? Wczoraj fachowcy byli odebrać płytki, wieczorem pędzę sprawdzić jaki kolor ma "moje" masto i czy pokrywa się kolorem i strukturą z tym testowanym.

powiem szczerze ze nie zwracałam uwagi :-( narazie leżą w pudłach, czekając na położenie. jutro będę na budowie to sprawdzę co wlasciciwe mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc zakladam nowy temat dlatego,ze nie bardzo wiem gdzie moglabym go napisac:) do ktorego posta , ktore juz powstaly dawno ....

Moje pyt brzmi czy ktos juz ma takie plytki VERSIONE Z PARADYZA chcialabym je miec w salonie jadalni kuchni holu :) moze ktos by byl taki uprzejmy i doradzil mi jaki kolor drzwi by pasowal do takich plytek ??? z gory dziekuje za doradzenie :)

versione_aranz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc zakladam nowy temat dlatego,ze nie bardzo wiem gdzie moglabym go napisac:) do ktorego posta , ktore juz powstaly dawno ....

Moje pyt brzmi czy ktos juz ma takie plytki VERSIONE Z PARADYZA chcialabym je miec w salonie jadalni kuchni holu :) moze ktos by byl taki uprzejmy i doradzil mi jaki kolor drzwi by pasowal do takich plytek ??? z gory dziekuje za doradzenie :)

 

Agulenkaosw nie wiem czy pomoge , ale u siebie mam polozone plytki Paradyz Santa Caterina Lappato ( podobne do Twojego wyboru VERSIONE ) .... zerknij do mojego dziennika .. w ostatnich postach wkleilam rowniez drzwi wedlug mnie pasujace do plytek ... kolor drzwi w palecie RAL to 9002 ( ecru ) ...

Jak bedziesz miala jakies pytania to chetnie odpowiem w swoich Komentarzach

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Czekam więc na fotorelację.

 

Sylwia&Pawel mam u siebie polozone Taranto grys mat w domku gospodarczym , Taranto grys polpoler w garazu i kotlowni , Taranto grafit polpoler w lazience i na zewnatrz na schodach oraz cokolach .... jak dla mnie prezentuja sie swietnie .

Taranto grafit polpoler

http://img171.imageshack.us/img171/7445/dscf8145xb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Santa Caterina lappato

http://img854.imageshack.us/img854/4651/img2245dh.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Taranto grys polpoler sciany , podloga mat ...

http://img404.imageshack.us/img404/5833/dscf8141.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem użytkowniczką affronu matowego i przyznaję, że bez szorowania szczotką nie ma szans wyglądać czysto. Problemem też są smugi przy fugach (daliśmy ciemny kolor fug) i sama nie wiem czy taka uroda affronu czy też dalej są brudne::bash:

 

Jeśli chodzi o codzienne mycie i zmywanie zanieczyszczeń pochodzenia tłuszczowego należy stosować dostępne w rynku środki o odczynie zasadowym (alkalicznym), zaś do usunięcia kamienia z odparowanej wody z powszechnego mycia jak i usuwania zanieczyszczeń pozostałych po niestarannym montażu należy stosować okresowo środki o odczynie kwaśnym.

Jak już wielokrotnie radziliśmy na tym forum, w przypadku większych problemów z doczyszczeniem powierzchni płytek prosimy o pozostawienie środka czyszczącego na powierzchni płytek przed jego wytarciem, co pozwoli na rozpuszczenie brudu - czynność tą nazywa się "wstępnym etapem" mycia.

 

Niedbałe wykonanie spoinowania płytek polerowanych może spowodować, że na powierzchni okładziny mogą pozostać zanieczyszczenia z fugowania. W szczególności dotyczy to tych płytek, do których zastosowano kontrastową fugę. Aby uzyskać właściwy efekt wyglądu okładziny ceramicznej fugowanie musi się odbyć zgodnie z instrukcją spoinowania. Większość producentów fug zaleca: „…przed fugowaniem całej okładziny, należy wykonać próbę spoinowania na niewielkim jej fragmencie (najlepiej na odpadzie płytki) i przeprowadzić kontrolne czyszczenie, w celu określenia wpływu fugi na użyty rodzaj płytek…”.

