Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

też robię łazienke w sensualu, ale na razie to pasmo niepowodzeń

najpierw kupiłem ścienne duże płytki ciemno niebieskie i te przechodzące z jasnego w ciemne, okazało się że są z różnych partii i olbrzymia różnica w kolorze no ale jakoś poprzestawiałem i da się to pogodzić następnie zakupiłem podłogowe jasne i kolejny niewypał bo wzór po przyłożeniu płytek ze sobą w żaden sposób się nie schodzi ogólnie to beznadzieja

 

zgadzam się! u mnie też wzorek (paski) na płytkach podłogowych nie schodzą się, ale myślałam że to dlatego że kupiłam to w III gatunku. nie uwierzycie ale za płytkę podłogową sensual blue zapłaciłam 16 zł/m2. a na ścianę też seria sensual blue, płytki tonal i te ciemne niebieskie po 20 zł/m2. kupowałam w "GLAZURZE ZA GROSZE". płytki tonal (III gatunek) miały skazy - jeden odprysk, w większości na brzegach płytki, rzadko kiedy na środku - jedna kropka czasami wielkości 3-4mm. Ale to nie na wszystkich płytkach, w większości płytki były bez skazy a wiec polecam. Kupiliśmy po 1 m2 więcej płytek w każdym z kolorów i te ze skazą na środku wogle nie zostały wykorzystane. W efekcie wogle nie widać, że te płytki nie są w I gatunku. Zaznaczę jeszcze że płytki w II gatunku były wypukłe, a w III gatunku miały skazy, które opisałam wyżej. Łazienka już kończy się robić i efekt jest super, serio polecam wszystkim którzy wachają się czy kupować w gorszym gatunku – u nas się sprawdziły.

To co jeszcze chce wam powiedzieć. UWAŻAJCIE, płytki są szkliwione, nie każda maszyna do cięcia płytek sobie z nimi poradzi. Nasi glazurnicy nie umieli ich przeciąć i parę płytek musieliśmy zanieść do firmy, która zajmuje się profesjonalnym cięciem. Sprzęt naszych glazurników to była moja największa zmora a nie to, że mam II i III gatunek. Dobrze że nie kupiłam wszystkiego w I gatunku bo bym chyba udusiła tych glazurników, że tak zniszczyli kilka płytek i narazili mnie na dodatkowy koszt – profesjonalne cięcie płytek 20 zł za metr. Pamiętajcie by upewnić się czy glazurnicy mają maszynę do cięcia w poziomie metrowych płytek, i zaznaczcie że płytki są szkliwione. Wkrótce wkleję foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też układam sensual/art (niebieskie)... CO do płytek nie mam większych zastrzeżeń choć są nieco wygiętę (wybrzuszenie na środku) i maja podgięte narożniki ale po ułożeniu nie rzuca się w oczy. Niestety problem mam z mozaiką która nie dość że jest potwornie gruba (ciężko ją zeszlifować) to w dodatku jest krzywo przyklejona do papieru od spodu (między niektórymi kwadracikami nie ma odstępów na fugę, miądzy innymi jest na 2-3 mm! :o )

Na dodatek na wierzchu jest folia zupełnie niepotrzebna i moim zdaniem z dużo "za mocnym" klejem (nie da się jej zerwać zaraz po przyklejeniu mozaiki zeby wyrównać kwadraciki bo zrywa się razem z mozaiką, a z kolei po wyschnięciu jest już po ptakach)... :x Wystające jasne kwadraciki uniemożliwiają "dobicie" mozaiki do ściany gumową pacą... Kolejne "listki" mozaiki też ciężko zgrać bo odstępy między kwadracikami są jakby przypadkowe - często trzeba przewertowac ze 2 pudełka żeby się zgrało :(

 

Pytanie do tych, którzy mają położoną mozaikę - jak to robiliście? Czy zrwaliście folię przed przyklejeniem mozaiki?

 

Dla tych którzy szukają pasującej fugi - polecam mapei 171 (turkus) Baardzo ładnie wygląda :)

 

pozdrawiam

 

Browar

 

 

U mnie też glazurnicy narzekali na mozaikę, ale oni to wogle… „fachowcy” … załamka….:bash: Ale prawdą jest, że mozaika fabrycznie jest krzywo przyklejona do papieru. A folię należy ściągnąć przed położeniem mozaiki, taka jest adnotacja od producenta. U mnie mozaika już jest założona i pomimo narzekań glazurników fajnie im to wyszło – zobaczę jak to będzie wyglądało z fugą.

