Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Supernik:Bo na tym etapie nie wiem kto mi je dostarczy...

Jeśli przewód ma tylko 3 kabelki to ciekawe jak się zmienia kierunek obrotów ????

 

Jeśli myślisz kategoriami sterowania silnika prawo/lewo przy prądzie 50Hz/ 230V rozważając 3 lub 4 przewody to powodzenia.

Zacznij od wyboru systemu rolet, rozmiaru skrzynki u planowanego dostawcy a on przedłoży warianty zasilania i wymagania dla instalacji. Do rozmowy musisz się przygotować i od tego jest forum. Pytaj np. o silniki z wbudowanym odbiornikiem radiowym, które są tańsze od zestawu silnik+odbiornik. Jeśli zastosujesz sterowanie radiowe to do włącznika nie musi iść żaden przewód - czytaj wyżej. Za sporządzenie oferty nie zapłacisz a rolety kosztują, natomiast późniejsze przeróbki to tragedia. Oczywiście warto zadać pytanie kilku firmom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystaj google - mogę polecić ci Anwis a ma swojego sprawdzonego przedstawiciela w Warszawie na ul. Broniewskiego - przy Reymonta, adresu dokładnego nie znam ale wytłumaczę jak trafić gdy zechcesz

 

Wójka google już dawno odwiedziłem ;) ale bardziej zależało mi na opiniach użytkowników, a także ludzi którzy je serwisują i wysłuchują narzekań użytkowników ;).

Patrzyłem już na Waremę i właśnie na Anwis. W anwis podoba mi się to, że mają możliwość montażu dodatkowej bocznej prowadnicy, która w pewien sposób może chronić żaluzje przed wiatrem. Anwis niby jest dużo tańszy, ale waremę mogę kupić teraz w promocyjnej cenie i jeżeli zdecydowałbym się teraz to wyjdzie jeszcze taniej od anwis. Tylko warema bedzie bez tej bocznej prowadnicy i mam mały zgryz. A może jest jest jeszcze coś godnego uwagi?

Do tej pory miałem tylko do czynienia z zewnętrznymi roletami, ale ze względu na ograniczone możliwości regulacji ilości wpadanego światła i problem z dużymi skrzynkami nie brałem ich pod uwagę. Teraz jak zobaczyłem ceny żaluzji fasadowych to z chęcią zminiłbym je na rolety, ale nadproża mam obsadzone standardowo, a styropianu będę miał tylko 15cm, także już zapóźno na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytajcie ze zrozumieniem.

JEśli silnikowi wystarczą trzy przewody a ja pusze cztery to przecież też będzie dobrze,

PEwnie mówicie o prądzie stałym,

 

Ja na razie tylko przewód puszczam, i jak opisałem wyżej to dobre rozwiązanie. a roadiówkę zawsze można zrobić czy jest przewód czy go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko:

nie mam cofniętego nadproża, zaproponowano mi rolety montowane do nadproża: od środka jest 2cm styropianu, natomiast od zewnątrz było by tez 2 cm ( na skrzynce), czy to naprawde będzie az taki wielki mostek cieplny( na ścianach będzie 20cm styropianu) i czy brak ocieplenia nadproża = przemarzanie ?

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Pytaj np. o silniki z wbudowanym odbiornikiem radiowym, które są tańsze od zestawu silnik+odbiornik. Jeśli zastosujesz sterowanie radiowe to do włącznika nie musi iść żaden przewód - czytaj wyżej.

 

Z tym, że nie koniecznie.

 

Zestaw silnik + przełącznik z wbudowanym sterowaniem radiowym wychodzi taniej niż sam silnik z odbiornikiem radiowym. Z ponadto takie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne. Jeśli zgubisz pilot lub ulegnie on awarii, zawsze możesz zażyć trochę ruchu: wstać, podejść od przełącznika i nacisnąć klawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam cofniętego nadproża, zaproponowano mi rolety montowane do nadproża: od środka jest 2cm styropianu, natomiast od zewnątrz było by tez 2 cm ( na skrzynce), czy to naprawde będzie az taki wielki mostek cieplny( na ścianach będzie 20cm styropianu) i czy brak ocieplenia nadproża = przemarzanie ?
po koleii:

- rolet nie montuje się do nadproża, elementem mocującym nie jet skrzynka z blaszki tylko prowadnice

- od środka ? mam nadzieję że masz na myśli podłożenie pod skrzynkę 20 mm styroduru czy dobrego styropianu a nie obłożenie nim wnętrza domu ;)

- ocieplenie skrzynki NIC nie daje, to tylko estetyka, nic ponad to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko byc moze zle sie wyrazilam:

 

po koleii:

- rolet nie montuje się do nadproża, elementem mocującym nie jet skrzynka z blaszki tylko prowadnice

to zapewne,nie bardzo wiedzialm jak to napisac

- od środka ? mam nadzieję że masz na myśli podłożenie pod skrzynkę 20 mm styroduru czy dobrego styropianu a nie obłożenie nim wnętrza domu ;)

tak chodzilo o 2cm miedzy skrzynka a murem

- ocieplenie skrzynki NIC nie daje, to tylko estetyka, nic ponad to

 

w takim razie skrzynka taka jest i będzie zawsze dosc sporym mostkiem cieplnym? ( nawet jesli bedzie na skrzynce np 10cm styropianu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę te rolety odradzono,

Mimo że początkowo jak czytacie byłem zwolennikiem, to teraz już mniej właśnie ze względu na te 2 cm styroduru właśnie boję się grzybu na nadprożu od wewnątrz.

Podobno jak się chce rolety to należy okno wysunąć przed mur, i wtedy zyskujemy te 7 cm wysuniętego okna w które to na murze montujemy 7 cm ocieplenia,

A prowadnice to najlepiej przykręcić do ramy okna wtedy ma to sens - takie rady dal mi pewnie montażysta więc dałem sobie spokój z roletami.

Ale czytam, patrzę szukam....

 

Aksamitka a jak ty masz zrobione sterowanie roletami, tzn instalacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, że 2 cm przed przemarzaniem cię spokojnie zabezpieczą i grzyba nigdy mieć nie będziesz - ale nie ważne, ktoś cię postraszył - niech tak zostanie

Podobno - podobno to może nie dyskutujmy o podobno ?

Jak się chce rolety to się o nich MYŚLI PRZED murowaniem ścian, wybiera się system, rozmawia się dostawcą i dogrywa szczegóły. Jak się MYŚLI to nie gada się później głupot o "podobno" tylko wie co i jak

To wtedy daje się np. 5 cm styropianu w szalunek nadproża, lub zsuwa się L-ki tak by od zewnątrz wcisnąć co najmniej 20 mm styropianu, to później montuje się okna z lekkim wysunięciem 2-3 cm by dodatkowo to miejsce docieplić, to można dać nadproża wyżej i miejsce gdzie rolet uzupełnić poszerzeniami, można pod prowadnice uwzględnić specjalne profile odsuwające ją od ościeżnicy o 20 mm i więcej - to można wiele, tylko trzeba myśleć PRZED a nie po

 

Ostatnio mam drugi wypadek, kiedy to klient chce zamontować rolety a murarze tak spierniczyli nadproża że nie trzymają linii ściany, montażyści okien nie złapali lica ściany i wyszło tak że w licu jest tylko dół okna zaś górna część wchodzi w nadproże o 20-30 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...