Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas dzisiaj płytkarz właśnie układał i nie wiem czy to nagminne czy to ja ma szczęście ale jedna paczka miała ciemniejszy odcień (oczywiście stwierdzone dopiero po położeniu :evil: ) Na szczęście schowa pod stołem a reszta...być musi. Teraz muszę wybrać fugę, no i wcześniej zaimpregnować. Fuga 1,5 i Pan FachMan nic nie mówił że krzywe. Tylko twarde jak... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Boze czemu wczesniej nie znalazłam tego wątku :cry:

wszystkie wasze płytki sa przepiekne

własnie tego szukałam do salonu i korytarzy

coz juz po sprawie mam cos a'la Arkesia

ale do kuchni juz kupiłam arkesie grys

i juz sie ciesze-no choc troche :wink:

tylko mam jeden problem

co jest u was ciemniejsze fuga czy kafle

w korytarzu przy salonie mam 1,5mm fuge morelowa i jest to koszmar

czyścić trzeba na kolanach jak w kamieniołomach szczoteczka do zębów

i to na niedługo jest czysta

wiec zastanawiam sie nad epoksydowa i to tę z dodatkiem brokatu :lol:

dałam taką do bialych kafli na scianie i wyglada to super subtelnie i intrygujaco

tylko czy ona faktycznie mniej sie brudzi bo cenowo to jest "lepsza" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w lazience będzie krolowala seria paradyża (postaram się na początku przyszłego tygodnia wkleic zdjęcia. Szczerze miałam delikatne wątpliwości co do tych płytek... Lubię nowoczesne i modernistyczne łazienki i bałam się że ta będzię taka "babcina". Nauczona jednak doświadczeniem że nowoczesne zestawienia dość szybko mi się nudzą (od wcześniejszego remontu minęły dwa lata,a ja już patrzeć nie mogę na poprzednie kafle). Postanowiłam tym razem postawić na klasykę i wybrałam Delicate Touch z firmy Paradyż. Projekt łazienki wykonałam sama, konsultowałam go tylko z architektem wnętrz, poszerzył on brązowy pasek ktory zaistniał na podłodze. Pozostałe jego sugestie niestety trafiły do kosza... Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w lazience będzie krolowala seria paradyża (postaram się na początku przyszłego tygodnia wkleic zdjęcia. Szczerze miałam delikatne wątpliwości co do tych płytek... Lubię nowoczesne i modernistyczne łazienki i bałam się że ta będzię taka "babcina". Nauczona jednak doświadczeniem że nowoczesne zestawienia dość szybko mi się nudzą (od wcześniejszego remontu minęły dwa lata,a ja już patrzeć nie mogę na poprzednie kafle). Postanowiłam tym razem postawić na klasykę i wybrałam Delicate Touch z firmy Paradyż. Projekt łazienki wykonałam sama, konsultowałam go tylko z architektem wnętrz, poszerzył on brązowy pasek ktory zaistniał na podłodze. Pozostałe jego sugestie niestety trafiły do kosza... Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia :)

 

witam

ja rowniez kupilam delikate plytki

w przyszlym tygodniu beda kladzione

wczesniej architekt zrobila mi projekt z innymi plytkami podobaly mi sie ale nie do mojej lazienki /plytki w pionie bo tego wymagal dekor/ rozne cuda powymyslala i cos nie czulam lazienki wiec zaplacialm :evil: i podziekowalam za wspolprace

a teraz sama kombinuje z projektem

u mnie beda jasne plytki tylko geberit i wanna obudowany ciemna plytka plus arabeska brazowa

mysle ze bedzie to lazienka na wiele lat

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie juz ktos moze

czy na podłogowke mozna klasc fuge epoksydowa

i czy ja taz trzeba impregnowac

 

