Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam...czytam to całe forum o płytce Arkesja i nadal nie wiem co zrobić...Pierwsza sprawa-fuga! Co do koloru to sie waham nad 130,a 134 mapei...ale nie wiem ile milimetrów-czy 1,5 czy 2? O co chodzi z tym ogrzewaniem? Pod podłogą idą u mnie rury od grzejników i czy to ma związek z gruboscią fugi???????

Druga sprawa-impregnowanie....czy impregnować i jeśli tak,jakim płynem? Który jest najlepszy? Na położenie czeka sobie Arkesja 45/45 beige poler.

 

Bardzo proszę o radę....

 

Aaaaaa...i jeszcze jedno...u koleżanki po położeniu popękały płytki,w miejscach wycięcia...czy jeśli będzie się ciąć na mokro płytka nie popeka???

 

Pozdrawiam-Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia5 - wg mnie powod popekanych plytek u Twojej kolezanki to byc moze nie fachowe polozenie ich, ja mialam troche cietych kafelkow i nie mialam zadnych problemow.

Najwiekszy klopot byl taki ze mam polaczone rozne wielkosci kafle w 1 pomieszczeniu i kafle sa roznie wykrecone i to byl problem zeby wygladaly ok.

Ponizej moja podloga w kuchni:) areksie bede miala jeszcze w korytarzu i w wiatrolapie (grafit) i juz widze ze sa bardzo ciemnie

http://images38.fotosik.pl/189/c188af4760930302m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIDZIAK-U mojej koleżanki Arkesja była położona na jakiś lepszy klej Mapei-droższy,nie pamiętam jaki to był klej,fuga epoksydowa.My dajemy zwykłą fugę Mapei ultracolor,klej też Mapei,ale ten zwykły.Glazurnik który kładł płytki u koleżanki (jej mąż) to dobry fachowiec,ma super sprzęt do cięcia i w ogóle...Płytka pękła delikatnie (gdyby mi nie pokazał to bym nie zobaczyła-tak jakby włos leżał na podłodze)...Nam kładzie inny fachowiec-zobaczymy co stworzy,a jaką fugę dałaś? Wygląda na 2 mm...

Zastanawiam się nad impregnowaniem...bo....u koleżanki przyjechała renomowana firma i maszynowo impregnowała.Powiedzieli,że nie potrzebnie ją wzywali,bo płytka jest tak super twarda,że bardzo mało wchłonęła płynu,twierdzili,że jakościowo super i impregnowanie było nie potrzebne...

I teraz sama nie wiem co robić....Muszę się jeszcze z tym przespać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byc moze miala pecha i plytka byla juz fabrycznie uszkodzona a teraz poprostu to wyszlo.

Moje fugi to 1,5, chcialam 1 mm ale przez przypadek kupilam 1,5:), ale musze zobaczyc czy jest zwykla czy epoksydowa.

co do impregnowania tez sie przymiezam ale ciezko mi to idzie.... juz mam fugi a wszyscy doradzaja ze przed polozeniem fug sie powinno impregnowac, w sumie to nie wiem dlaczego czyzyby fugi sie niszczyly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDZIAK-Z tego co wiem fuga po impregnowaniu może zdziebko zmienić kolor...U mnie Arkesja jeszcze w kartonach,jutro idę z samego rana i każdą płytkę będę sama impregnować...Wolę to zrobic sama-świr jestem na punkcie tych płytek...buhahahahah....Kupiłam krzyżyki 1,5 mm i takie fugi chce mieć,bo ładnie wyglądają....A kolor chyba wezmę 130 Mapei płytka jest beige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDZIAK-Z tego co wiem fuga po impregnowaniu może zdziebko zmienić kolor...U mnie Arkesja jeszcze w kartonach,jutro idę z samego rana i każdą płytkę będę sama impregnować...Wolę to zrobic sama-świr jestem na punkcie tych płytek...buhahahahah....Kupiłam krzyżyki 1,5 mm i takie fugi chce mieć,bo ładnie wyglądają....A kolor chyba wezmę 130 Mapei płytka jest beige

 

jak nazywa sie impregnat ktorego uzywacie i gdzie go kupiliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDZIAK-Z tego co wiem fuga po impregnowaniu może zdziebko zmienić kolor...U mnie Arkesja jeszcze w kartonach,jutro idę z samego rana i każdą płytkę będę sama impregnować...Wolę to zrobic sama-świr jestem na punkcie tych płytek...buhahahahah....Kupiłam krzyżyki 1,5 mm i takie fugi chce mieć,bo ładnie wyglądają....A kolor chyba wezmę 130 Mapei płytka jest beige

 

jak nazywa sie impregnat ktorego uzywacie i gdzie go kupiliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDZIAK-Z tego co wiem fuga po impregnowaniu może zdziebko zmienić kolor...U mnie Arkesja jeszcze w kartonach,jutro idę z samego rana i każdą płytkę będę sama impregnować...Wolę to zrobic sama-świr jestem na punkcie tych płytek...buhahahahah....Kupiłam krzyżyki 1,5 mm i takie fugi chce mieć,bo ładnie wyglądają....A kolor chyba wezmę 130 Mapei płytka jest beige

 

jak nazywa sie impregnat ktorego uzywacie i gdzie go kupiliscie

my używaliśmy HG - ochrona przed plamami: http://www.hgpolska.pl/component/option,com_produkty/task,item/Itemid,78/id,10/

kupione w Castoramie.

Co do potrzeby impregnowania - oceń sam. Zrób test: wylej/wyłóż kilka produktów na płytkę, zostaw na jakiś czas i zetrzyj. Wtedy ocenisz... czy robić czy nie. Ja używałam: kawy rozpuszczalnej, buraczków, sok z czarnej pożeczki, ketchup.. tutaj pozostaje tylko kwestia fantazji i tego co się używa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeśli chodzi o mnie nie boję się plam,bo podłoga zawsze u mnie lśni...ale....boję się,że przy położeniu jak będzie glazurnik fugował dobrze nie zmyje spoiny i wsiąknie mi w pory płytki...."i po ptakach"

Co o tym myślicie? Ci którzy kładli już Arkesje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeśli chodzi o mnie nie boję się plam,bo podłoga zawsze u mnie lśni...ale....boję się,że przy położeniu jak będzie glazurnik fugował dobrze nie zmyje spoiny i wsiąknie mi w pory płytki...."i po ptakach"

Co o tym myślicie? Ci którzy kładli już Arkesje???

Jeśli masz fugę, to sobie troszkę rozrób i wymaż nią kawałek płytki - zmyj po np. godzinie i oceń...

Ja miałam kładzione płytki, impregnowane i dopiero fugowane, więc się nie wypowiem, czy płytki reagują na fugę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Magda i Michał położyliśmy, zaimpregnowaliśmy i dopiero fuga. Po impregnacie nie zmieniają koloru mają tylko taki osad jakby rozlana benzyna czy coś tłustego.Są to resztki niewchłoniętego preparatu. Schodzi po umyciu. Polecam do mycia wodę z odrobiną octu. Myje się super a kafle zostają błyszczące i bez smug. Impregnowaliśmy hg z castoramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę impregnowała po zrobieniu mebli kuchennych. Zrobiłam testy i najgorzej wyszła kawa, plamy już po 20 min. bez szans na usunięcie.

 

Będę się starała nie wjechać na fugi, może przykleję w ich miejsce jakąś wąską taśmę.

 

Płytki się ładnie domyły po fudze, najpierw każdą płytkę osobno gąbką, potem już tylko mopem i błyszczy jak lustro :D - płyn jakiś kwiatowy za 4 zł. do podłóg z TESCO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...