Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rolety zewnętrzne mogą być podtynkowe - wtedy skrzynka jest nad oknem a klapa rewizyjna ( ta dziura gdzie się zagląda do pancerza) od środka mieszkania lub mogą mieć wersje natynkową czyli tą wystającą. Rolety zewnętrzne raczej większość firm montuje na profilach aluprof

 

[REKLAMY SĄ PŁATNE]

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiej firmy polecacie rolety ? Niedaleko od mojego miejsca zamieszkania jest firma montująca rolety zewnętrzne firmy Portos. Opinie w internecie mieszane.

 

Szukam dobrej rolety do wnęki okiennej 185cm / 120cm, sterowane elektrycznie. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o rolety, a dokładniej to o silniki do nich. Mam ofertę na silniki Miroli z mechanizmem przeciążeniowym i bez takiego cuda.

Czy ktoś coś może podpowiedzieć? Warto dopłacać do tych z przeciążeniami? 10 rolet to 2 tys złotych różnicy. Rolety będą sterowane radiowo + przyciski na ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o rolety, a dokładniej to o silniki do nich. Mam ofertę na silniki Miroli z mechanizmem przeciążeniowym i bez takiego cuda.

Czy ktoś coś może podpowiedzieć? Warto dopłacać do tych z przeciążeniami? 10 rolet to 2 tys złotych różnicy. Rolety będą sterowane radiowo + przyciski na ścianach.

 

mysle ze warto.

 

atuty http://dk-prof.eu/dlaczego-warto-stosowac-rolety-z-napedem-wyposazonym-w-mechanizm-przeciazeniowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ktoś ma doświadczenie z produktami firmy Fart Produkt z Torunia?

Jakieś opinie o ich roletach zewnętrznych?

Jakie stosują napędy?

Z góry dziękuję za pomoc...

 

Możecie podać dobrej jakości producenta rolet zewnętrznych, który ma sensowne ceny?

Jest jakiś wyraźny lider na tym rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dylemat:

mam zamiar wymienić kilka okien i zastanawiam się nad roletami zewnętrzynymi. Opcje są zasadniczo 2:

1) roleta natynkowa - główna wada: estetyka czyli wystająca na murze skrzynka, zaleta - brak mostków cieplnych, brak utraty światła okna.

2) rolety montowana w świetle okna: zaleta: nie szpeci elewacji, wady - zabiera mi 17cm światła okna (jestem w stanie przeboleć) oraz mostek cieplny - no właśnie firma zapewnia że montowana w świetle okna skrzynka jest już ze styropianem ale boje się że jednak będzie to osłabiało właściwości termiczne okna mimo wszystko - czy słusznie? (okna będą 3-szybowe)

Podkuwanie się w nadproża nie wchodzi w rachubę.

 

pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oświęcimiu jest sprzedawca rolet/okien/bram itp, u którego zamówiłem sobie roletę. Montaż na początku kwietnia, więc nie wiem czy mogę polecić. :lol2:

 

Gdybyś był zainteresowany to zapraszam na pw.

 

W Chrzanowie też coś widziałem, jest firma Roltex. Nawet w Jaworznie ta firma jest.

Edytowane przez Mocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

okna od firmy X

 

 

rolety od firmy Y

 

 

 

czy czesto spotykacie się z takim podziałem?

 

U mnie to wyglada tak iż firmę, od której kupie i ktora zamontuje okna jest już wybrana i to sie na pewno nie zmieni. Ta sama firma oferuje mi rolety firmy Portos ktore nikaj do mnie nie przemawiają... Do tego te napedy z silnikami Delux... Czytając opinie na forach o tym ze to badziewna chińszczyzna - trudno by to zachęcało do zakupu.

 

 

Z drugiej strony mam oferte na rolety firmy Krispol z napędami Somfy. I to jak najbardizej do mnie przemawia..

 

Różnica cenowa jest opisana w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105523-ROLETY-ZEWN%C4%98TRZNE-Czy-warto-montowac&p=7109142&viewfull=1#post7109142

 

 

więc jest znikoma..

 

 

Gdzieś czytałem iz dobrze jest gdy rolety i okna montuje jedna i ta sama firma..

 

z drugiej zas strony co stoi na przeszkodzie by w proces ten zaangażowane były dwaie firmy.. w sumie chyba nic.. a nie ma obowiazku zadnego by pomiedzy montażem okien a montazem rolet czas był mozliwe najkrótszy... a moze sie myle?

 

 

 

 

 

 

 

no i temat z innej nieco beczki...

Czy kazda prowadnica rolet jest przykrecana do ramy okna??? Można ją jakoś inaczej zamontować nie wiercąc w okiennej ramie?

Edytowane przez arztin2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziś zamontowali u mnie Rolete PORTOS ST2000 + Silnik radiowy PORTOS + PPKR-400 + RR-5 T.

 

 

Ogólnie nie mam do czego się doczepić, dostałem produkt jaki chciałem. Duży plus za pilot, zasięg 25m w budynku, 150m na otwartej przestrzeni.

 

Znam silnik odrzytowy, spalinowy, elektryczny, parowy. Ale radiowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest silnik elektryczny ze zintegrowanym sterowaniem radiowym, a nienradiowy. Nazewnictwo ma znaczenie. Równie dobrze mozna powiedziec, że mamy w samochodach silniki radiowe do otwierania i zamykania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jesteś na etapie zdobywania wiedzy podstawowej.

 

http://www.portosrolety.pl/download/Warunki_techniczne_podlaczenia_silnikow_radiowych.pdf

 

A okna to pewnie masz gazowe. Bo przecież między taflami szkła jest gaz szlachetny!

A kocioł do ogrzewania atomowy, bo każde paliwo składa się z atomów.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś ofertę :

 

Koszt wykonania 5 rolet podtynkowych montowanych do poszerzenia okiennego

roleta do okna tarasowego 300 x 220 profil PA52, reszta profil PA39

Rolety z montażem 4700zł. kolor podstawowy - biały, brąz, srebrny, antracyt, krem, beż

dopłata do kolorów drewnopodobnych (złoty dąb, orzech, mahoń) + 15%

 

Silniki przewodowe:

- Portos (chińczyk) - 965zł.

- Somfy, Elero - 1890zł.

 

Silniki Radiowe:

- Portos (chińczyk) - 1475zł. plus pilot 5-cio kanałowy - 100zł.

- Somfy, Elero - 3000zł. plus pilot 5-cio kanałowy - 260zł.

 

dodatkowo:

zalecam zastosowanie wieszaków blokujących Lock to play, zapobiegają podniesieniu rolety z zewnątrz, wyciszają roletę, przy silnikach radiowych Somfy lub Elero jest możliwość uruchomienia detekcji przeszkód - wtedy te wieszaki są wymagane, koszt do wszystkich rolet - 399zł.

czujnik radiowy słoneczny do zastosowania tylko przy silnikach radiowych Somfy lub Elero - 400zł.

Osobiście polecam silniki Elero, uważam że jest to najlepsze rozwiązanie cena/jakość

Podane ceny zawierają montaż rolet i podłączenie silników do istniejącej instalacji

Ceny brutto vat 8%

 

Czy ktoś z Was ma może silniki Elero ? Jak się sprawują, szczególnie w połączeniu z czujnikiem nasłonecznienia sterującym roletami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...