Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam

 

Szukam kogoś kto ma cokoły u siebie do płytki mistral z paradyż.

http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/mistral

 

ciekawi mnie czy krawędz górna która jest niby zaokrąglona tez jest polerowana czy jakoś inaczej to zakończyli. Nigdzie w sklepach nie mają cokołów do tej płytki by zobaczyć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podłaczam sie pod pytanie o impregnację - kupiłam 2 butelki HG i moi fachowcy uparli sie na impregnowanie po fugowaniu - zreszta juz po ptakach bo wiekszosc płytek juz zafugowana...

Ja też kupiłam HG i już jestem po impregnowaniu. Robiłam to przed fugami.

Mam satynę i poler. Przed impregnowaniem robilam testy różnych produktów zostawionych na kilka godzin i po niektórych zostawały lekkie ślady, w związku z tym zdecydowałam się na impregnację.

 

Ja się zastanawiam, a czy po impregnacji nie zmieniła się płytka wizualnie?. Bo raczej jak coś się wyleje to się ściera praktycznie od razu, na pewno bym nie trzymała kałuży kawy czy wina kilka godzin na podłodze :o

Z plamami to różnie bywa... może sama zaraz sprzątasz, ale czasami np. dziecko wyleje sok wisniowy czy mu chlapnie i nie zauważy, albo nie będzie chciało mu się ścierać... z tym to różnie bywa.. Ja co prawda nie mam dzieci (jeszcze), a podłogi nie robię na rok.

Co do zmian płytki - najpierw po impregnacji zostaje taka matowa powłoka (to jest wg mnie nadmiar preparatu, który się nie wchłonął), ale daje się ją normalnie zmyć i nic nie widać. Ja nie zmywałam, tylko po prostu, jak to na budowie, z czasem samo mi się wytarło i kompletnie, gdybym to nie ja impregnowała, nie byłabym w stanie powiedzieć, które płytki już były impregnowane, a które nie - a wiem, że takie jeszcze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. Z daleka nie widać, że nie ma poleru.

Mam ok. 100 m2 polożonych w polerze i do wszystkiego cokoły. Wszystkim się podoba,że cokół identyczny jak podłoga. Chyba że ściemniają :D

Rozważaliśmy docinanie samodzielnie płytek ale stanęło na cokołach-na które zresztą czekaliśmy 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace i umnie ruszyły ale projekt ciągle sie zmieia nie am pomysłu na półkę pod lustrem, lustro będzie na całej ścianie , pod nim umywalka i nie wiem czy półke zrobić pod lustrem czy przesunąć umywalke do przodu i zrobić półkę za bateria umywalkową??/

 

Nie jestem pewna czy to będzie wygodne rozwiązanie sięgać po coś przez baterię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłam arkesie beige 60x60 poler. cokoliki mam zamiar ciąć z płytki. proszę mi powiedzieć czy są one bardzo twarde i łamliwe czy sama maszyna do ciecia płytek na mokro pozwoli uniknąc zniszczenia wielu sztuk.

 

U mnie część na cokoły była też cięta z 45x45 i raczej na mokro. Nie było uszkodzeń. Natomiast w płytach 30x60 zdarzały się uszkodzenia, tak poszło mi 2 dwie sztuki na zmarnowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...