Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dionizess jeśli coś znajdziesz:

a) w podobnej cenie

b) w formacie 60x60

c) szarego :lol2:

d) matowego

e) łatwo czyszczącego

...bo mi alfabetu zbraknie :D

to baardzo proszę podziel się z Nami na forum znaleziskiem, a jak znajdziesz i się podzielisz to :hug:

 

Naprawdę nie chcę Cię zniechęcać do poszukiwań, bo sama przegrzebałam internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu płytek o wyżej wymienionych parametrach, niestety bez skutku. Oczywiście znalazłam pewne ideały, ale były to głównie płytki zagranicznych producentów w cenach sporo przekraczających mój budżet przy tylu metrach kwadratowych do obłożenia. Być może pojawiły się jakieś nowości 2011, także jak znajdziesz coś to daj znać koniecznie.

 

Dodam jeszcze, że z moich obserwacji wynika, że najlepsze do czyszczenie są płytki półpolerowane, tylko, że jest bardzo mały wybór w szarym kolorze (taki mnie intersuje głównie). Półpoler (szaro-kremowy 45x45) mam w łazienkach i wygląda i czyści się świetnie, tylko skleroza niepamięta nazwy, jak se przypomni to napisze.

 

pozdrawiam

 

A Nowa Gala Concept 12 głupia nie jest a facet zaproponowal mi cene 57 zl/m2. Trochę poczytałam na forum i specjalnie nie narzekają na nią. Przynajmniej ja nie znalazłam, no chyba, że źle szukałam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

 

mam ogromną prośbę o pomoc, bo ręcę mi już opadają...

 

Od pół roku jestem "nieszczęśliwą" posiadaczką gresu Paradyża z kolekcji Antiquer - kolor beige. Płytki są matowe w szaro-beżowe maziaje i ich wygląd w hurtowni obiecywał niewidoczność brudu:( Położyliśmy więc je na całym dole - kuchnia, jadalnia, hol i wiatrołap.

W życiu nie widziałam większego badziewia. Tego nie da się doczyścić!!

Plamy z kawy lub czerwonego wina ścierane natychmiast, są nie do starcia. Trzeba szorować CIFem. Po przetarciu każdej innej plamy na podłodze zostają obrzydliwe smugi, po myciu mopem to samo. Mogę myć ją codziennie, a i tak wygląda wiecznie na brudną i zawsze widać smugi po mopie. MAM DOŚĆ!!!!

 

Jestem gotowa skuć to badziewie, ale może coś da się z tym zrobić? Jakiś dobry impregnat? Jak pomyślę o skuwaniu 60 m podłogi w domu, w którym mieszkamy, to jestem chora na samą myśl.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Być moze takie pytanie już tu padło, ale nie mam czasu i siły na przeczytanie 68 stron wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem gotowa skuć to badziewie, ale może coś da się z tym zrobić? Jakiś dobry impregnat?

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Być moze takie pytanie już tu padło, ale nie mam czasu i siły na przeczytanie 68 stron wątku.

 

Tu jest wątek na temat impregnacji gresu i liczy tylko 3 strony :-)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95464-jaki-impregnat-do-gresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie do osób które użytkują Affron grafit, jakie są w utrzymaniu? jak się czyszczą, czy zostaja na nich smugi? Które lepsze będą w użytkowaniu mat czy poler.? Proszę pomóżcie. Są śliczne idealnie by pasowały do naszej kuchni, tylko jak czytam Wasze posty o użytkowaniu Arkesi to się waham.

Jeżeli macie jakieś fotki to bardzo proszę, chetnie zobaczę jak wygladają ułożone.

Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

machtomi - piękna łazienka. Piume to moja faworytka wśród płytek.

A jak z utrzymaniem czystości - widać zacieki na płytkach?

 

Witam,

Piumetta/Piume była również moją faworytką, ale skusiłam się na inną kolekcję paradyża, która wyszła w tym samym czasie czyli Secret/Edeno, bianco oraz dekor biały w szare kwiaty, no i powiem szczerze, że tragiczne są te płytki w doczyszczaniu. Biały w sumie jak to biały, w przeciwieństwie do czarnego nie jest szczególnie problematyczny, gdyby się mocno nie przyglądać z bliska :D jenak secret bianco trzeba ostro polerować milimetr po milimetrze aby, uzyskać pożadany efekt błysku. Te białe mają takie pionowe delikatne srebrne linie. W każdym razie drugi raz bym ich nie wybrała, w katalogu może i ładnie wyglądają, ale absolutnie nie są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF przeczytałam co napisała Izuuś u mnie tak jak u niej najpierw miała być piumetta w łazience ale zmieniliśmy na hanabi z dekorem rokoko, natomiast w wc mam świeżo położony secret edeno i jeszcze ich nie myłam po położeniu. Mam nadzieję że nie będę żałować... bo płytki są fantastyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie do osób które użytkują Affron grafit, jakie są w utrzymaniu? jak się czyszczą, czy zostaja na nich smugi? Które lepsze będą w użytkowaniu mat czy poler.? Proszę pomóżcie. Są śliczne idealnie by pasowały do naszej kuchni, tylko jak czytam Wasze posty o użytkowaniu Arkesi to się waham.

Jeżeli macie jakieś fotki to bardzo proszę, chetnie zobaczę jak wygladają ułożone.

Z góry dzięki za pomoc :D

 

Jest cały wątek o Affronach, poszukaj - jest trochę zdjęć. Ja sama zdecydowałam się na Affrony w całym domu,ale jeszcze nie do końca ułożone. Lepsze będą w półpolerze, to pewne, półpoler jest zawsze praktyczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...