Dziękuję bardzo za doradzenie fugi do niebieskich płytek, już długo jej poszukuje. Dzisiaj sprawdzę w sklepie tą którą polecasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFILO!

NIE MOGŁAM SIĘ ROZSTAĆ Z TYMI JASNYMI PŁYTKAMI KWIATOWYMI NA ŚCIANACH WOKÓŁ CAŁEJ ŁAZIENKI - TAK MNIE ZACZAROWAŁY (ALBO NA PEWNO JESTEM OSOBĄ POZBAWIONĄ STYLU, GUSTU ITP.) FAKTYCZNIE PRZESADZIŁAM Z TYMI KWIATKAMI!!!

Oto poprawiony projekt łazienki. Nie wiem tylko jak dać te dekory poziome nad miską podwieszaną....NIE SKOŃCZONE, WIEM... WYGLĄDA TO KOSZMARNIE. PORADŹCIE ZNOWU KOCHANE KOLEŻANKI JAK TO ZROBIĆ.

Czy lustro powinno być dosunięte do tej ścianki nad geberitem?

 

 

http://images46.fotosik.pl/328/f295d0f32359e770m.png"]http://images46.fotosik.pl/328/f295d0f32359e770m.png[/url]

 

Wanna w ciemnym kolorze wg Waszych rad i zlikwidowałam kwiaty nad wanną...

 

http://images43.fotosik.pl/335/1c5fc696d38103ccm.png

 

http://images35.fotosik.pl/182/bbc2552115256efem.png

 

http://images39.fotosik.pl/331/56a81ae612bb53b5m.png

 

Czekam na uwagi od Was (Duś, Efilo, Jaksie, Monah, Kriso81) i kto tu zajrzy... CO TU ZMIENIĆ? JAK URZĄDZIĆ ŚCIANKĘ NAD SEDESEM? - TO JEST DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE...

 

Z góry ślicznie dziękuję.

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia, ze to lustro nie idzie do ściany tylko konczy się razem z płytką i przez to dekory też są poucinane. nie biegną przez całą scianę. Nie wiem czy to tak specjalnie, czy niechcący...dekory na gebericie to albo tak jak pisała Efilo - dookoła, albo w pionie

mnie się brązowa wanna nie podoba. moim zdaniem jest za ciężka - prawda, zę na wizualizacji równoważy drzwi ale w rzeczywisości moim zdaniem inbaczej to się będzie czytać - jak obcy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może u siebie płytki Paradyża albo widział na żywo

Paradyż Genezo :

http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/genezo-enezi

lub Paradyża Secret

http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/secret-edeno

te ostatnie widziałam ale nie wszystkie były na wystawce, tak dla wiadomosci te ciemne nie są czarne jak się wydaje na ich stronie, tylko ciemnobrazowe

Chciałabym jeszcze zobaczyć te Genezo jak faktycznie wyglądają a nie na obrobionych zdjęciach

 

Jeśli ktoś je widział w Krakowie to proszę podać gdzie je mogę obejrzeć, proszę tez o zdjęcia z realizacji , jeśli ktoś posiada, te kolekcje to chyba nowość i nigdzie nie znalazłam takich zdjęć ani informacji o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki wkrótce. Dzięki za rady.

Tak miałam zrobić jak Efilo radzi, ale znowu byłam pod wrażeniem wąskich dekorów w kwiaty...

Efilo, widziałam w sklepie te złote i brązowe Arabeski, ale jakieś nieciekawe były. Może na stronie Paradyża ładnie to wygląda (te pasy z Arabesek), ale nie widziałam ich ,,na żywca". U nas w sklepie mają tylko jakieś pojedyncze dekory Arabesek i te w kwiaty, które zamieściłam pod i nad lustrem. W naszych sklepach z glazurą aranżacje łazienek są z roku 2007. Dodam, że mieszkam w malutkiej mieścinie. Nie mogę wyjechać, nic nie obejrzę.....Oglądam łazienki w Internecie (mało czasu mam również na to).

Pozdrawiam i odezwijcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłam brązową (ciemną ) arabeskę z katalogu i dla mnie to była totalna porażka. Strasznie kiczowate, tandetne. Nie położyliśmy ich.

 

jaksie zgadzam się z tobą!!!

Widziałam kawałek tego dekoru w sklepie i nawet za darmo bym nie wzięła... Dlatego planuję zakup tego dekoru w kwiaty - widziałam twoją łazienkę w tych pasach kwiatowych wąskich i takie chciałam mieć u siebie... łazienka boska... Zapisałam sobie w folderku "śliczne łazienki" mam tam kilkanaście łazienek z forum (w tym efilo, dusia, kriso81 itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...