Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie bredź wiesz jaka jest cena automatycznej markizy takiej szerokości i długości aby miała sens ? Nawet jeśli dasz tylko od południa i zachodu to nie będzie to jedna. Chcesz tańsze ? ręcznie zwijane ? Zaczyna padać, mocniej wiać i co biegasz i zwijasz czy idziesz na całość - rozwijasz wiosną - zwijasz jesienią.

 

 

 

Jeszcze nie wiem ale wkrótce sie dowiem jaka jest cena automatycznej.. Dowiem sie także jaka długośc i szerokośc ma sens w pryzpadku mojego domku.

 

nie - nie chce tanszych. Myślę tylko o automatycznych... podobno są takie które można podpiąc pod Fibaro czy tez Integrę..

W takim przypadku jeżeli zacznie padac lub mocniej wiać nie bedize potrzeby biegać i zwijac.... czy tez rozwijac niezlaleznie pd pory roku.

Jeżeli wiecej będzie wad niż zalet to posukam czegos innego.. a moze wroce do rolet...

 

Ty to nazywasz bredniami ja rozkmianianiem tematu.

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla mnie osobiście markizy to wiocha:P nie wiem znajomi mają automatyczne jarali się bardzo a po tym jak im ją wichura porwała mają dość i wrócili by do zwykłego parasola ogrodowego.I markizą osłonisz jedno okno a z resztą co? nic lepszego nie znajdziesz na upały niż rolety zewnętrzne...też temat przerabiałem.Ale szukaj może akurat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście markizy to wiocha:P nie wiem znajomi mają automatyczne jarali się bardzo a po tym jak im ją wichura porwała mają dość i wrócili by do zwykłego parasola ogrodowego.I markizą osłonisz jedno okno a z resztą co? nic lepszego nie znajdziesz na upały niż rolety zewnętrzne...też temat przerabiałem.Ale szukaj może akurat.

 

,

 

pytasz co z resztą okien? pewnie to samo co z tym pierwszym oknem :) Wszak czy jest jakiś "prikaz" zobowiązujący do posiadania tylko jednej markizy ? :lol2:

a co do Twoich znajomych.. może wówczas gdy instalowali sowje markkizy nie było jeszcze cudów takich jak to "maleństwo"

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

 

pytasz co z resztą okien? pewnie to samo co z tym pierwszym oknem :) Wszak czy jest jakiś "prikaz" zobowiązujący do posiadania tylko jednej markizy ? :lol2:

a co do Twoich znajomych.. może wówczas gdy instalowali sowje markkizy nie było jeszcze cudów takich jak to "maleństwo"

 

 

Pozdrav

 

Nie zrobiłem rolet zewnętrznych, gdyż wg mnie to duży i zbędny wydatek. Wszyscy sąsiedzi mają a ja nie. Zamówiłem klimatyzację split inverter oraz rolety rzymskie (3 metrowy HST też z roletą rzymską).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem rolet zewnętrznych, gdyż wg mnie to duży i zbędny wydatek. Wszyscy sąsiedzi mają a ja nie. Zamówiłem klimatyzację split inverter oraz rolety rzymskie (3 metrowy HST też z roletą rzymską).

 

duży i zbędny wydatek?? a rolety rzymskie to co ?? w moim salonie z kuchnia rolety rzymskie takei co mi się podobają wyszły by ok. 3 tys to moim zdaniem sporo..mnie za cały dom rolet zewnętrznych wyszło niecałe 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży i zbędny wydatek?? a rolety rzymskie to co ?? w moim salonie z kuchnia rolety rzymskie takei co mi się podobają wyszły by ok. 3 tys to moim zdaniem sporo..mnie za cały dom rolet zewnętrznych wyszło niecałe 7 tys.

