Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a i jeszcze jedno, nie wiem czy ktoś przede mną już o tym pisał?

ważne jest żeby płyty układać zachowując kierunek tych "maziajów", my zrobiliśmy wzdłuż kuchni i w holu też od drzwi zewnętrznych do wewnętrznych, ładnie wtedy układa się wzór ze światłem.

może dla niektórych kierunek ten jest oczywisty ale warto zwrócić na to uwagę glazurnikowi, nasz się zapytał:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare są chyba jeszcze niedomyte?! Bałam się ich, myślałam,że będą za ciemne. Teraz żałuję decyzji... No nic, czekam na relacje po kilkumiesięcznym użytkowaniu tego gresu. Ciekawa jestem, czy będziesz miała podobne zdanie do mojego

 

tak,tak

kilka razy przetarte:)

ale ciągle trwają prace i pył znów osiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kollins: takie krótki offtopic: drzwi Fiord polskone? Godne polecenia?? (szukam prostych białych i to jeden z niewielu modeli na rynku w rozsądnej cenie...)

 

 

montażysta zakładał nam wejściowe Cala i zapytany o Fiordy miał też o nich (i o Polskone) dobre zdanie,

najlepsza oferta w tej cenie jaką znaleźliśmy,

bardzo dobrze wykonane,

mamy opcję pełne (nie plaster miodu)

solidna płyta bez zmielonych śmieci, (montażyście zdarzało się skracać drzwi z innej firmy i cuda leciały, np. piach i kamienie)

nie było niespodzianek przy montażu,

4,5 h - 4 sztuki drzwi,

ponad 1,5 roku temu zakładał ludziom fiordy (10szt.) w całym domu i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisze moje spostrzeżenia odnośnie płytek Masto. Tez jesteśmy na etapie poszukiwań i wczoraj miałam przywiezione 4 płytki do porównani do domu. Każda płytka po "przejechaniu" ręka była gładka ale niektóre wydawały sie gładkie idealnie,inne mniej. Przez przypadek zaczełam przesuwać po nich nogą w skarpetce

i tu odczucia były bardzo zadziwiajace,bo przy Masto było czuć wyraźna różnicę, przesuwając delikatnie nogą, płytka przesuwała się po podołdze, inne lezały nieruchomo. Więc chyba o to chodziło Sawczy pisząc, że są gładkie a zdzieraja skarpetki. Płytka do testów była w pierwszym gatunku i półpoler.

Moze te odczucia nie będą mieś w ogóle wpływu na utrzymaie w czystosci ale dzielę się nimi bo byc może pomogą co niektórym w podjęciu decyzji.

 

Sama cały czas mam dylematy

Edytowane przez bdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że niedokońca w temacie płytek Paradyża, choć takowe posiadama w łazience Vivida bianco i verde, ale mam pytanie. Czemu u niektórych na fotach płtyki są położone jakby dookoła salonu a w środku panele/parkiet?

Wiecie o co mi chodzi?

Czy to się wiąże z bliskością okna i obawą o prakiet?

Bo rozumiem że przy komninku, tak są niezbędne, ale przy drzwiach tarasowych?

 

Jestem na etapie wybieranie płytek przy kominku i właśnie się zastanawiam czy nie zrobić takiej obwódki.

 

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moje Masto Bianco półpoler już prawie położone, więc nic nie zmienię. Faktycznie może byc ciężko z myciem, bo są jednak porowate. (Chyba będzie trzeba się w szczotkę ryżową zaopatrzyć ;] ). No i dobiliście mnie tym, że są na tyle szorstkie, by niszczyć rajstopy. Ja kocham biegać bez kapci po mieszkaniu. :(

 

PS. Czy ktoś ma położone jakieś płytki drewnopodobne Paradyża? Najlepiej na schodach i w kolorze wenge lub zblizonym (jakiś ciemny brąz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, to chyba matt z tymi rajstopami ;-) ten półpoler (tak tak, dziś macałam na wszystkie sposoby) nie zapowiada się jakby cokolwiek miał drzeć :-) chyba że źle zapamiętałam ten wątek.

Co do szczotki ryżowej, mam nadzieję że nie będzie tak źle, bo niezależnie od tego ile razy jestem w salonach zawsze kończy się na masto...

daj znac jak zaczniesz użytkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że niedokońca w temacie płytek Paradyża, choć takowe posiadama w łazience Vivida bianco i verde, ale mam pytanie. Czemu u niektórych na fotach płtyki są położone jakby dookoła salonu a w środku panele/parkiet?

Wiecie o co mi chodzi?

Czy to się wiąże z bliskością okna i obawą o prakiet?

Bo rozumiem że przy komninku, tak są niezbędne, ale przy drzwiach tarasowych?

 

Jestem na etapie wybieranie płytek przy kominku i właśnie się zastanawiam czy nie zrobić takiej obwódki.

 

Z góry dziekuje za odpowiedź.

 

my mamy takie 2 wstawki przy oknach tarasowych z masto grys i wokół kominka,

nam się to podoba - szary ładnie gra z dębem,

można też bez obawy o ciągły brud (błoto, ziemia,piach) z ogrodu wchodzić do domu, zostawiając buty właśnie na tych płytach:)

wielu znajomych tak zrobiło i wszyscy polecali ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glazurnik powiedział, że masto nieźle trzyma wymiary więc fuga 1,5mm jest ok,

ale jest trochę pofałdowane powierzchniowo więc musiał układać na grubszy grzebień żeby ładnie je wypoziomować,

 

mamy jeszcze kashmire/scherzo w dolnej łazience i tu się zdziwiliśmy

chcieliśmy te ścienne kashmire bianco dać na 1mm ale były tak krzywe że musiało być min. 1,5mm żeby jakoś to wyglądało,

podłogowe scherzo lepiej, ale tu w związku z Legalettem też mamy 1,5mm.

 

na zdjęciu kashmire bianco:)

022.jpg

Edytowane przez kollins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...