Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Terry u mnie było to samo, mnóstwo plam po fudze i po czymś jeszcze (ale po czym , to wie tylko glazurnik). Wszystkim próbowałam ocet i różne dziwadła i nic nie puszczało, a plamy były na całej powierzchni. Glazurnik powiedział, że mogę sobie położyć chodniczek w kuchni :mad:

Az wreszcie kupiłam profesjonalną chemie do zmywania fug, chyba sopro (ale nie jestem pewna). Strasznie to było silne, glazurnik powiedział że mi zeżre płytki, ale zaryzykowałam bo te plamy były bardzo widoczne. Wszystko puściło elegancko i potem zaimpregnowałam specyfikiem do gresu - chyba sopro też- (mogę poszukać jeszcze puszek i sprawdzić, jeśli interesuje)

Przed impregnowaniem musisz sprawdzić czy wszystkie plamy usunęłaś, żeby ich nie utrwalić impregnatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak z utrzymaniem czystości na których bardziej widać brud i które łatwiej się myje? pewnie poler :p

Dobrze sie myje i satyne i poler .Mamy male dzieci wiec czeste mycie podlogi to norma i nie zastanawiajac sie czy widac brud czy nie i tak myjemy podlogi.W kuchni i holu codziennie wiadomo jak to jest a to cos spadnie a to kapnie a to sie maluchowi wyleje no i zablocone buty wiadomo ze trzeba to posprzatac.

Ale sprzata sie milo i przyjemnie no i bez wiekszych problemow.Poler po myciu ma lepszy polysk gdy jest wypolerowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytania do użytkowniczek affron grafit półpoler.

Po pierwsze: czy przed fugowaniem należy zaimpregnować te płytki?

Jaką grubość fug polecacie?

Planuję położyć płytki 32,5x65,5 myślałam o jakiejś minimalnej fudze.

Będę wdzięczna za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytania do użytkowniczek affron grafit półpoler.

Po pierwsze: czy przed fugowaniem należy zaimpregnować te płytki?

Jaką grubość fug polecacie?

Planuję położyć płytki 32,5x65,5 myślałam o jakiejś minimalnej fudze.

Będę wdzięczna za uwagi.

jesli nie robisz ogrzewania podlogowego to fuge możesz mieć nawet 1mm,a jak robisz podłogówkę to min.3mm. Niech Twój płykarz zobaczy czy sa proste czy też takie sobie i powie Ci jaką najmniejszą fugę dać.

zaimpregnowac - tak i przed fugowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie robisz ogrzewania podlogowego to fuge możesz mieć nawet 1mm,a jak robisz podłogówkę to min.3mm. Niech Twój płykarz zobaczy czy sa proste czy też takie sobie i powie Ci jaką najmniejszą fugę dać.

zaimpregnowac - tak i przed fugowaniem.

 

dziękuje za odp.

Ogrzewania podłogowego nie będzie.

A co do impregnacji - czy polecasz środek konkretnej firmy (coby był dobry i sprawdzony)

I czy przed impregnacja powinno się te płytki półpoler wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój płytkarz się słowem nie zająknął jakoby były krzywe- znaczy się że krzywe ale w normie. Nie widzę, żeby gdzieś było nierówno więc chyba jest ok. Aha ja mam beige mat (kocham je prawie tak mocno jak opirusa w dolnej łazience)- jak będzie pomalowane i posprzątane wkleję zdjęcia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój płytkarz się słowem nie zająknął jakoby były krzywe- znaczy się że krzywe ale w normie. Nie widzę, żeby gdzieś było nierówno więc chyba jest ok. Aha ja mam beige mat (kocham je prawie tak mocno jak opirusa w dolnej łazience)- jak będzie pomalowane i posprzątane wkleję zdjęcia :-)

jesli mam wydac 110zł/m2 Affronu to wole dołozyc troszkę i kupic jakis włoski lub hiszpański.

a za nieduzą kase można kupić w Liroy Merlin gres chiński jakościowo lepszy od affronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...