Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Roleta TPS zwijana jest do kasety z pianki poliuretanowej lub twardego styropianu, całkowicie zakryta wewnątrz z rewizją za oknem :D

 

Na dziesiatym pietrze fajnie bedzie ktos robic rewizje z zewnatrz , powodzenia :D nie mowiac o montazu , musza byc w idealnym pion/poziom jesli maja sie nie blokowac w prowadnicach , oczywiscie z czasem , zakonczenia musza byc solidne bo znam kogos komu udalo sie polamac takie plastikowe koncowki i zwinal do srodka - ciezko bylo ja wyjac / rozwinac . I w zadnym wypadku pilotem elektrycznie - tylko recznie bo sie pognie / powygina w druga strone . Glosne sa , mnie osobiscie denerwuje ale moze zalezy od producenta . Ochrona antywlamaniowa znikoma . To o plastikowych . Jak cos wiecej o drewnianych albo z rewizjia od wewnatrz , lub zwijanych recznie to tez moge , pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez posiadam takie rolety i jak narazie spisuja siew dobrze i jestem zadowolony. z ciekawosci spytam w jaki sposob zabudowałes je od wewnatrz?

 

Rolety portosa są ok. Nie wiem w jakim celu ktoś sieje wokół nich ferment. Produkowane są w Kaliszu, a nie w Chinach.

 

Od wewnątrz zlicowane są ze ścianą i normalnie obłożone tynkiem, a rewizja jest od spodu, dlatego też nie widać, że coś jest w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez posiadam takie rolety i jak narazie spisuja siew dobrze i jestem zadowolony. z ciekawosci spytam w jaki sposob zabudowałes je od wewnatrz?

 

Rolety portosa są ok. Nie wiem w jakim celu ktoś sieje wokół nich ferment. Produkowane są w Kaliszu, a nie w Chinach.

 

Od wewnątrz zlicowane są ze ścianą i normalnie obłożone tynkiem, a rewizja jest od spodu, dlatego też nie widać, że coś jest w ścianie.

 

dałes sam tynk na skrzynke? nie peka ci? bo ja dałem na skrzynke cienki regips a potem calosc zakrył jeszcze tynk gipsowy zeby zlicowac z cała sciana i troche mi peka na 2 roletach na połaczeniu regipsa i sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o takie szczgóly, to jest podobnie jak u ciebie. Jest tam jeszcze siatka. Jak na razie nic nie pęka. Kiedy robiłeś tynki?

 

tynki były robione jesienia i bardzo wolno schły bo dopiero po 2mc zacząłem grzac. nie sa to duze pekniecia bo trzeba sie mocno przygladac ale sa i pewnie jeszcze troche sie powieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Instatlator rolet zewnetrznych zaproponowal mi dwa reczne sposoby opuszczania i podnoszenia rolet,na oknach na tasme a na dzwiach tarasowych ze wzgledu na ciezar na korbke.Prosze o informacje na temat tych dwoch mechanizmow,czy mechanizm tasmowy jest trwaly,czy moze lepiej bedzie zamonotowac wszedzie korbke?

Z gory dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałaś to na oczy? Jak wyglądają te mechanizmy?

jak zobaczysz to zastanowisz sie nad opcja by wszędzie dać silniki :lol: lub przynajmniej do balkonów

Jesli jeszcze sprzedawca powie Ci ze korba musisz sie nakręcić z 20-30 obrotów by podnieść roletę to....zastosujesz silnik

Przy pewnych wielkościach rolet nie stosuje sie taśm - nikt by takiej rolety nie uniósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
A mnie właśnie zniechęcono do stosowania rolet zewnętrznych. Jak to ma służyć tylko jako ochrona przed słońcem to wolę zainwestować w materiałowe rolety wewnętrzne, wyjdzie taniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Chciałem aby pełniły również rolę dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego. Przedstawiciel producenta poinformował, że on coprawda bardzo chętnie mi je sprzeda i zamontuje. Ale żebym się zbytnio nie rozczarował ich skutecznością przed złodziejem. Cienka blacha i elastyczne wypełnienie to żadna przeszkoda nawet dla najmniejszego łomu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem aby pełniły również rolę dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego.
:lol: :lol: :lol:

 

 

Przedstawiciel producenta poinformował, że on coprawda bardzo chętnie mi je sprzeda i zamontuje. Ale żebym się zbytnio nie rozczarował ich skutecznością przed złodziejem. Cienka blacha i elastyczne wypełnienie to żadna przeszkoda nawet dla najmniejszego łomu ;)

 

Cała prawda.

 

Taśmy mają szerokość ok. 1,5 cm albo więcej.

Takiej śrdnicy co najmniej są otwory-przelotki dom-->zewnątrz.

Niezły luft :o

kilka takich dziur to pół tony węgla dodatkowo na sezon, lub czym tam zamierzasz grzać.

Jak zdecydujesz się na korby, to raz ( góra 3x ) w roku sprawdzisz czy to działa. Daruj sobie.

 

W mniej używanych małych oknach mam sznurki ( małe przelotki, zewnętrzen izolowane skrzynki ), ale wyprowadzone przewody i zrobione kontakty. Również przewód do centralnego sterowania, chociaż można też bezprzewodowo. Ekh drogie te silniki. Wszystkie pozostałe okna duże i częściej używane mają zainstalowane silniki.

Jeśli brak kaski, daruj sobie rolety i załóż jakieś wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu warte te uwagi co do uciążliwości rolet na taśmę czy korbkę. Mamy takie właśnie w domu (na taśmę - nawet wielkie balkonowe) i nikomu nie przeszkadza - używamy w miarę potrzeb. A używamy od co najmniej 7 lat.

Jakoś nie czuć, żeby przejścia taśmy przez mury miały jakikolwiek efekt mostka cieplnego.

W czasie silnych wiatrów, mrozów, upałów - są niezastąpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu warte te uwagi co do uciążliwości rolet na taśmę czy korbkę. .....
na taśmę można sie przyzwyczaić ale podnieść roletę do balkonu - sadzać po doradzeniu takiego rozwiazania przez sprzedawce korby - dość dużego gabarytu, gdzie roleta swoje wazy - to zaczyna być problem. Facet jeszcze przy takiej rolecie taśmą ja podniesie, kobieta już może (nie musi) mieć kłopoty zas dziecko na pewno sobie nie poradzi

trzeba na spokojnie rozważyć za i przecie

rolety to

- ochrona antywłamaniowa - ZADNA !!

- ochrona przed słońcem - owszem

- ochrona przed wiatrem - polemizowałbym zwłaszcza przy dużych powierzchniach rolety, jakże często hałasują pod podmuchem silnego wiatru

- ochrona przed utrata ciepła - tez bym po polemizował zwłaszcza w świetle dostępnych szyb o k=0,7 czy mniejszym jak i nagminnym jeszcze stosowaniem wentylacji grawitacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wygląda to zachęcająco. Ochrona przeciwwłamaniowa - prawie żadna.

Chroni przed słońcem (tzn. pozwala na nieznaczne obniżenie temp. w budynku w upały) za cenę zrobienia z mieszkania ciemnej nory. Chyba nie tędy droga. Proponowałbym raczej klimatyzator. Za cenę ok. 5000 zł można mieć klimatyzację multi split, która pozwoli cieszyć się chłodem w upalne dni nie rezygnując z światła słonecznego. Wychodzi na to, że te rolety to tylko bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...