Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj mika80!

Koleżanki mąż-płytkarz położył fuge epoksydową 1,5 mm do arkesii,firmy mapei i jest ok,ja mam mapei zwykłą ultracolor też 1,5 mm i wyglada pięknie.Epoksydy nie kładłam,bo to wyższa szkoła-trzeba bardzo błyskawicznie i dokładnie zmywać.Nasz płytkarz sie tego nie podjął,bo nigdy takowej nie kładł...a...i jeszcze jedno! Ta epoksydowa też się brudzi-po trzech miesiącach ściemniała mimo,że kolezanka jest pedantką i ma fioła na punkcie czystości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My również posiadamy arkesie poler beig byłam w niej zakochana od początku i po 2 miesięcznym użytkowaniu jestem nadal :) , mimo że jest jasna brudu na niej nie widać , mamy położone ponad 70 m cału hol wiatrołap i kuchnia w jednym kolorze , efekt super , i tak się w niej wszystko pięknie odbija jakby było położone lustro..... cakoły były przycinane z płytek glazurnik mówił że przycinają się dobrze ,cokoły przy drzwiach jeszcze nie położone bo czekamy na zamówione drzwi od stolarza.....przeglądałam fotki wasze i chyba tylko ja mam ułożone w karo , acha fuga wanilia 1,5

http://img41.imageshack.us/img41/2661/sdc13403m.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/4219/sdc13404e.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/78/sdc13405oc.jpg

 

Gosia, czy mogłabym prosić Cię o większe fotki? Też chcę ułożyć w kuchni i przedpokoju Akesie Beige Poler, płytki już czekają i mam dylemat czy z listwami czy z cokołami. Tym bardziej, że chcę je też ułożyć w karo i nie wiem czy dobrze to będzie wyglądać.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja Arkesia beige poler 60x60, jeszcze nie ma fugi tzn płytki kładzione niby bezfugowo, ale ryska mała zostaje wink:

 

http://images38.fotosik.pl/223/cf7c57423e3d599c.jpg

 

A powiedzcie kochani czy impregnować te płytki, jeśli są na ścianie, przecież nie będą tak intensywnie użytkowane jak na podłodze, w sumie to największe ryzyko to przy kuchence?? :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od producenta preparatów HG dowiedziałam się, ze do tych płytek najlepiej zastosować HG ochrona przed plamami, preparat o nazwie HG Impregnat sie do tego nie nadaje, mimo, że sama nazwa by na to wskazywała

ja u siebie mam podobnie tzn polerowany gres na scianie i mam zamiar zabezpieczyc je własnie tym preparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Państwa ma już jakieś doświadczenia związane z upadkiem na te płytki cięższych przedmiotów, mam tu na myśli upadek szklanej pokrywki lub metalowego garnka ewentualnie innych przedmiotów :-). Pytam ponieważ mam zamiar ułożyć takie płyty 60x60 na podłodze w kuchni i obawiam się jak płyty znoszą taki "poligon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Państwa ma już jakieś doświadczenia związane z upadkiem na te płytki cięższych przedmiotów, mam tu na myśli upadek szklanej pokrywki lub metalowego garnka ewentualnie innych przedmiotów :-). Pytam ponieważ mam zamiar ułożyć takie płyty 60x60 na podłodze w kuchni i obawiam się jak płyty znoszą taki "poligon"

raz spadł mi młotek, taki na oko koło 1 kg, z wysokości około pół metra - nie widać było żadnych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My u siebie też będziemy kłaść delicate, płytki już kupione, maż zakochany w tych płytkach a ja nie mam do nich przekonania może jak już będą na ścianach

 

a to dziwne, bo one takie bardziej "kobiece" :lol:

U nas śmieją się, że to jest "moja łazienka", a dolna w czarbych i białych płytkach - "męża" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam na necie, bo w leroy merlin też ich nie było. Co mnie bardzo zdziwiło? w L.M. była seria Otylia, piękne kwiatkowe wzorki, nawet zrobiłam zdjęcie komórką płytki i ceny i co? Paradyż podaje cenę na swojej www 28.06 zł za metr tych płytek a L.M.53,30! Nie wiem jak to jest, ale to chyba najdroższy sklep świata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszyscy sobie chwalą na forum tą płytkę a ja mam z nimi PROBLEM. łKupiłem Arkesie satyna 45*45 kolor Brown i Beige. Brown jest OK, ale po położeniu płytek Beige okazało się że płytki są w dwóch różnych odcieniach!!! Numery na wszystkich kartonach były takie same (data produkcji oraz numer odcienia)!!! Dodam że płytki były rektyfikowane i w I gatunku. Reklamacja została zgłoszona w Paradyżu. Otrzymałem odpowiedź, że faktycznie posiadają różne odcienie i w związku z tym firma zwraca mi kwotę zakupu tych płytek i zaproponowali że koszt usługi glazurnika chcą podzielić po połowie (pół oni i połowę ja) a ponadto koszt kleju nie chcą pokryć. Wychodzi że na zakupie tych płytek mam być stratny ok 800 zł tylko dlatego że Paradyż wypuścił BUBEL. A co z przestojem w pracach (ponad 3 tygodnie), skuwaniem i wywózką felernych płytek ( ok 300 kg)? Ponad to dzial reklamacji w Paradyzu tez pozostawia wiele do zyczenia. Czy ktoś miał podobny problem z tymi płytkami? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corsarz -mam Arkesie beige-poler i i nie miałam problemu,ale współczuję serdecznie podwójnej roboty...i przede wszystkim wyniesienia i wniesienia nowych płytek,bo są kosmicznie ciężkie!!!!

 

A co do upadku przedmiotów!

Spadł mi ostatnio z w y k ł y talerz z wysokości 1 metra i porażka! Rozbił się w drobny mak,huk przy tym niesamowity,ale kit z talerzem...rozbpryski szkła pokancerowały trzy płytki...co prawda dziury i pęknięcia wielkiego na nich nie ma,ale rysy i odpryski są,może dlatego,że to gres polerowany...porażka! Nie tak sobie wyobrażałam ich użytkowanie...Aż strach coś gotować w kuchni....[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałabym zapytać czy ktoś z Was ma w swojej łazience płytki Travena z Paradyża?

Co sądzicie o tych płytkach? jak prezentują się w waszych łazienkach?

 

Czy układaliście je do sufitu?

Planuję zakupić właśnie te płytki do swojej łazienki, jednakże nie chce obkładać jej od podłogi do sufitu w płytkach, planuje położyć płytki do 1,60 m. Nie wiem czy pasuje taka koncepcja do płytek w tak dużym formacie.... jak myślicie?

 

Chciałabym również zapytać czy te jasne płytki przez swoją połyskliwą powierzchnię dadzą wrażenie powiększenia pomieszczenia?

 

Wszelkie info na temat tych płytek, fug do nich dobranych a zwłaszcza zdjęcia i koncepcje ich ułożenia niezmiernie mile widziane :D

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linka :)

 

zmartwiłam się tymi zaciekami...

plytki były impregnowane? hm... jako że po raz pierwszy zajmuje się urządzaniem i nigdy wczesniej ani z kaflami ani innymi podobnymi sprawami nie miałam styczności to nie bardzo wiem o co chodzi z tym impregnowaniem...

czy to jest konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...