Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Toż samo usłyszałam właśnie od mojego kafelkarza - nie impregnować. U mnie grafit półpoler już leży w wiatrołapie, jutro będą fugi. Baaardzo mi się podoba :)

 

Basia, a jakie fugi dajecie? Mam położone kilkadziesiąt metrów półpoleru grafitowego, jeszcze bez fug, w niedzielę mam je kupić i nie wiem na razie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesyłam kilka fotek mojej jeszcze nie dokończonej łazienki

 

shimmy

ladnie, bardzo ladnie! :D

 

Mam pytanie bardzi interesowne ;) o zamkniecie/drzwi po prawej stronie od umywalek. Mozesz prosze podac troche detali na temat wykonczenia, co to jest, jak zamontowane?

Mam podobna przestrzen do zabudowy/zamkniecia drzwiami w lazience i nie mam pomyslu jak to wykonczyc.

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayadaski drewniana rama którą widać na fotce jest przytwierdzona do szafy wykonanej z płyty mdf, fronty przymocowane są zawiasami do szafy- wyślę Ci kilka zdjęć środka. Jeśli chodzi o kolor drewna to zdjęcia nie oddają go w pełni. Kolor ma ciepłą barwę (coś jak teak), nie chciałam ciemnych mebli bo przy tak jasnych płytkach byłby za duży kontrast.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, ale to na skutek wymogów technicznych budynku musieliśmy w ostatniej chwili przebudowywać ściankę (wcześniej już przerobioną) pod zabudowe stelaża i w nowym położeniu nie wypadło to po środku...żałowaliśmy, ale nie chcieliśmy już zmieniać całej koncepcji i rezygnować z przełamania brązem. Jeszcze podeprę się zdjęciami:

sv8..jpg

odbi

s1..jpg

Edytowane przez Agnes82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję te płytki już od ponad 2 miesięcy i powiem szczerze że żałuję że wybór padł akurat na nie. Widziałam u jednej z forumowiczek ten gres z jasnymi fugami i tam wyglądają super na zdjęciach, bez cieni, fugi czyściutkie. U mnie gres był impregnowany, tak mi poradzono w sklepie więc tak zrobiłam. Wizualnie również najbardziej odpowiadały mi jasne fugi więc mam bodajże kolor jaśmin firmy mapei (gres półpoler beige). Płytki były kładzione jakoś w okresie wakacyjnym a dzisiaj po 2 miesiącach fugi są ciemne, płytki - co już wcześniej widziałam mają mnóstwo smug po bokach co wygląda jak by były brudne a nie są. Zastanawiam się już nad mopem parowym ale nie wiem czy to coś da. Czym czyścicie ten gres powiedzcie i jakie wrażenia tych co używają tych płytek już jakiś czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie załamuj mnie mgm..., ja mam właśnie półpoler beige, ale jeszcze go nie użytkuję...

fugę mam ciemną...

 

i to był bardzo dobry wybór z tą ciemną fugą. Ja sądziłam że to za bardzo by się odbijało na jasnych płytkach ale jednak nie. Za to teraz mam co kawałek zamiast jasnej fugi to fugę w kolorze szarości. A raz jak się "przyłożyłam" do szorowania fugi w jednym miejscu w korytarzu to tak ją skutecznie wyszorowałam że po prostu się wymyła. Ktoś tu napisał że nie poleca fug firmy mapei, długo przeglądałam fora zarówno przed zakupem tego gresu jak i przed zakupem potem fug i wcześniej i gres był polecany i jak fugi to mapei, mój glazurnik też polecał mapei ale na własnej skórze się przekonałam że to był błąd. Najgorsze jest tylko to że ten gres wcale nie należał do super tanich i dziwię się że podnoszą jego cenę jak tu ktoś napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to był bardzo dobry wybór z tą ciemną fugą. Ja sądziłam że to za bardzo by się odbijało na jasnych płytkach ale jednak nie. Za to teraz mam co kawałek zamiast jasnej fugi to fugę w kolorze szarości. A raz jak się "przyłożyłam" do szorowania fugi w jednym miejscu w korytarzu to tak ją skutecznie wyszorowałam że po prostu się wymyła.

Nie wiem - ja nauczona doświadczeniem po tym, że w mieszkaniu, w którym mieszkaliśmy miałam też ciemną fugę do jasnych płytek i praktycznie NIC z nią nie musiałam robić to zdecydowałam się też na ciemniejszą w domku...

..poza tym.., koleżanka mi doradziła - dziewczyna, która użytkuje prawie 250m2 chaty z ciemnymi fugami.. i ma święty spokój z czyszczeniem... - owszem czyści, ale.. sporadycznie.., a jak czasem nie umyje to praktycznie nie widać różnicy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claris moje affrony już zafugowane i jeśli mam być szczera to fuga tytan jest dla nich troszkę za jasna. Teraz dałabym ciemniejszą z palety. Ale ogólnie płyteczki są cudne, nie mogę się na nie napatrzeć. Strasznie żałuję, że nie położyłam ich w pokoju gospodarczym, no mówi się trudno :) Co do mycia to na razie wszystko ok - wszystkie plamy z cementu, kleju, budowlanego syfu zeszły bez problemu za pomocą wilgotnej mikrofibry bez żadnych chemikaliów. Ale oczywiście jeszcze za wcześnie, żeby wypowiadać się na temat ich funkcjonalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...