Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w kwestii montażu rolet. Założyłem osobny temat, nie widząc że tu jest ładny zbiorczy. Poglądowo załączam zdjęcia okna salonu, do tego dojdzie taras, okno w kuchni i 3 okna pokojowe. Zastanawiam się w jakim systemie rolety założyć. Okno salonowe ma 166 cm wysokości i 270 długości, w projekcie miało 150 cm wysokości ale poprosiłem murarza żeby mi o te 15 cm podwyższył. Byłem już zdeterminowany na montaż rolet w systemie nadstawnym, ale trochę zasięgnąłem informacji u tynkarzy i z doświadczenia mówili mi że w czasie serwisu przy tak zamontowanych roletach lubi odchodzić tynk. Z fachowcem od moich okien, drzwi i rolet tez gadałem i tez proponował podtynkowe. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

salon od zewnatrz.jpg

salon od zewnatrz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dA sie zrobic inaczej, też mam nadproża jak widac zrobione, tez chciałem profil i skrzynkę pod nadproże, ale tynkarz i facet od okiem proponują na zewnątrz (elewację) skrzynke i bedzie to dokładnie przykryte, podobno nic nie bedzie widac a od strony serwisowej łatwiejszy dostęp, no i zyskuje to 20 cm okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dA sie zrobic inaczej, też mam nadproża jak widac zrobione, tez chciałem profil i skrzynkę pod nadproże, ale tynkarz i facet od okiem proponują na zewnątrz (elewację) skrzynke i bedzie to dokładnie przykryte, podobno nic nie bedzie widac a od strony serwisowej łatwiejszy dostęp, no i zyskuje to 20 cm okna

 

Ja chcę zrobić tak jak kolega fotohobby z tego dziennika, na stronie 21 od postu #387 masz zdjęcia i opis.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2

Edytowane przez PaRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie,

 

Buduję dom z Porotherm 38 P+W + 20cm ocieplenia. W miejscach gdzie można stosuje prefabrykowane nadproza Porotherm. Do wszystkich okien w domu chcialbym miec takze rolety. Przez ostatnie kilka dni zastanawiam sie nad sposobem ich montazu oraz ociepleniem.

W większosci przypadkow sytuacja jest nastepujaca (akurat obrazek pokazuje najgorszy przypadek, gdzie skrzynka bedzie miala 18cm.

image.jpg

Czyli:

- w nadprozu 10 cm ocieplenia

- na skrzynke rolety zajde pewnie 2 cm ociepleniem + tynk.

Czy wedlug was to wystarczy, czy moze stosowac podkladki dystansowe zeby upchnac troche wiecej ocieplenia pomiedzy skrzynke na nadproze?

 

Jest jeszcze drugi przypadek: w dwoch miejscach mam okna narozne i tam nadproza sa zelbetowe. W jednym oknie ma ono szerokosc 30 cm (czyli bedzie miejsca na 8cm ocieplenia pomiedzy roleta i nadprozem + 3,5cm z zewnatrz, bo skrzynka rolety bedzie miala 16.5 cm). W drugim oknie nadproze bedzie mialo 35cm, zatem tutaj juz jest dosyc malo miejsca...

 

Bede wdzieczny za opinie czy wedlug was to wystarczajace grubosci ocieplen? Jesli nie to jak powinnienem zrobic to lepiej w swoim przypadku?

Edytowane przez idas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Buduję dom z Porotherm 38 P+W + 20cm ocieplenia. W miejscach gdzie można stosuje prefabrykowane nadproza Porotherm. Do wszystkich okien w domu chcialbym miec takze rolety. Przez ostatnie kilka dni zastanawiam sie nad sposobem ich montazu oraz ociepleniem.

W większosci przypadkow sytuacja jest nastepujaca (akurat obrazek pokazuje najgorszy przypadek, gdzie skrzynka bedzie miala 18cm.

[ATTACH=CONFIG]354751[/ATTACH]

Czyli:

- w nadprozu 10 cm ocieplenia

- na skrzynke rolety zajde pewnie 2 cm ociepleniem + tynk.

Czy wedlug was to wystarczy, czy moze stosowac podkladki dystansowe zeby upchnac troche wiecej ocieplenia pomiedzy skrzynke na nadproze?

 

Jest jeszcze drugi przypadek: w dwoch miejscach mam okna narozne i tam nadproza sa zelbetowe. W jednym oknie ma ono szerokosc 30 cm (czyli bedzie miejsca na 8cm ocieplenia pomiedzy roleta i nadprozem + 3,5cm z zewnatrz, bo skrzynka rolety bedzie miala 16.5 cm). W drugim oknie nadproze bedzie mialo 35cm, zatem tutaj juz jest dosyc malo miejsca...

 

Bede wdzieczny za opinie czy wedlug was to wystarczajace grubosci ocieplen? Jesli nie to jak powinnienem zrobic to lepiej w swoim przypadku?

 

Też miałem taki dylemat jak Ty. Rozwiązałem go nie montując rolet w ogóle. Jestem bardzo zadowolony. Za pieniądze, które miały być na rolety zamontowałem klimatyzację typu split i jeszcze zostało mi na kominek z płaszczem wodnym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle:

Też miałem taki dylemat jak Ty. Rozwiązałem go nie montując rolet w ogóle. Jestem bardzo zadowolony. Za pieniądze, które miały być na rolety zamontowałem klimatyzację typu split i jeszcze zostało mi na kominek z płaszczem wodnym. Pozdrawiam.

Przyznam szczerze ze dla mnie rolety sa brane pod uwagę jako przesłona słoneczna oraz osłona w trakcie burz, gradu itp.

Mam duże przeszklenia w domu (elewacja południowa i zachodnia). Mam lekkie obawy związane z rezygnacja z rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle:

Przyznam szczerze ze dla mnie rolety sa brane pod uwagę jako przesłona słoneczna oraz osłona w

trakcie burz, gradu itp.

Mam duże przeszklenia w domu (elewacja południowa i zachodnia). Mam lekkie obawy związane z rezygnacja z rolet.

 

Jest w tym trochę racji ale popatrzmy z drugiej strony: ile razy spotkałeś się ze zniszczeniem okien przez burzę lub grad? Chyba, że burza przewróci drzewo a te rozwali okno. Dzisiejsze okna mają naprawdę mocne pakiety szybowe. Jednak decyzja należy do Ciebie, ja przedstawiłem tylko mój punkt widzenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wedlug was jest lepsze jesli chodzi o likwidacje mostka termicznego vs. optymalizacja kosztow inwestycji:

a. Dac 8cm styropianu pomiedzy rolete a nadproze.

b. Dac 8cm styroduru pomiedzy rolete a nadproze.

c. Okno z poszerzeniem do ktorego zamontowana jest roleta + od wew. ocieplenie tego poszerzenia (np. 30cm - czyli grubosc muru).

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...