Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja o dziwo płytki podłogowe miałem bardzo proste dawno takich nie kładłem ale za to ściany tragedia krzywe jak banany :jawdrop:

 

@kasia-ako

zwykła fuga nie jest trochę zbyt matowa ? dzisiaj przykładałem z wzornika czarną epoksydową do moich płytek i zaczyna mi się podobać:) ja ma moich ciemnych płytek sporo i jednak musi być ciemna fuga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
W poniedziałk zaczynają kłaść mi płytki paradyż taranto grys mat i półpoler w łazience, salonie, kuchni itd. Mam pytanie czy te płyteczki trzeba impregnować pred fugowaniem, jakiej fugi użyć? Myślałam o mapei kolor szary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałk zaczynają kłaść mi płytki paradyż taranto grys mat i półpoler w łazience, salonie, kuchni itd. Mam pytanie czy te płyteczki trzeba impregnować pred fugowaniem, jakiej fugi użyć? Myślałam o mapei kolor szary.

 

Nie trzeba impregnowac , ja polozylam grafitowa fuge ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba impregnowac , ja polozylam grafitowa fuge ...
. Dziękuję za szybką odpowiedż. A z jakiej firmy ta fuga. Sprawdzałam wzornik kolorów mapei i nie maja grafitowej- jest czarna lub antracyt. Myślałam o antracycie ale boję się, że na pierwszy rzut oka będzie widoczna fuga zamiast płytek( będzie trochę przyciemna do grysu). No chyba że w rzeczywistości wychodzi jaśniej niż na próbnikach. A jeszcze mam pytanko odnośnie grubości fugi na ścianach i podłogach. Chcialam 1mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dziękuję za szybką odpowiedż. A z jakiej firmy ta fuga. Sprawdzałam wzornik kolorów mapei i nie maja grafitowej- jest czarna lub antracyt. Myślałam o antracycie ale boję się, że na pierwszy rzut oka będzie widoczna fuga zamiast płytek( będzie trochę przyciemna do grysu). No chyba że w rzeczywistości wychodzi jaśniej niż na próbnikach. A jeszcze mam pytanko odnośnie grubości fugi na ścianach i podłogach. Chcialam 1mm.

 

DomiB sorrki faktycznie antracytowa z mapei kladlam .... wyglada bardzo ladnie mam grys i grafit i fuge dalam te sama .... u mnie ok. 1,3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DomiB sorrki faktycznie antracytowa z mapei kladlam .... wyglada bardzo ladnie mam grys i grafit i fuge dalam te sama .... u mnie ok. 1,3mm.

 

Edyta M dziękuję bardzo mi pomogłaś. Pozwoliłam sobie przejrzeć Twój dziennik budowy. Wszystko wygląda pięknie, wykonane z dużą starannością. Dom marzenie:-) Interesuje mnie firma i kolor drzwi wewnętrznych jakie widziałam na zdjeciach- dokładnie takich szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M. Masz przepiękną kostkę i ogrodzenie:) . Mam pytanie co to za kostka , bo od dwóch m-cy próbuję wybrać i nie mogę się zdecydować ,a na taką jak Twoja nie natrafiłam.Wstępnie się zdecydowalam na piccola z libeta ,ale nie jestem do niej przekonana.Twoja jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Czy ktoś z Was ma może ułożone płytki Masto Bianco Paradyża, ale na ścianie? I czy na ścianie również trudno je utrzymać w czystości jak w przypadku, gdy są one położone na podłodze?

Edytowane przez Kotenieniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam masto bianco w łazience na podłodze i ścinach. Nigdy nie zauważyłam jakiegokolwiek problemu z ich czyszczeniem. Sprawdzają się świetnie, nie są widoczne żadne smugi, zacieki po zaschniętej wodzie. Co więcej są to najmniej wymagające płytki, z jakimi miałam w życiu do czynienia.

 

Jak już wspominałam wcześniej byłam przerażona opiniami na temat utrzymania czystości tego gresu, przed zakupem zabrałam jedną płytkę ze sklepu i testowałam w domu jej brudzenie/czyszczenie na wszystkie możliwe sposoby (wylewałam kawę, gęsty sok, rysowałam ołówkiem, pisakiem,...). Płytka zaliczyła wszystkie testy. Być może problemy te zależą to od partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że i ja nie będę miała problemu z ich czyszczeniem, naczytałam się sporo opinii nt tych płytek i zdania są bardzo podzielone. Ale mam nadzieję, że będą mi dobrze służyć i dobrze się czyścić :)

Malinam, zdradzisz mi jeszcze proszę jaką masz fugę do tych płytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że i ja nie będę miała problemu z ich czyszczeniem, naczytałam się sporo opinii nt tych płytek i zdania są bardzo podzielone. Ale mam nadzieję, że będą mi dobrze służyć i dobrze się czyścić :)

Malinam, zdradzisz mi jeszcze proszę jaką masz fugę do tych płytek?

 

Ja również mam płytki Masto Bianco na podłodze...w całej kuchni, holu i wiatrołapie...użytkuje je już prawie rok i nie mam z nimi żadnego problemu (a tez obawiałam się trochę bo opinie były różne). Ja średnio raz w tygodniu myję je mopem parowym...a tak to odkurzam najczęściej. W ogóle nie widać żadnych smug. Jak dla mnie rewelacja. Może rzeczywiście to zależy od partii. Ja mam fugę Sopro betonowo-szarą...jest trochę ciemniejsza od płyek ale ja tak akurat chciałam...jasne fugi na podłodze i tak z czasem ciemnieją w miejscach częsciej użtkowanych a ja nie mam zamiaru ich czyścić szczoteczką:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

 

Ja również mam płytki Masto Bianco na podłodze...w całej kuchni, holu i wiatrołapie...użytkuje je już prawie rok i nie mam z nimi żadnego problemu (a tez obawiałam się trochę bo opinie były różne). Ja średnio raz w tygodniu myję je mopem parowym...a tak to odkurzam najczęściej. W ogóle nie widać żadnych smug. Jak dla mnie rewelacja. Może rzeczywiście to zależy od partii. Ja mam fugę Sopro betonowo-szarą...jest trochę ciemniejsza od płyek ale ja tak akurat chciałam...jasne fugi na podłodze i tak z czasem ciemnieją w miejscach częsciej użtkowanych a ja nie mam zamiaru ich czyścić szczoteczką:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...