Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

 

Czy ktoś z Państwa robił także schody z tych płytek półpoler szary Affron? jeśli tak to bardzo proszę o informacje czy te płytki dobrze sie tnie i czy wogóle ma to sens aby schody z nich zrobic.

 

Jesli nie polecacie to jaka jest alternatywa, tzn. z czego zrobic schody jesli korytarz bedzie z szarego affronu?

 

Z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basiu,

 

schody te tworzą klatkę schodową. Drewnem chcę zrobić 2 podłogi w sypialni i gościnnym (jesion bielony). Lubie wnetrza minimalistyczne i nowoczesne.

Na początku koncepcja była taka w zakresie plytek: klatka schodowa szara a przedpokój, mini kuchnia i jadalnia biała, pokoje jesion.

 

Ale nie podoba mi się strasznie zbyt duzo kolorow w mieszkaniu, i tak naprade zrobila bym calosc w Affronie, ale drewno cieplejsze, wiec w dwoch pokojach zrobie jesion. Sciany wszedzie beda białe.

 

schody prowadza do mieszkania z zewnatrz, sa na parterze, a mieszkanie na pierwszym pietrze. Mysle by z parteru affron prowadzil na pierwsze pietro i wyscielał takze wnetrze polaczonego ze schodami korytarza + powierzchni na lewa strone - czyli kuchni i jadali (w jadalni jest balkon, ktory mysle tez pokryje tymi plytakami).

 

Sama bede planowala mieszkanie i ide troszke na latwizne, bo cieko strasznie wszystko dobrac. Na poczatku chcialam płytki podłogowe zrobić z dwóch kolorów np. Arkesia. Ale szary arkesii jest ciemniejszy od affronu, a jasniejsze płytki wpadają w kremowy kolor, troszke żolty. Nie podoba mi sie to bo chce miec biale szafki w kuchni na wysoki połysk z czarnym blatem. I tu Affron zyskał przewage.

 

Dlatego bardzo zalezy mi na tych schodach z Affronu,m pod warunkiem że te płytki sie do tego nadają. A tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez robie dom w nowoczesnym stylu, minimalistycznie i moje schody sa w klatce schodowej i sa ....bukowe.

Affrony sa twarde, bedzie Ci sie je ciezko cielo i szlifowalo na schody. Mysmy z naszymi poszli do kamienarza by bylo szybko, sprawnie i bez wiekszych ofiar.

We watku "pochwalcie sie swoimi schodami" Manieq82 wyjasnia jak zrobic schody z kafli sprawnie i estetycznie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes82 a ja mam pytanie z innej beczki. Właśnie jesteśmy na etapie wyboru wanny i planujemy podobną do Twojej. Mamy problem z umieszczeniem baterii z wylewką. Czy przy użytkowaniu kranu nie przeszkadza parawan? Bo ja się obawiam że ciężko będzie do niego sięgać np żeby nalać wody do miski.

Byłabym baaaardzo wdzięczna za Twój komentarz jak to się sprawdza w praktyce.

 

Moje zdanie jest takie, iż w praktyce częściej korzystam z umywalki do codziennych czynności, choćby do nalania wody do miski, natomiast rzadziej używam baterii nawannowej. Do baterii sięgam swobodnie, choć dostęp do niej jest nieco utrudniony, parawan jest jednak otwierany co ułatwia sprawę. Jeśli chcesz mieć całkowity komfort, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby zamontowanie parawanu składanego, bądź baterii podtynkowej, którą mogłabyś umieścić w dowolnym miejscu (w moim przypadku byłoby to na ścianie z dekorem). Daję link: http://www.ravak.pl/?page=rosa2 gdzie możesz podejrzeć inne rozwiązania (ja zastosowałam parawan EVSK1 zamiast VSK2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od grudnia 2010 użytkuję Arkesia brown satyna. Powiem szczerze, że nawet wrogowi bym nie polecała. nie mogę ich doczyścić niczym. Wodą próbowałam, środkiem do mycia kafli i ciągle wyglądają tak jakby w ogóle nie były myte, zacieki, plamy słowem masakra. Mam pytanie do agatek751 czym myjesz kafle satyna? W sklepie wyglądały fantastycznie, ale u mnie na podłodze tragedia. Może jeszcze ktoś ma satyne? Powiedzcie czym myjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Od dłuższego czasu śledzę biernie forum i czytam sobie o tym i owym ;) zdecydowałem sie na Arkesie Brown w korytarzu oraz w kuchni z efektu jestem w pełni zadowolony :) mam tylko teraz jeden dylemat mianowicie:

Z czego zrobić cokół ???? mam dylemat czy szukać jakichś listew czy może też wykończyć to z płytki. Czytałem kilka innych wątków ale to akurat każda płytka może inaczej wyglądać dlatego też zadaje moje pytanie w wątku dotyczącym płytek jakie sobie wybrałem i o których kontynuowany jest powyższy temat.

 

Z góry dziękuje za sugestie i rady (może ktoś ma zdjęcia swojego gresu z efektem końcowym to może to by mi pomogło :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Od dłuższego czasu śledzę biernie forum i czytam sobie o tym i owym ;) zdecydowałem sie na Arkesie Brown w korytarzu oraz w kuchni z efektu jestem w pełni zadowolony :) mam tylko teraz jeden dylemat mianowicie:

Z czego zrobić cokół ???? mam dylemat czy szukać jakichś listew czy może też wykończyć to z płytki. Czytałem kilka innych wątków ale to akurat każda płytka może inaczej wyglądać dlatego też zadaje moje pytanie w wątku dotyczącym płytek jakie sobie wybrałem i o których kontynuowany jest powyższy temat.

 

Z góry dziękuje za sugestie i rady (może ktoś ma zdjęcia swojego gresu z efektem końcowym to może to by mi pomogło :) )

 

my zrobilismy listwy z drewna w takim samym kolorze jak drzwi jestem bardzo zadowolona

osobiscie cokoly z kafli mi sie nie podobaja

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od grudnia 2010 użytkuję Arkesia brown satyna. Powiem szczerze, że nawet wrogowi bym nie polecała. nie mogę ich doczyścić niczym. Wodą próbowałam, środkiem do mycia kafli i ciągle wyglądają tak jakby w ogóle nie były myte, zacieki, plamy słowem masakra. Mam pytanie do agatek751 czym myjesz kafle satyna? W sklepie wyglądały fantastycznie, ale u mnie na podłodze tragedia. Może jeszcze ktoś ma satyne? Powiedzcie czym myjecie.

 

Dopiero dziś przeczytałam. Satynę szoruję na kolanach szczotką! Dopiero ostatni szlif robię wodą z octem i prawie sychym mopem. Mąż jak wraca z kotłowni to robi plamy, dziecko błotem a to wszysko się jakoś wżera w to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papaj ślicznie wygląda twoja łazieneczka. Zmieniłabym to lustro- jednak lepiej wygląda to na wizualkach a prostokątem :) No i proszę Cie schowaj szybciutko te wszystkie kolorowe środki czystosci :eek: Proponuję na tej ścianie (jakby za drzwiami) postawić wysoki słupek- szafkę i w niej trzymać wszystkie zbędne rzeczy. U mnie nie ma miejsca na taki słupek i będzie tylko mała szafka pod umywalką i żeby nie zagracać łazienki planuję trzymać środki czystosci pod zlewem w kuchni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...