Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wklad kominkowy do obudowy akumulacyjnej


maqsz

Recommended Posts

... Wydanie 5 tysiaków na system, który mógłby kosztować 1/3 tego uważam, za bezzasadne. A problem tego że boje się zrobić go sam, jest nie w moich chęciach tylko w braku wiedzy p r a k t y c z n e j.

 

Chyba nie myślisz Bitter, że zrobimy zrzutkę . Jak nie wiesz jak zrobić, to spytaj Krystyny, ponieważ dopytała i zdaje się będzie budować. Dzis też Forest powiedział Ci, że można kleić po 8 cegieł i wyjdzie kształtka.Można to kleić przynajmniej na dwa sposoby. Kup na poczatek 8 cegieł i je sobie układaj, a potem dokup klej i sklej trwałą bryłę. Gdy to zrobisz, sprawdzisz jak Ci idzie i w Twojej głowie powstaną pytania związane z całością.Gdy będziesz umiał postawić pytania ,to zrozumiesz odpowiedzi i zbudujesz za 1/3 ceny albo taniej.

Kobietom z pytaniami idzie dobrze a faceci jak mają zapytać ,to jakby mieli zjeść żabę. Nawet jak zapytają, to też jakoś dziwnie... To duma ...trzeba ją głęboko schować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Warunek: towar musi być dopuszczony do handlu, czyli posiadać wszystkie niezbędne aprobaty i badania.

No i "po ptokach" ...

Tego właśnie "majsterkowicz" nigdy nie zrozumie :bye:

a z tego co mi wiadomo to ustrojstwo kosztuje ponad 5 tys

Bitter - a kto Ci takich ciemnot nawciskał?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... A problem tego że boje się zrobić go sam, jest nie w moich chęciach tylko w braku wiedzy p r a k t y c z n e j.....

Nie ma czegos takiego jak "wiedza praktyczna".

Jest za to strach przed "moj pierwszy raz".

Kazdy przez to przechodzil ale strach mozna przezwyciezyc.

Jak Ci to pomoze to kup sobie dwie czujki czadu, dobra gasnice i ... do roboty. lol

Edytowane przez ja14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak "wiedza praktyczna"

 

 

Jest wiedza praktyczna, jest wiedza teoretyczna. Dobrze jak jedna osoba ma umiejętności posiadania tych dwóch wiedz, ale to nie są częste przypadki.

 

Kogo nazywamy teoretykiem, a kogo praktykiem...

Czy te osoby mogą się zmienić zawsze miejscami. Niestety ale nie.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiedza praktyczna, jest wiedza teoretyczna. Dobrze jak jedna osoba ma umiejętności posiadania tych dwóch wiedz, ale to nie są częste przypadki.

 

Kogo nazywamy teoretykiem, a kogo praktykiem...

Czy te osoby mogą się zmienić zawsze miejscami. Niestety ale nie.

 

Jest praktyka , która może przerodzić się w wiedzę ,ale niekoniecznie...

 

Termin "wiedza praktyczna" w j.polskim to zdaje się "neologizm",

w tym wypadku chyba niepotrzebnie utworzony.

Edytowane przez eniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiedza praktyczna, jest wiedza teoretyczna. Dobrze jak jedna osoba ma umiejętności posiadania tych dwóch wiedz, ale to nie są częste przypadki.

 

Kogo nazywamy teoretykiem, a kogo praktykiem...

Czy te osoby mogą się zmienić zawsze miejscami. Niestety ale nie.

No nie moga bo:

Praktyk - to gosc, ktoremu wszystko dziala ale nie wie dlaczego (zna technologie, nie zna teorii)

Teoretyk - to gosc, ktoremu nic nie dziala ale wie dlaczego (zna teorie, nie zna technologii).

Jak polaczymy teorie z praktyka to nic nam nie dziala i w dodatku nie wiemy dlaczego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślisz Bitter, że zrobimy zrzutkę . Jak nie wiesz jak zrobić, to spytaj Krystyny, ponieważ dopytała i zdaje się będzie budować

 

 

Witam!!!

Będę , będę - wczoraj biegałam za cegłą ,klej i beton zaklepany, inne sprawy w toku.

Zanim upływający czas nie zniszczy do reszty moich szarych komórek poproszę jeszcze o kilka wskazówek , ale jutro bo

dzisiaj natłok innych obowiązków .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że boje się pytać. Chodzi o to, że teoretycznie możesz mi wszystko wytłumaczyć ale jak się okaże, że to dymi i nie będę wiedział dlaczego to przez internet pewnie nie za bardzo mi wytłumaczycie. Gdybym miał postawić sam ścianę, najwyżej wyjdzie krzywa, ale budować system kominowy z cegieł? Co będzie jak zacznie dymić po 2 latach? Demolka w domu. Gdybym miał pytać to strony by tutaj nie starczyło, jak łączyć, jakie kleje, na co uważać, jak połaczyć rurę z ceramiką, jak zrobić szyber w ceramice itp itd. Zrobię jak planowałem w innym wątku - wymiennik z rury dymowej i obłożę to cegłami luzem w stojaku metalowym. Ale to dopiero na jesień bo jeszcze nie mam PNB więc dlatego teoretyzuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jak planowałem w innym wątku - wymiennik z rury dymowej i obłożę to cegłami luzem w stojaku metalowym. Ale to dopiero na jesień bo jeszcze nie mam PNB więc dlatego teoretyzuję.