witam my rowniez chcielismy dac epoksydowa na ogrzewanie podlogowe

rozmawialam z przedstawicielem producenta fugi i i poiwiedzial mi ze mozna ale warunek fuga conajmniej 3 mm a to mi nie pasowalo :evil: wiec polozylam zwykla z sopro jak sie nie myle :oops: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczona jednak doświadczeniem że nowoczesne zestawienia dość szybko mi się nudzą (od wcześniejszego remontu minęły dwa lata,a ja już patrzeć nie mogę na poprzednie kafle). Postanowiłam tym razem postawić na klasykę i wybrałam Delicate Touch z firmy Paradyż. Projekt łazienki wykonałam sama, konsultowałam go tylko z architektem wnętrz, poszerzył on brązowy pasek ktory zaistniał na podłodze. Pozostałe jego sugestie niestety trafiły do kosza...

 

Gratuluję odwagi. :) Większość osób nie zdecydowałaby się na stworzenie samemu projektu, a po konsultacji z architektem raczej na pewno potraktowałaby jego sugestie jako rozkaz. :wink: Można zaobserwować, że są ludzie bez doświadczenia w zawodzie, którzy potrafią zrobić fajne rzeczy (nie mam na myśli, że mogą od razu rozkręcać własny interes), bo mają do tego smykałkę. Sama zajmuję się tym hobbystycznie w CAD Kuchnie i Decorze i może kiedyś coś wyjdzie z dzisiejszego majstrowania.

Jestem bardzo ciekawa jak prezentuje się ostateczny efekt Twoich pomysłów, tak więc czekam na fotki, o których wspominałaś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gmarcin

Witam

 

I ja dołącze do grona zachwyconych płytką affron. (raczej)

Ale mam pytanie....

Łazienka będzie w zestawieniu: podloga szara affron półpoler

Sciany travena beige (na 100%)

Dekor: kamolec fuji iris: http://www.cermag.com.pl/pl/l_geo_lanlun.php (na 100%)

 

Myślicie że szary afronu zagra ze scianą travena beige? Obawy są ale szaleństwo jest silniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

 

Jestem lekko zdziwiona,ze nikt nie narzeka na te płytki ??

 

Więc ja się wypowiem na temat naszysz spostrzeżeń \; opisuję płytkę 60x60 arkesia poler beige

 

Płyteczki bardzo mi się spodobały - piękne.Wzięlismy z mężem jedną do domu na "próbe" oczywiście nie zaimpregnowaną.

Nasza córka wykonała pierwszą próbę plamową - przejechała po powierzchni kredką świecową- kefelek natychmiast wchłonął (nie zdazylam wytrzec ) została okropna plama!

Druga proba to herbata - r ównież paskudna plama nie do zmycia.

 

Po tych wydarzenia kupiliśy impregnat- drugą płytkę zaimpregnowalismy.Odczekaliśmy odpowiednią ilość czasu (zgodnie z instrukcją na pudelku ). Po czym wykonaliśmy test :

herbata,kawa,kredka świecowa,pasta do butów

 

I NIESTETY pasta do butów zrobiła olbrzymią plamę , która wsiąkła na amen.

Płytki miały iśc do kuchni i korytarza,ale po tej probie stwierdziłam,ze nie ma sensu się sresowac kazda plamą.

 

Chcę nadmienic ,ze przetestowałam jeszcze kilka innych płytek innych producentów i uwazam,ze te z paradyza wypadaja najgorzej !!!

 

Ostatecznie wybrałam niemalze identyczna plytke innego producenta,ktora po testowaniu nie "łykała " plam nawet przed impregnowaniem.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gmarcin
w cermagu ten dekor kosztuje okolo 10 zł za rozmiar 10cm x 10cm oraz ok 24 zł za dekor 30 cm x 5 cm. Na allegro troche taniej ale sprzedawca gdy pisze maila o te dekory natychmiast podnosi ceny do granic absurdu. Dziekuje Ci za słowo otuchy że jakos to do kupy będzie wyglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...