Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już wybrałam :) nie lubię jak glazurnik za mnie wybiera, chociaż moi kafelkarze mają dobry gust :) Do kafelek w kolorze Zefir pasowała najlepiej fuga w kolorze Magnolia z Atlasa. Na podłogę wybrała jasnozieloną z Atlasa, ale ciemniejsza też byłaby ok. Fugi już zakupione. Teraz czekam jak wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ten kolorek Atlasa na sciane (na wszelki wypadek). Zaczynamy drugą łazienkę (właśnie Cariocę ). Przy pierwszej, fugę wybierałam zdecydowanie za długo, więc majster podał mi nazwę firmy i kolor, który mam kupić. Trafił w 10. Teraz również zdaję się na niego. Mozna nieśmiało prosić o zdjęcia realizacji Twojej łazienki? Ja swoją projektowałam i wyliczałam sama, więc jestem bardzo ciekawa, jakie były inne inspiracje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka nie jest jeszcze skończona, ale mam już kilka zdjęć w moim wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/moje-m,t167455.htm

 

Wczoraj szlifowali sufit więc pewnie będą dziś kłaść fugi. Moi kafelkarze przynieśli mi próbnik z atlasa na mieszkanie, ale wybrałam te same kolory co w sklepie. Polecali mi Atlasa bo podobno jest najbardziej gładki z tych wszystkich fug i najprościej je domyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam mieszkanko (a właściwie potężne mieszkanko). Zapowiada się pięknie.Łazienka jest super, po raz kolejny stwierdzam, że Carioca ma dużo uroku i świeżości Powiedz mi proszę, bo widzę, że inserty nie dochodzą do sufitu (ostatnia kafelka przy suficie jest cięta). Czy to celowe, czy był problem z cięciem dekorów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to specjalnie. Jeśli chodziło o cięcie to nie było problemów. Kafelkarze pomierzyli i stwierdzili, że akurat wyjdzie w połowie kwiatków i że lepiej będzie wyglądać jak zostawi się od góry pasek. No i stwierdziłam, że ok. Ale teraz nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam :/

 

Powiem Ci, że z wyborem kafelek do łazienki nie miałam żadnego problemu. Pierwszą stroną jaką odwiedziłam to był Paradyż, no i jak zobaczyłam Cariocę to była już moja :) Decyzja była podjęta w jeden dzień :)

Natomiast do kuchni to była droga przez mękę... 2 miesiące dzień w dzień oglądania kafelek... ale w końcu się udało :)

 

Na zdjęciach trochę ponuro wyglądają jeszcze te kafelki, bo sufit ciemnozielony i jedna słaba żarówka. Ale sufit w łazience już dziś został skończony i pomalowany na biało i jest super :) Jutro będą fugować tą fugą w kolorze Magnolia :) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Za 2-3 dni łazieneczka już powinna być gotowa to wstawię nowe zdjęcia.

 

Z niecierpliwością czekam też na twoją aranżację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pasek widziałam właśnie w katalogu Paradyża i ładnie wyglądał. Również się zastanawiam czy tak nie zrobic, bo u nas też cała kafelka nie wyjdzie do sufitu. Ja miałam już projekt z Ceramika Pilch i zestawienie materiału, ale przypadkiem zobaczyłam Cariocę i projekt Pilcha poszedł natychmiast do archiwum (i strata 200 złotych).I dlatego projektowałam sama na Light Decor Paradyż, co by nie isć w dodatkowe koszty.

Co do wyboru kafelek, myślę, że przez kolejne kilka lat będę omijać szerokim łukiem wszystkie sklepy z tym produktem. Też miałam dwa miesiące wyjęte z życiorysu ( co przeżyłam to moje - jalk kafelka super to cena koszmarna...) Zdjęcia z realizacji prześlę na email, albo wstawię do galerii Muratora (domek na wsi Radosny) bo nie naumiałam się wklejać zdjęć, a nie mam za bardzo czasu żeby się tym zająć.

Czekam natomiast na nowe zdjęcia łazienki. Kafelki w przedpokoju masz bardzo gustowne (tak na marginesie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z tymi sklepami mam to samo - mijam szerokim łukiem... bo już kupiłam wszystkie :D Ale jak nie kafelki to cała reszta. Dzień bez wyjazdu do marketu budowlanego to święto. Oczywiście pod marketem ciężko znaleźć miejsce do parkowania, a w kasach się stoi i stoi... i powiedzcie mi gdzie ten kryzys?

