Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znalazłam sklep w Katowicach gdzie sa te płytki ale tylko pojedyncze sztuki na ekspozycji. Podobają mi się te dekory, które tworzą panel. Fakt, że chyba wolałabym aby były płaskie, bo te mają wybrzuszenia. Natomiast zawiodłam się niebieską mozaiką, na żywo wygląda jakoś tak nijako. Tak samo płytki na podłogę - biała płytka w prążki, jak garnitur... w ogóle nie przypadły mi do gustu.

 

Za to fioletowa mozaika jest piękna, szkoda że podłogowe płytki nie spodobały mi sie :( Chyba musiałabym zobaczyć całość na ekspozycji.

 

MadzialenkaT gdzie oglądałaś je na ekspozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

My też ogladaliśmy te płytki dzisiaj, bardzo ładnie sie prezentują - szczególnie poler. Chcemy podzielić parter i cześć kuchenno-jadalnianą zrobić wlaśnie w czymś takim jak arkesia beige, a pozostałą w płytkach imitujących drewno.... jedyna wątpliwość to podnoszona już w tym wątku śliskość płytek polerowanych - mamy dwójkę maluchów i boję się że będą wywracać sie na takiej podłodze. Jeżeli ktoś "testował" dzieci na polerowanej arkesii to prosze o opinie :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też już Arkesia poszła w ruch. Do końcowego efektu jeszcze bardzo daleko, ale widok ogólny już jakiś jest.

Dzisiaj robilismy kilka zdjęć, to co nie co pokażemy.

 

Grafit poler w wiatrołapie i garderobie

 

http://img41.imageshack.us/img41/3686/dsc05243k.jpg

 

http://img41.imageshack.us/img41/9395/dsc05258.jpg

 

 

super to wygląda, ja się właśnie zastanawiam, czy ten gres grafit bedzie pasowal do takich płytek w kuchni:

http://www.opoczno.eu/karta.php?kolekcja=k007&plytka=k007p002

 

nazwa koloru zblizona ;) jutro idę oglądać na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj viola_13 :), widzę, że mamy podobny gust... najpierw Organza, teraz Mistral hehehhe...

Ja mam też 70 mkw Mistrala w polerze i jakieś 10 mkw w satynie. Jeśli chodzi o wygląd to uważam, że płytki są piękne i nadają wnętrzu elegancji i popieram... ich niepowtarzalność jest ich atutem.

 

Wkleję kilka zdjęć jak tylko pozbędę się kafelkarza i posprzątam, co by wszystko miało odpowiedni efekt ;)

 

Dla zainteresowanych Mistralem - co do spraw czysto technicznych... w obróbce dosyć trudne ze względu na twardość, ale wymiar trzymają bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarthaB najlepiej jak byś miala kawalek Arkesi grafit i wtedy możnaby porównac czy pasują.

Zerknij sobie na te płytki http://www.norddeutsche-steingut.de/produkte/detail_1.php?id=290 to Grohn Ceramika, my mamy takie w dużej łazience 30x60 te też powinny pasować do Arkesi grafit. W dzienniku mamy zdjecia łazienki tam lepiej widac te płytki.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarthaB najlepiej jak byś miala kawalek Arkesi grafit i wtedy możnaby porównac czy pasują.

Zerknij sobie na te płytki http://www.norddeutsche-steingut.de/produkte/detail_1.php?id=290 to Grohn Ceramika, my mamy takie w dużej łazience 30x60 te też powinny pasować do Arkesi grafit. W dzienniku mamy zdjecia łazienki tam lepiej widac te płytki.

 

pozdrawiamy

 

oglądałam - nie pasuja. metalic grafit silver, wbrew nazwie, raczej wpada w beż moim zdaniem.

arkesia grafit jest super ale bardziej zaezy mi na metalic, cóz dalej szukam czegos na podłoge.

a w Twojej gakerii byłam - ładnie tam.

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i mam dylemat. Do momentu przeczytania tego wątku byłam zdecydowana na płytki Paradyz Affron 60x60 półpoler... no właśnie do momentu.

 

Muszę przyznać , że ślicznie u Was te płytki wyglądają. Ja mam nieduży przedpokój bo trochę ponad 10 m2 i boję się, że jednak Affron grafit będzie za ciemny, a tutaj ten Grys naprawdę pięknie się prezentuje.

 

Muszę koniecznie zobaczyć tą płytkę na żywo. Bardzo chętnie też zobaczę kolejne zdjęcia z realizacji tą płytką.