No widzisz

Zawsze możesz podjechać do nas i akurat jak będziemy mieli nasz wymiennik IMPET na warsztacie, lub podłaczony to możesz zobaczyć w realu jak działa, itp.

TYLKO MY RÓWNIEŻ ROBIMY W TERENIE, wiec takie odwiedziny muszą być wcześniej uzgodnione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chcę tutaj już śmiecić bo temat wątku jest inny. Czy Panowie zawodowcy mogli by się wypowiedzieć w temacie mojego nowego pomysłu zamieszczonego właśnie w innym wątku? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173218-Odzyskanie-ciep%C5%82a-z-rury-dymowej-zr%C3%B3b-to-sam&p=4658991#post4658991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie moga bo:

Praktyk - to gosc, ktoremu wszystko dziala ale nie wie dlaczego (zna technologie, nie zna teorii)

Teoretyk - to gosc, ktoremu nic nie dziala ale wie dlaczego (zna teorie, nie zna technologii).

Jak polaczymy teorie z praktyka to nic nam nie dziala i w dodatku nie wiemy dlaczego ;-)

 

Zaje....rąbiste ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chcę tutaj już śmiecić bo temat wątku jest inny. Czy Panowie zawodowcy mogli by się wypowiedzieć w temacie mojego nowego pomysłu zamieszczonego właśnie w innym wątku? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173218-Odzyskanie-ciep%C5%82a-z-rury-dymowej-zr%C3%B3b-to-sam&p=4658991#post4658991

 

Grzanie komina w celu odzyskiwania od niego później ciepła jest pomysłem chybionym,ponieważ ciepło ucieknie do góry i trudno też jest chłodzić spaliny do odpowiedniej temperatury. Poza tym skoro można wymurować komin z cegły,to tak samo można wymurować odbiornik. Pomysł grzania komina wraca jak bumerang co jakiś czas i oznacza że "panowie zdunowie piszą do ściany".

A może grzać duże kamienie w ognisku i na noc przywozić je taczką do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytać to forum to nic dziwnego że rodzi ono takie pomysły , kilka wątków to opis jak z rury w kominie zrobić dodatkowe "darmowe" :o grzanie . Możliwe że gdybym czytał forum a byłoby ono jedynym źródłem mojej wiedzy o kominkach doszedłbym do podobnych wniosków .:) Bitter łączy informacje:yes: o akumulacji ..rura w kominie obudowana/ obłożona szamotem .. kanał z płomieniem kierowany do podłogi .. klapa na krótki i długi obieg spalin.. itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu dlaczego jesteś złośliwy?

Nie to pytanie jest złe, powinno być:

 

Eniu po co jesteś złośliwy?

 

Widzisz zasadniczą różnicę w tych moich pytaniach?

 

Sam pochwaliłeś kolegę bitter:

Bitter,

te kombinacje coraz bardziej zbliżają Cię do kurnej chaty .

Tanio i pełen odzysk ciepła ze spalin

 

Specjalnie go wypuściłeś w kanał? odzysku ciepła w kominie?

 

To mnie co chwile krytykujesz, że piszę niezrozumiale, że za kawę pracuję, itp. itp, itp.

 

Pamiętaj

Tutaj nie ma takiej możliwości zrobienia kariery, ani nawet podkreślenia swojej wiedzy z zakresu zduństwa, czy z branży kominkowej.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bitter - do "przeciętnego" wkładu nadającego się do tego, możesz podłączyć 10-14 kształtek - więcej już będzie błędem.

Daje to kwotę 2000 - 2800 zł netto. Szyberek to 100 zł. Zaprawa może być szamotowa za 11 zł (5kg z marketu) - ona tylko ma uszczelniać a nie sklejać "na amen".

Za 2100 - 2900 zł netto masz gotowy kawał akumulacji ważący 400-560 kg.

Gdzie te 5 tysięcy?

Teraz twoja sprawa czy doliczysz sam sobie 23% VAT-u czy tylko 8, jeżeli połączysz to z usługą wykonania całości.

A propos VAT-u materiałowego (23%) i usługowego (8%) - przy kominku, który kosztuje w całości np. 15-20 tys. netto (całość materiałów z wykonaniem), różnica jest na tyle duża, że np. taka akumulacja ... jest praktycznie za darmo ... albo pokrywa to znaczną część robocizny. To się tyczy zresztą całej sfery budownictwa indywidualnego. No ale jak to się mówi ... Polak zawsze liczy inaczej ...:)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...