Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wklad kominkowy do obudowy akumulacyjnej


maqsz

Recommended Posts

Skoroś średniocieplna to wentylacja mechaniczna z rekuperacją rozniesie do pomieszczeń sąsiednich, a do łazienki zassie pod drzwiami. Średnio ciepłe powietrze i do tego świeże.

 

zaplanowany jest dodatkowy wywiew do rekuperatora w okolicach kominka, ale to może być troszkę za mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ktoś "kumaty" musiał by wykonać odrębne kanały do każdego z pomieszczeń.

DGP z kominka kumulacyjnego można robić tak samo jak ze zwykłego. Staje

się on wtedy mniej kumulacyjny , ale mądry majster umie zrobić tak ,byś miała

dobrodziejstwo wyboru :)

 

W poziomie "idzie" tyle ,że z opóźnieniem , czyli w zasadzie bez znaczenia.

 

Przed turbinką Boże chroń Śmigalską....:(

Mam już projekt i wentylacji mechanicznej (ale bez tego dodatkowego wywiewnika, co go planuje mieć kole kominka- mam nadzieję, że mi on nie zaburzy równowagi) i projekt DGP- to właśnie przez ten projekt zaczęły mnie dręczyc wizje tej popalonej wełny z wnętrza obudowy. Dzieki za podpowiedź w sprawie tej turbinki. Od dziś turbinkom mówię stanowcze NIE (a dlaczego nie?- wybucha? strzela? czy co?)

PS. Idę oddać się lekturom literatury pięknej. Dziś już Wam daje (S)POKÓJ

Edytowane przez śmig_śmigalska
dopisałam PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekle przykrywające odbiorniki robię z blatów żeliwnych, które można kupić i dociąć na odpowiedni wymiar.Do wprowadzania rury nie robiłem odlewów Robię większe kółeczko z blachy i je zamurowuję a w te kułeczko wchodzi rura i uszczelniam to sznurem wysokotemperaturowym lub włókniną.Do tynkowania takich dziur używam gliny z piaskiem,trawy morskiej z materaca i ewentuanie pasków szamotowych wyciętych z "miękich "cegieł szamotowych.ten "patent" nagrzewał mi się wieokrotnie do czerwonego i funkcjonuje a odlewy mogłyby pęknąć.Wczesniej zanim wpadłem na pomysł z trawą morską z materaca używałem sznurek sizal .

 

A sprawdzałeś czy ta trawa tam jeszcze jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na pewno.Zamiast niej są puste przestrzenie.

Mam też rurę przesyłową do spalin owiniętą włókniną i otynkowaną trawą z gliną.Na tej rurze trawka ma się dobrze,choć nagrzewa się do 70*C.

 

Ta trawa to tak trochę jak cegła szamotowa trocinowa...Trociny się spalą, pory zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo DGP albo reku. Decyzja.

 

 

Muszą być dwa. To dwa odrębne systemy. Czasem mają zbieżny interes, ale powołano je do pełnienia odrębnych ról. WEntylację pozostawię w głównej roli, czyli wymiany powietrza z naciskiem na dopływ świeżego. Sam rekuperator chyba niezbyt lubi wysokie temperatury.

Edytowane przez śmig_śmigalska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być dwa. To dwa odrębne systemy. Czasem maja zbieżny interes, ale powołano je do pełnienia odrebnych ról. WEntylację pozostawię w głównej roli, czy wymiany powietrza z naciskiem na dopływ świeżego. Sam rekuperator chyba niezbyt lubi wysokie temperatury.

 

Jeśli masz dwa systemy , to masz komforcik .

Robiąc kominek bez wełny - dodatkowo psychiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być dwa. To dwa odrębne systemy. Czasem maja zbieżny interes, ale powołano je do pełnienia odrebnych ról. WEntylację pozostawię w głównej roli, czy wymiany powietrza z naciskiem na dopływ świeżego. Sam rekuperator chyba niezbyt lubi wysokie temperatury.

Lekkie nadciśnienie to priorytet. Bebechy reku dostają skrętu od wys. temp.

Wentylacja, dgp, ogrzewanie główne?, brakuje jeszcze klimy i hypokausta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie nadciśnienie to priorytet. Bebechy reku dostają skrętu od wys. temp.

Wentylacja, dgp, ogrzewanie główne?, brakuje jeszcze klimy i hypokausta :)

 

centralny odkurzacz , inteligentna elektryka, GWC ,i satelitarny stróż...

 

nie bądź taki zazdrośnik Qbelek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny odkurzacz bedem mieć :p a DGP ludziom szczerze współczuję. GWC to bzdura, satelitarny stróż? A co to, ciekawe...

 

Przenośnia .

Siedziałem kiedyś w knajpie (w Toronto !) ze znajomkami z

Koszalina . Nagle ich komórki zaczęły wydawać dziwne dźwięki.

 

Okazało się że to powiadomienie o złamaniu kodu w ich sklepie,

w Polsce. Skończyło się tylko na niestrawności - alarm był

fałszywy. Każdy idiocieje na swój sposób.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Doświadczenie pokazało, że wymiennik magnezytowy o długości ok. 3m "zbijał" temperaturę spalin o jakieś 600 st. Wszytko jest więc sprawą parametrów użytego materiału.

 

Pozdrawiam

 

Wojtku ! to może moje założenia odnośnie materiałów należało by zweryfikować,

biorąc pod uwagę zestaw innych, bardziej pojemnych.

Czy możesz mi coś zasugerować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny odkurzacz , inteligentna elektryka, GWC ,i satelitarny stróż...

 

nie bądź taki zazdrośnik Qbelek :D

Gdybym była Sokratesem, to napisałabym "Bijcie mnie, bijcie . Nie mnie bijecie jeno wór mój"

ale nie jestem ...:p

Odkurzacza centralnego nie będzie, klimy takoż nie.

Qubelku, Śmigalska nie chce mieć w domu centralnego ogrzewania, kaloryferów i ogrzewania podłogowego. Te współczesne piece to coś, czego ona już nie ogarnie. Wymarzyła więc sobie ogień. Próbuje teraz go jakoś okiełząć.

Mam słabość do dobrych oratorów- tafiałam na takiego w wątku wetylacje, rekuperacje i inne sracje :lol2:

Z logiką nie dyskutuję. Jeśli przemawia do mnie ktoś, za kim stoi wieloletnie doświadczenie, to mimo rogatego charakteru, chylę czoło i przyjmuję argumenty. Ten mój GWC to będzie raptem koszt kole 2 tysięcy- nie jest na tyle wysoki, żeby bać się ryzyka pójścia z torbami. Mam świadomość, że będzie skuteczny przy dużym mrozie i troszkę latem. Wiosną i jesienią ominę go by'pasem.

Enio naprowadził moją myśl na piecyki ceramiczne. Podoba mi się ta myśl. Myślę więc, co dalej :lol2:

Ta cała budowa, to ucieczka przed monotonią- w pewnym wieku czlowiek zaczyna otrzymywać zbyt mało bodźców.

GPS nie posiadam, anteny satelitarnej nie używam, tv nie używam. Lubię czasem zboczyć na manowce :lol2:

Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.

Pofilozofowała sobie

Ś-ś

Edytowane przez śmig_śmigalska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ś_ś musisz pamiętać że polskie prawo nie dopuszcza ogrzewania kominkiem jako główne źródło ciepła co nie znaczy że niema sposobu by przepis obejść korzystając z naszych narodowych cech :).

 

do dialogów z lodówką jeszcze trochę, natomiast fajnie że już układasz zestaw pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...