Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Byłem dzisiaj w leroy Merlin, i wpadła mi w oko akresia grys polerowany. Ale do czego zmierzam... gres ten w rozmiarze 45X45 zdecydowanie różni się od tego w rozmiarze 60X60. Mniejszy rozmiarowo jest przynajmniej o ton ciemniejszy. Poza tym ma zupełnie inny układ/ nie wiem jak to nazwać/ mazów, rozmazań...Na tym rozmiarowo większym, jest jakby wiecej tych rozmazań. Chciałbym kupić płytki przez internet, i diabli wiedzą czy otrzymam to co mi się akurat podoba? Na zdrowy rozum, akresja grys, bez względu na wymiar płytek, powinna być w identycznym odcieniu i z takim samym układem rozmazań. A tu tymczasem takie cuda. Czy ktoś wie o co chodzi z tym odcieniem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama partia materiału gwarantuje ten sam odcień - niestety różny rozmiar płytek... no nie ma opcji na tą samą partię. nie wiedziałam o tym na etapie zamawiania i różnica jest widoczna, ale ku mojemu zaskoczeniu, nie wygląda to źle i co więcej, pasuje do mojej koncepcji urządzenia tego wnętrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc i ja dzisiaj stałam się włascicielka arkesii z paradyża. Na razie mam na budowie grafit polerowany a za jakiś czas dojedzie brown polerowany.

Przyznam się że od dawna podczytywałam ten wątek i cały czas biłam się z myślami czy brać te płytki czy może zrezygnowac mając na uwadze problemy i ciagłe sprzątanie o którym niektórzy pisali. Ale to była miłość od pierwszego spojrzenia i nic mi nie potrafiło z głowy tych płytek wybić :)

Zobaczymy jak będzie w uzytkowniu, moj glazurnik mówi żeby je zaimpregnowała to wtedy nie będę miał zadnego problemu z plamami i ja zaimpregnuję płytki

Pozdrawiam.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz z zapytaniem ... przewertowałam ten wątek aby odszukać jakimi środkami impregnowaliście ten gres. Ale nic nie znalazłam o środkach do usuwania wosku. Moj majster jak się dowiedział że gres polerowany zamówiłam to kazał mi kupić : preparat do usuwania wosku z gresu i preparat do impregnacji. Moze się orientujecie czy płytki arkesii są woskowane i czy trzeba przed impregnacją usunąc z nich ten wosk. Wiem że niektóre polery tak mają, nasza arkesia też taką powłoke ma ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz z zapytaniem ... przewertowałam ten wątek aby odszukać jakimi środkami impregnowaliście ten gres. Ale nic nie znalazłam o środkach do usuwania wosku. Moj majster jak się dowiedział że gres polerowany zamówiłam to kazał mi kupić : preparat do usuwania wosku z gresu i preparat do impregnacji. Moze się orientujecie czy płytki arkesii są woskowane i czy trzeba przed impregnacją usunąc z nich ten wosk. Wiem że niektóre polery tak mają, nasza arkesia też taką powłoke ma ???

po ułozeniu umyj ciepła wodą, wytrzyj i zaimpregnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc dziękuję za odpowiedź.

A moj piękny grafit dzisiaj na budowie oglądałam. Wyglada wspaniale, zamiawiałam go przez sklep internetowy bo było dużo taniej niż w lokalnej hurtowni.

http://lh4.ggpht.com/_C835JRDlGNo/TNXHE2Tr2rI/AAAAAAAACIk/FSJccOl5OeA/Budowa_1391.JPG

a taniej to co to znaczy?

ja swego czasu porównywalem z cena w Castoramie i nie wychodziło mi znaczniej taniej - poler 79zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc ja kupowałam w sklepie http://www.goldgres.pl. Zamówienie było na mojej budowie po trzech dniach od zaksiegowania kasy. Dobry kontakt ze sklepem a cena też mnie bardzo zadowalała. Za grafit poler 60x60 zapłaciłam 71,60zł/m2 gdzie w Olsztynie w hurtowaniach budowlanych maksymalna obniżka to zejście do ceny 100zł/m2. Przesyłkę miałam gratis bo zamówienie było powyżej 2tys.

 

Te 79zł/m2 w Castoramie to niezła cena niestety w Olsztynie brak Castormy :)

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez krótki moment byłem na etapie Paradyż Piumetta/Piume, a w końcu stanęło na Ceramstic Alchemia (dekory, czarna płytka podstawowa, płytka podłogowa) i białe płytki Glossy White z Amadeoceramica.

A co do Secret/Edeno - osobiście biała płytka podoba mi się bardzo, ale niestety "czarna" tak jak napisałem została zdyskwalifikowana.

Z czarno-białych klimatów fajne wg mnie i dość rozsądne cenowo (nie licząc mozaiki za ok. 1000/m2) jest Impronta Bianco Nero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...