 

edytka121 pięknie te twoje płytki wyglądają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też układam sensual/art (niebieskie)... CO do płytek nie mam większych zastrzeżeń choć są nieco wygiętę (wybrzuszenie na środku) i maja podgięte narożniki ale po ułożeniu nie rzuca się w oczy. Niestety problem mam z mozaiką która nie dość że jest potwornie gruba (ciężko ją zeszlifować) to w dodatku jest krzywo przyklejona do papieru od spodu (między niektórymi kwadracikami nie ma odstępów na fugę, miądzy innymi jest na 2-3 mm! :o )

Na dodatek na wierzchu jest folia zupełnie niepotrzebna i moim zdaniem z dużo "za mocnym" klejem (nie da się jej zerwać zaraz po przyklejeniu mozaiki zeby wyrównać kwadraciki bo zrywa się razem z mozaiką, a z kolei po wyschnięciu jest już po ptakach)... :x Wystające jasne kwadraciki uniemożliwiają "dobicie" mozaiki do ściany gumową pacą... Kolejne "listki" mozaiki też ciężko zgrać bo odstępy między kwadracikami są jakby przypadkowe - często trzeba przewertowac ze 2 pudełka żeby się zgrało :(

 

Pytanie do tych, którzy mają położoną mozaikę - jak to robiliście? Czy zrwaliście folię przed przyklejeniem mozaiki?

 

Dla tych którzy szukają pasującej fugi - polecam mapei 171 (turkus) Baardzo ładnie wygląda :)

 

pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też będzie Arkesia (satyna) na prawie całym dole. We wiatrołapie, holu i salonie grys a w kuchni i jadalni beige. Do wiarołapu kupiliśmy cokoły, natomiast w pozostałych pomieszczeniach zaplanowane są białe listwy przypodłogowe ponieważ drzwi też mają być białe.

 

Płytki już dotały, póki co leżą sobie w kartonach, bo czekamy na płytkarza....Ma zacząć w przyszłym tyg wię myślę, że już wkrótce będę mogła pochwalić się zdjęciami:)

 

hej, też zamierzam położyć beige satyn na dole, poler odpada za względu na dzieci i psa. Jak użytkują się te płytki w satynie? Czy bardzo się brudzą, czy łatwo się je czyści??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

My też ogladaliśmy te płytki dzisiaj, bardzo ładnie sie prezentują - szczególnie poler. Chcemy podzielić parter i cześć kuchenno-jadalnianą zrobić wlaśnie w czymś takim jak arkesia beige, a pozostałą w płytkach imitujących drewno.... jedyna wątpliwość to podnoszona już w tym wątku śliskość płytek polerowanych - mamy dwójkę maluchów i boję się że będą wywracać sie na takiej podłodze. Jeżeli ktoś "testował" dzieci na polerowanej arkesii to prosze o opinie :D

 

Pozdrawiam

 

mieszkamy od miesiąca i użytkujemy Arkesję poler w kuchni, przedpokoju i wiatrołapie i gdybym miała jeszcze raz się zastanwiać nad wyborem wybrałabym jeszcze raz ten poler. Mam synka 16m-cznego, lata jak błyskawica wszędzie, nie przewrócił się ani razu. Jeden jedyny raz córka się przewróciła na mokrych płytkach (nie zdąrzyły wyschnąć). Są śliskie gdy podłogę się umyje, ale wtedy nie ma co chodzić po nich. Myją się b dobrze, ponoć lepiej niż półpoler innej firmy;)

W samych skarpetkach dziecko biegające może się przewrócić na nich, ale to chyba na wszytskich płytkach.

Polecam je bo efekt jest rewelacyjny i łatwo się je myje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i mam dylemat. Do momentu przeczytania tego wątku byłam zdecydowana na płytki Paradyz Affron 60x60 półpoler... no właśnie do momentu.

 

Muszę przyznać , że ślicznie u Was te płytki wyglądają. Ja mam nieduży przedpokój bo trochę ponad 10 m2 i boję się, że jednak Affron grafit będzie za ciemny, a tutaj ten Grys naprawdę pięknie się prezentuje.

 

Muszę koniecznie zobaczyć tą płytkę na żywo. Bardzo chętnie też zobaczę kolejne zdjęcia z realizacji tą płytką.

 

edytka121 pięknie te twoje płytki wyglądają :D

 

mi się podobał Affron piaskowy i własnie ten poler Arkesia. Wybrałam Arkesie i nie żałuję. Ktoś z rodziny ma Affron i wg mnie nie wygląda tak ładnie jak Arkesia jasny beż. Bałabym się kłaść grafit bo może być widać wszystko na ciemniejszej podłodze ale jak uważasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w lazience mam szare kafle i szara sciane i mi sie podoba i wcale nie jest ciemno:)

 

A jakie te płytki w łazience?? I jaka wielkość tej łazienki. Bo niestety, ja się jeszcze swojego domku nie dorobiłam, musi mi starczać jak na razie własne M :D a w mieszkaniu powierzchnie są znacznie mniejsze od tych w domkach jednorodzinnych.

 

Masz może gdzieś jakieś zdjęcia łazienki.

 

vieta z tym sprzątaniem to moim zdaniem na każdym znać. Na ciemnym bardziej kurz, a na jasnym błotko jak się wnosi itp. Dlatego wszędzie mam zamiar mieć powierzchnię , że mop do ręki i w pół godzinki mieszkano czyste. Żadnych wielkich dywanów do odkurzania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...