Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś posiada może już któreś płytki z nowej kolekcji WOODHAVEN?

Jak się układało czy były w miarę proste i łatwe w obróbce? Jakie fugi dobrać do nich?

Planujemy do salonu z kuchnią jeden z kolorów z kolekcji ale nie zdecydowaliśmy jeszcze który.

Wrzucam zdjęcia ze strony producenta:

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/006/723/medium/Woodhaven_aranz.jpg?1350276970

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/006/725/medium/Woodhaven_detal.jpg?1350277012

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/006/724/medium/Woodhaven_polaranz2.jpg?1350276989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowicjuszem na forum. Generalnie czytam wszystkie wątki o poddaszach i wpadłem tu przez przypadek

i na dzień dobry zaskoczył mnie dobór płytek u Edyty M przed wejściem. W zimie masakra. Wiem z doświadczenia.

Będziecie szukać jakie "gumy" czy " inne gwoździe " tam położyć aby się nie zabić.

Za to efekt estetyczno-designerski : super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, czy ma ktoś płytki paradyż montrose beige,

mam jeszcze pytanie do eksperta, czy te płytki nadają się do kuchni, są one porowate i obawiam się o doczyszczenie ew.zabrudzeń, czy i gdzie można znależć jakiś przelicznik-kalkulator, który ułatwiłby dobranie odpowiedniej ilości poszczególnych rozm.płytki,

będę wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Edyta M. Przepięknie się prezentuje Twoje taranto grafit na schodach , planuję też położyć u siebie , tylko taranto brown( mam brązowy dach), Mam pytanie , czy nie są śliskie jak popada deszcz .No i wreszcie przekonałam się do moich taranto beige na parterze , niepotrzebnie lamentowałam .Jak tylko trochę je ogarnę.to wrzucę jakieś fotki , bo naprawdę wyglądają świetnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowicjuszem na forum. Generalnie czytam wszystkie wątki o poddaszach i wpadłem tu przez przypadek

i na dzień dobry zaskoczył mnie dobór płytek u Edyty M przed wejściem. W zimie masakra. Wiem z doświadczenia.

Będziecie szukać jakie "gumy" czy " inne gwoździe " tam położyć aby się nie zabić.

Za to efekt estetyczno-designerski : super.

 

Biegu ja nie bede wchodzila do domu frontowym wejsciem ( tutaj pewnie Ciebie zaskoczylam :p ) .... a sliskie plytki to dobry sposob na nieproszonych gosci :bye:.

 

Edyta M. Przepięknie się prezentuje Twoje taranto grafit na schodach , planuję też położyć u siebie , tylko taranto brown( mam brązowy dach), Mam pytanie , czy nie są śliskie jak popada deszcz .No i wreszcie przekonałam się do moich taranto beige na parterze , niepotrzebnie lamentowałam .Jak tylko trochę je ogarnę.to wrzucę jakieś fotki , bo naprawdę wyglądają świetnie

 

Aliz dziekuje za mile slowa .. tak jak juz wyzej pisalam ja amerykanskim sposobem do domu wchodze od strony garazu w Polsce tez tak planuje ... frontowe wejscie ma raczej spelniac zadanie dekoracyjne :p ..... z tego co wiem ( Brat mi mowil - bo jeszcze nie chodzilam po taranto w zimie) to sa sliskie !!!!!!! , ale ja na wszystko znajde sposob .... gdybym potrzebowala korzystac z frontowych schodow w zimie czy w deszczowe dni .... to poloze na nich taki specjalny clear " papier scierny " - jak ja to nazywam .... ktory praktycznie nie bedzie widoczny dla oka , a spokojnie i bezpiecznie bedzie mozna spacerowac po schodach .

Czekam na fotki Twojego taranto ......:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta.MPomysł z tym papierem ściernym jest dobry ,bo mam przyklejony na schodach w domu ,w którym obecnie mieszkam(a płytki mam koszmarnie śliskie)i się sprawdza, ale dzisiaj próbowałam ślizgać się po bardzo mokrej podłodze w salonie(taranto półpoler) i nie było to łatwe,więc myślę ,że damy radę i się nie pozabijamy.Aha dzisiaj zmówiłam już taranto brown , mam nadzieję ,że będą się też tak ładnie prezentowały .Pozdrawiam:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do salonu hollu wiatrolapu kuchni jadalni wybralam plytki podlogowe Z PARADYZA segreto beige i brown:)

 

