Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

mamy dylemat odnośnie rolet a konkretnie ich otwierania. Ja chciałbym elektryczne ale żona upiera się na ręczne. Jej podstawowy argument to bezpieczeństwo - zamknięty dom w razie pożaru (dom z poddaszem użytkowym) i brak możliwości ucieczki nawet oknem.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Czy taką roletę da się otworzyć/wyłamać od środka?

 

Mozesz zamowic silowniki z awaryjnym napedem recznym (korba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pożar może wystąpić z różnych powodów jeśli elektryczny to zanim będzie pożar wywali bezpieczniki i różnicówkę - rolety kopniesz i wyjdziesz. Rolety na "sznurkach" jak się spalą też kopniesz i wyjdziesz. Myślę że bardziej chodzi o wygodę niż bezpieczeństwo.

Albo kup 2 okna z roletemi na "sznurkach" a reszta na przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Chcę zamówić na duże okno witrynowe roletę podtynkową. Firma montująca okna proponuje Portos. Wcześniej myślałam o Aluprofie.

Czy te rolety podobnie wyglądaj? Generalnie jakoś nie urzeka mnie uroda rolet, ale okno mam od południa:)

Okno ma wymiary 500x210cm. Są zaplanowane dwie rolety każda po 2.5m długości. Jestem na takim etapie budowy, że mogę jeszcze zmienić podział okna i zamówić 3 rolety po 166cm. Czy taka długa roleta 2.5m będzie gorsza w użytkowaniu?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
jareko puszka 165 daje już jako taki komfort przy serwisie.Co do wieszaków to w zupełności masz rację wieszaki blokady somfy a nie jakieś chińskie co na mrozie się rozlecą dają spokój na lata, pod warunkiem ze nie będzie w rolecie chińskiego silnika Inel który ma tak precyzyjne krańcówki ze zmieli owe wieszaki w mak.

 

Niestety jak klient ma dopłacić 10 zł do wieszaka i 200zł do dobrego napędu woli wieszaki z blaszki od konserw i myśli jakoś to będzie może się nie zepsuje.

Tak niestety jest z 95% klientów

 

Witam serdecznie.

Panie Bogdanie piszę gdyż zdarzyła nam się usterka w roletach zewnętrznych. Wygląda to tak że roleta się nie domyka i przy zamkniętej rolecie wystaje jakiś srebrny pasek. Wymieniałem wcześniej już w innej rolecie te wieszaki więc przypuszczam że to zerwały się te paski jak to zostało określone na forum z" puszek po konserwach". ponieważ cała moja wiedz na ten temat jest tylko z internetu chciałem zapytać jakie wieszaki są najlepsze i najtrwalsze. Jak kupowałem rolety nikt mnie nie informował o takich awariach i wielu innych. Z racji tego że roleta jest w trudno dostępnym miejscu to chciał bym to zrobić raz a porządnie. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Panie Bogdanie piszę gdyż zdarzyła nam się usterka w roletach zewnętrznych. Wygląda to tak że roleta się nie domyka i przy zamkniętej rolecie wystaje jakiś srebrny pasek. Wymieniałem wcześniej już w innej rolecie te wieszaki więc przypuszczam że to zerwały się te paski jak to zostało określone na forum z" puszek po konserwach". ponieważ cała moja wiedz na ten temat jest tylko z internetu chciałem zapytać jakie wieszaki są najlepsze i najtrwalsze. Jak kupowałem rolety nikt mnie nie informował o takich awariach i wielu innych. Z racji tego że roleta jest w trudno dostępnym miejscu to chciał bym to zrobić raz a porządnie. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję

 

Same sztywne wieszaki nie rozwiążą problemu jeżeli nie masz silników z detekcją przeszkód. Poza tym taki wieszak zmniejsza nawojowość i nie wiadomo czy do twojej rolety można go założyć.

Wieszaki znajdziesz np pod hasłem "wieszak lock and play"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, na co zwrócić uwagę przy wyborze siłownika? Zaproponowano mi model DM45R z aluprof. Czy to jest dobry sprzęt czy może zapytać o coś lepszego?

 

W opisie nie widzę żeby reagował na przeszkody więc to chyba jego wada. Poza tym zakres pracy jest podany od -10 co mnie martwi - czy jak temperatura spadnie niżej to ani nie otworze ani nie zamknę rolety?