 

Ja sama sobie projektowałam układ kafelek. W pierwotnej wersji miałby być jeszcze pasy zielone. Ale koniec końców z nich zrezygnowałam, bo zdecydowałam się na lustro na prawie całą ścianę. Co prawda miało być do końca ściany ale kafelkarze stwierdzili, że to połączenie w rogu lustra i kafelki może głupio wyglądać. Te dekory są naprawdę śliczne. Każdy kto przychodzi to się nimi zachwyca. Lepsze są chyba już tylko kropelki z Le Rable ;) dlatego zdecydowałam się tylko na 3 pasy z dekorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to specjalnie. Jeśli chodziło o cięcie to nie było problemów. Kafelkarze pomierzyli i stwierdzili, że akurat wyjdzie w połowie kwiatków i że lepiej będzie wyglądać jak zostawi się od góry pasek. No i stwierdziłam, że ok. Ale teraz nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam :/

 

Powiem Ci, że z wyborem kafelek do łazienki nie miałam żadnego problemu. Pierwszą stroną jaką odwiedziłam to był Paradyż, no i jak zobaczyłam Cariocę to była już moja :) Decyzja była podjęta w jeden dzień :)

Natomiast do kuchni to była droga przez mękę... 2 miesiące dzień w dzień oglądania kafelek... ale w końcu się udało :)

 

Na zdjęciach trochę ponuro wyglądają jeszcze te kafelki, bo sufit ciemnozielony i jedna słaba żarówka. Ale sufit w łazience już dziś został skończony i pomalowany na biało i jest super :) Jutro będą fugować tą fugą w kolorze Magnolia :) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Za 2-3 dni łazieneczka już powinna być gotowa to wstawię nowe zdjęcia.

 

Z niecierpliwością czekam też na twoją aranżację.

 

 

A jakiej firmy są płytki w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze, ile zapłaciłaś za płytę indukcyjną Mastercooka i piekarnik? Podoba mi się.Kupowałaś może przez internet? Róznice cen w sklepach internetowych są porażające, ale trochę boję się kupować takie sprzęty :-?

Ja mam również 3 pasy dekorów: (w prysznicu, nad kibelkiem i na ścianie, która jest wolna od osprzętu łazienkowego).

Jutro jadę po fugi, obejrzę Twoją (dzień bez wizyty w sklepie budowlanym, dniem straconym! - nienawidzę już Castoramy i wszelkich składów budowlanych)

Jak udało Ci się dobrać kafelkę w kuchni podłogową i ścienną? Kolorystyka wygląda jak jedna kolekcja. Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za płytę zapłaciłam 2270 zl. a za piekarnik 850 zl. Miałam kupić przez internet, ale pojechałam na targ w Będzinie (o ile kojarzysz okolice Katowic) a tam się tylko firmy prześcigają w cenach. Ale to prawie jak przez internet, zamawiasz na targu albo przez telefon i przywożą ci do domu. Ja już kiedyś kupowałam lodówkę przez internet, znajomi kupili ostatnio prawie całe AGD przez internet. Ja teraz będę kupować jeszcze pralkę bo akurat tej Panowie nie mieli i nigdzie jej nie ma, więc też zostaje tylko internet.

Jeśli jesteś ze śląska to dam ci 2 namiary na firmy AGD, jedna Katowic druga z Rabki, gdzie mają super ceny z dowozem do domu gratis, właśnie z targu w Będzinie.

 

Dla przykładu ta płyta indukcyjna kosztowała w Media Markt ponad 3200 zl.

 

Kafelki w kuchni są z jednej kolekcji :) Ale specjalnie wybrałam kremowe z szarymi kwiatami, bo najbardziej pasowały do kafelek podłogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cokołów nie będzie, będą listwy pod kolor schodów i drzwi wewnętrznych (orzech)"

 

Czy możesz zamieścić zdjęcie jak wygląda Arkesia z tymi listwami zamiast cokołów? Też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, więc jeśli jest taka możliwość chciałabym zobaczyć jak to wygląda.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...