Edyta M jednak zdecydowalam sie na plytki PARADYZ segreto beige i troche brown ;)

a kolor drzwi bede miala taki braz

 

https://www.google.pl/search?q=Paradyz+Santa+Caterina+Lappato&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.ZWU&biw=1280&bih=885&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=YH-zUYrRBIviO4eJgaAN#um=1&hl=pl&tbm=isch&q=segreto+paradyz&spell=1&sa=X&ei=fYCzUeevB4WPOMbDgPgI&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.ZWU&fp=7d9d89c91ff02fe&biw=1280&bih=885&facrc=_&imgrc=9C_vR27yYc4VVM%3A%3BmVW5wa4rULXfCM%3Bhttp%253A%252F%252Fplytki24.pl%252Fimages%252Fuploads%252Fcpar_21439s.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fplytki24.pl%252Fceramika-paradyz%252Fplytki-salonowe%252Fsegreto%252Fcat_1513.html%3B450%3B450

 

https://www.google.pl/search?q=Paradyz+Santa+Caterina+Lappato&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.ZWU&biw=1280&bih=885&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=YH-zUYrRBIviO4eJgaAN#um=1&hl=pl&tbm=isch&q=segreto+paradyz&spell=1&sa=X&ei=fYCzUeevB4WPOMbDgPgI&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.ZWU&fp=7d9d89c91ff02fe&biw=1280&bih=885&facrc=_&imgrc=DnlowQUbJHZG1M%3A%3BqnTbxXu4CGoDYM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.e-budujemy.pl%252Fsklep_foto%252Fnormal%252F31575.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.e-budujemy.pl%252Fsegreto_paradyz_segreto_brown_45x45%252C29085p%3B450%3B450

 

 

 

mam nadzieje ,ze wszystko dobrze dobiore bo to es najwazniejsze takze kolor rzwi mam aki dab greko jak pokazalam na obrazku a tu mam te wlasnie co pisalam u góry płytki PARADYZ SEGRETO BEIGE a malo mam takich akcentów brown

drzwi-erkado-petunia-1.jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego (salon Paradyża) i uważnym przestudiowaniu tego wątku zdecydowaliśmy się z żoną na kombinację Affron Beige Mat + Rovere Giallo w łazience. Wrzucam kilka fotek - dla mnie Wasze były bezcenne do podjęcia decyzji :) Dziękuję!

 

Moje uwagi:

- Nasz glazurnik namęczył się bardzo przy zmywaniu fugi. Powieżchnia MAT jest chropowata i trudno było ją doczyścić. Dowiedziałem się poniewczasie, iż producent zaleca zastosowanie impregnatu "HG" PRZED fugowaniem.

- Na zdjęciach Rovere Giallo jeszcze niezafugowane. Wybraliśmy Mapei brąz - fuga wyszła siwa (?). Zdjęcia mogę dorzucić później.

- Podobny problem był z fugą na Affron'a - teoretycznie jest to Jaśmin Ceresit'u (próbnik był kolorystycznie zbliżony do płytek a wyszła prawie biała). Będziemy jeszcze przemywać i impregnować, więc mam nadzieję że trochę się przyciemni.

- Rovere Giallo wręcz zbyt dobrze wychodzi pod wpływem flasha z aparatu - kolor jest przejaskrawiony. W rzeczywistości płytki są bardziej stonowane i jest tylko 1-2 sztuki o tak bogatym dębowym wzorze, jak na prysznicu.

 

Uwagi mile widziane!

 

[ATTACH=CONFIG]176525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176526[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176527[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176528[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176529[/ATTACH]

 

Pozdrawiam,

Silvereq

 

Bardzo ładna łazienka! Szkoda, że nie ma więcej zdjęć. Płytki super dopasowane i ładnie ułożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dużo pomogły mi wasze fotki, więc wrzucam teraz swoje.

 

Woodentic Ochra 98x21. Te drugie płytki to Masto Bianco 60x60.

Fugi: do Woodentica Ceresit toffi a do Masto - Sopro beż.

Do Woodentica mogłaby być ciemniejsza.

 

 

[ATTACH=CONFIG]198349[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198350[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198351[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]198352[/ATTACH]

Edytowane przez Liakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
Ja do Masto Bianco mam Mapei w kolorze 132 Beż fugę i silikon. Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze. Jaśmin jest zdecydowanie za jasny. Zastanawiałam się też nad szarością, bardzo by pasowała, ale ze względu na drewniane szafki zdecydowaliśmy się na beż.

 

 

My też wybraliśmy beż i to był błąd. Dzisiaj tylko i wyłącznie ciemna brązowa fuga pod kolor mebli ! I tak od razu robi się brudna, więc lepiej dać sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniaczek ....,jeszcze nie zdecydowałam się czy cokoły czy coś innego .Są takie fajne listwy ( może to właśnie MDF ) , ale trzeba je jeszcze pomalować i nie jestem pewna czy do płytek pasują , nigdzie nie widziałam na zdjęciu , bo np.przy podłogach drewnianych wyglądają super .Może ktoś ma takie listwy przy płytkach i podzieliłby się zdjęciami , byłoby super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...