 

 

 

 

:lol2:

jeszcze chwila i się okaże ze rolety wraz z napędem i montażem są tańsze od rolet rzymskich... :lol2::lol2::lol2:

To dopiero by było kuriozum :rolleyes:

 

 

PS poza tym być może wg39070 jest osobą, która z powodów rozmaitych nie dostrzegła sensu montowania rolet. Dlatego też były one dla niego zbędne.. :)

PS ważne ze teraz za oknem masz rolety które ci się podobają... :lol2:

i tego się 3maj :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży i zbędny wydatek?? a rolety rzymskie to co ?? w moim salonie z kuchnia rolety rzymskie takei co mi się podobają wyszły by ok. 3 tys to moim zdaniem sporo..mnie za cały dom rolet zewnętrznych wyszło niecałe 7 tys.

 

Chyba się nie rozumiemy. Przy roletach zewnętrznych wewnątrz też cos musi być na oknach. Sąsiad niedawno się wprowadził i na razie ma tylko rolety zewnętrzne. Wygląda to conajmnie dziwnie jak przyjadę do siebie na budowę i widzę wszystko co dzieje się u niego w domu. Może tak lubi?

Roleta rzymska wygląda jak firanka a w razie potrzeby podnosimy ją do góry ile nam potrzeba. Tak, że nie mozna porównać rolet zewnętrznych do rzymskich typowo dekoracyjno zaciemniających.

W moim przypadku tylko na drzwi tarasowe HST 3x2.35m roleta zewnętrzna elektryczna została wyceniona na prawie 2 tyś. Nie mówiąc o reszcie przeszkleń, których w moim przypadku 90% jest "do ziemi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży i zbędny wydatek?? a rolety rzymskie to co ?? w moim salonie z kuchnia rolety rzymskie takei co mi się podobają wyszły by ok. 3 tys to moim zdaniem sporo..mnie za

cały dom rolet zewnętrznych wyszło niecałe 7 tys.

 

Jeszcze jedna sprawa. Odpowiedz proszę, czy przy roletach zewnętrznych nie macie żadnych firanek? Jeśli macie firanki, to wiem, że ładne kosztują sporo kasy. Ale ich nie podniesiesz do góry tak jak rolet rzymskich. Więc tak czy inaczej biorąc pod uwagę estetykę oraz częściowe zaciemnienie, rolety rzymskie mają same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrozumieć jedno, że o gustach się nie dyskutuje i nie każdy chce mieć firanki/rolety rzymskie w domu. Więc dyskutowanie o tym, co jest lepsze po prostu jest totalnym

nieporozumieniem.

 

To nie jest dyskusja o gustach. Przedstawiam tylko pozytywne aspekty rolet rzymskich ludziom, którzy za szelką cenę twierdzą, że rolety zewnętrzne to najlepsze i jedyne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze znajdą się specyficzni ludzie foscher wg39070 którzy brak rolet zewnętrznych muszą sobie jakoś rekompensować tylko po co? nie masz nie chcesz mieć ,nie podobają Ci się to czego tu szukasz?:D co Wy chcecie osiągnąć??:D mam to w d...e naprawdę starałem się podać zalety rolet ,ale z takimi przypadkami jak Wy po prostu nie ma sensu dyskutować.Jedne sobie założy markizę drugi rolety rzymskie trzeci zewnętrzne i każdy będzie zadowolony nie mniej niż ten obok:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi.... to co chcę osiągnąć, to czego tu szukam - jest wyrażnie napisane w powyższych postach juz raz komus tutaj przytoczonych.. wiec jeśli sam nie jestes w stanie tego pojąć to poproś kogos dorosłego o wyjaśnienie.

Jeżeli natomiast NA TEN PRZYKŁAD nie chcesz pooznać odpowiedzi na swoje pytania bo na przykład masz je w przytoczonej tylnej części ciała - zadzwiającym staje sie fakt - po co te pytania zadajesz.... :bash:

 

 

Co do braku rolet - faktycznie ich nie mam. Z powodów czysto technicznych nie mam jak na razie mozliwości ich zainstalowania. Ale o tym także juz w tym wątku wspomniałem.. Widocznie nie dotarło lub obiło się niczym groch od ściany.. Bywa... Szczególnie u ludzi "niespecyficznych" :rolleyes:

Sądzę jednak ze jestes wystarczająco niespecyficznym człowiekiem by był cel i sens komukolwiek powyższe kwestie klarować.

 

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...