 

Jeszcze jedno pytanie - jak jest doprowadzana elektryka przy montażu? Kabel ciągnięty od gniazdka i przewiert przez mur? Chodzi o rolety elewacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto założyć rolety zewnętrzne do domku wybudowanego w 2008r wg minimalnych na ten czas standardów energooszczędności. Poniżej teoretyczny bilans aktualnego stanu budynku.

f08d9aa7054cc345med.png

koszt rolet na cały dom to około 13tys (rolety st 2000 z tworzywa z pianką) Rolety montowane byłyby na elewacji co daje dodatkowy bufor powietrzny. Wg tego artykułu https://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/rolety-zewnetrzne wychodzi, że o 16% zmniejszyłyby się straty przez okna. Straty przez okna w całym budynku to 15%-20%.

Z tej stronki http://ekodom.eko.org.pl/ gdzie można bilans sobie zrobić wynika, że oszczędności w grzaniu mając rolety to rząd 500pln. Czyli zwróci się to po 25 latach.

Chyba nie ma więc większego sensu z tymi roletami.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W tej kwestii to warto postawić na kogoś sprawdzonego kto ma już sporo zrealizowanych zamówień na swoim koncie. Mój znajomy odnośnie rolet kontaktował się z :spam: bo działają na terenie śląska i przede wszystkim wykonują indywidualne zamówienia co też przekłada się na jakość.

 

Spadaj z tym spamem!

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto założyć rolety zewnętrzne do domku wybudowanego w 2008r wg minimalnych na ten czas standardów energooszczędności. Poniżej teoretyczny bilans aktualnego stanu budynku.

f08d9aa7054cc345med.png

koszt rolet na cały dom to około 13tys (rolety st 2000 z tworzywa z pianką) Rolety montowane byłyby na elewacji co daje dodatkowy bufor powietrzny. Wg tego artykułu https://oknotest.pl/artykuly-tematyc...ety-zewnetrzne wychodzi, że o 16% zmniejszyłyby się straty przez okna. Straty przez okna w całym budynku to 15%-20%.

Z tej stronki http://ekodom.eko.org.pl/ gdzie można bilans sobie zrobić wynika, że oszczędności w grzaniu mając rolety to rząd 500pln. Czyli zwróci się to po 25 latach.

Chyba nie ma więc większego sensu z tymi roletami.

Co sądzicie?

jakieś opinie w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś...

Jak zaczniemy każdą rzecz przeliczać na złotówki, to niewiele rzeczy w domu się zwróci. Dom to konsumpcja, nie inwestycja.

 

Rolety to ochrona przez światłem. Chłodek da się wycenić, ale komfort mieszkania już nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.. zapominając na chwilę o kosztach ciepła i kosztach rolet.

Jakie zalety mają rolety?

Mamy klimę więc słońca latem się nie boimy.

Sąsiadów też mamy za tujami więc nikt raczej nie zagląda w okna.

w Sypialni kotara - też nie potrzebujemy ciemni aby sobie pospać dłużej.

Dlatego jedynie co mi przychodzi do głowy to energooszczędność zimą - no ale tutaj to już trzeba sobie to przeliczyć i pytanie czy jest sens wydawać 13tys. żeby dom był bardziej ciepły zimą co nie przełoży się na znaczne zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Bardzo prosze o porade w kwestii wyboru rolet.

Jakich producentow pancerzy, oraz jakich producentow silnikow polecacie?

 

Pancerz PA39, zalezy mi zeby silniki byly z detekcja przeszkod gora/dol oraz zeby byly 5 przewodowe (planuje sterowanie przyciskiem oraz dodatkowo sterownik w puszce przy oknie).

Z tego co wstepnie czytalem, Aluprof jest w porzadku jezeli chodzi o pancerze.

Silniki czytalem, ze Elero oraz Somfy, natomiast nie wiem jakie jeszcze i czy mozna zestawic te elementy ze soba razem (pancerz + silnik).

 

Z innych silnikow mialem oferty na Yooda, Aluprof (DM35BD), SIMU, ASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej :)

 

Szukam opinii na temat profili firmy "buildingshutters".

Instalator zaproponował mi profil wzmocniony typu BP42RS na balkon.

Nie mam doświadczenia w temacie, dlatego chciałem podpytać mądrzejsze głowy :)

Mam też dylemat jaki wybrać kolor: z jednej strony, ze względów estetycznych, chciałbym

RAL 7035 (jasny szary) ale zależy mi również na jak największym odbiciu energii słonecznej

i nie wiem, czy biorąc pod uwagę w/w kryterium, RAL 9006 (srebrny) nie byłby lepszym wyborem ?

 

Z góry dzięki za konstruktywne uwagi :)

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...