Jeżeli spoinowanie jest już wykonane, a smugi powstałe podczas montażu nie dają się usunąć, należy użyć specjalnych preparatów do czyszczenia pozostałości montażowych - ich wybór na rynku jest ogromny i pozostawiamy go do wyboru klienta.

 

Ekspert Paradyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego (salon Paradyża) i uważnym przestudiowaniu tego wątku zdecydowaliśmy się z żoną na kombinację Affron Beige Mat + Rovere Giallo w łazience. Wrzucam kilka fotek - dla mnie Wasze były bezcenne do podjęcia decyzji :) Dziękuję!

 

Moje uwagi:

- Nasz glazurnik namęczył się bardzo przy zmywaniu fugi. Powieżchnia MAT jest chropowata i trudno było ją doczyścić. Dowiedziałem się poniewczasie, iż producent zaleca zastosowanie impregnatu "HG" PRZED fugowaniem.

- Na zdjęciach Rovere Giallo jeszcze niezafugowane. Wybraliśmy Mapei brąz - fuga wyszła siwa (?). Zdjęcia mogę dorzucić później.

- Podobny problem był z fugą na Affron'a - teoretycznie jest to Jaśmin Ceresit'u (próbnik był kolorystycznie zbliżony do płytek a wyszła prawie biała). Będziemy jeszcze przemywać i impregnować, więc mam nadzieję że trochę się przyciemni.

- Rovere Giallo wręcz zbyt dobrze wychodzi pod wpływem flasha z aparatu - kolor jest przejaskrawiony. W rzeczywistości płytki są bardziej stonowane i jest tylko 1-2 sztuki o tak bogatym dębowym wzorze, jak na prysznicu.

 

Uwagi mile widziane!

 

SDC10614.JPGSDC10624.JPGSDC10628.JPGSDC10633.JPGSDC10634.JPG

 

Pozdrawiam,

Silvereq

Edytowane przez Silvereq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ramach ciekawostki, zdjęcia zestawień:

 

1. Rovere Giallo + Crema Marfil

2. Rovere Giallo + Torro Beige / Brown

3. Rovere Giallo + Affron Beige

4. Rovere Giallo + Santera Beige

 

SDC10438.jpgSDC10445.jpgSDC10489.jpgSDC10493.jpgSDC10503.jpg

 

Wg nas zdecydowanie najfajniej wyglądało Giallo w zestawieniu z Affron'em - poziome, piaskowe wzory dobrze nawiązują do "pseudo-usłojenia" gresu :)

Zauważyłem, że Affron jeszcze lepiej pasuje do Noce Naturale (kupiliśmy je na parter), ale akurat do łazienki potrzebowaliśmy żywszego akcentu

 

Pozdrawiam,

Silvereq

Edytowane przez Silvereq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Problem w tym ,że fotka nie odda prawdziwego wyglądu .W katalogu paradyża wyglądają ok.Decydując się na zkup widziałam tylko jedną płytkę i to były pierwsze płytki , które spodobały się także mojemu mężowi(on nadal jest nimi zachwycony).Niestety mi położeniu mniej się podobają,najgorsze jest to ,że myję i myję , a one cały czas mają smugi , najgorzej jak się popatrzy pod światło. Jest to jeszcze budowa i kurzu jest sporo,mam nadzieję, że to jest powodem , bo inaczej życie spędzę na szorowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Hej ! Potrzebuje porady co do zastosowania fugi do Masto Bianco. Wiem, że temat się przewijał w tym wątku, ale może jakieś konkretne odpowiedzi co polecacie. Jakie firmy kolory... była mowa o Mapei Jasminowa, Bahama Beż, Srebrno-Szara, Szara... Co wybrac? Ponoć jaśminowa jest za jasna a i tak sie pobrudzi. Fuga cementowa czy epoksydowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...