Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry.

Pytałem na forum eksperckim ale nie dostałem odpowiedzi. Dlatego umieszczam pytanie tutaj.

 

Mam zamontowane rolety ARZ Z-Wave z FAKRO. Przespałem temat na etapie montażu bo byłem przekonany że można nimi sterować każdym pilotem, więc chciałem je docelowo przypisać do pozostałych rolet w domu. Teraz dowiaduje się że nie ma takiej opcji. Mam pilot Inela PIL-99PMT. Czy jest możliwość sterowania nim roletami FAKRO?

 

Dostałem odpowiedź od eksperta więc nie było pytania.

Edytowane przez reksgildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i jakoś nie mogę znaleźć informacji, a jeszcze lepiej zdjęć, jak najlepiej zaplanować połączenie przewodów z napędów rolet zewnętrznych z wewnętrzną instalacją elektryczną. Na chwilę obecną mam pociągnięte przewody YDYP 4x1,5 mm2 w okolice nadproży (sterowanie z centralnego punktu za pomocą np. Satela). Niedługo będę chciał zamówić rolety.

1) Czy przewód 4x1,5 z instalacji wypuścić na zewnątrz budynku i tam wykonać połączenie z przewodem wychodzącym z napędu rolety ? Minus jest taki, że przewód YDYP raczej nie jest przystosowany do prowadzenia na zewnątrz budynku.

2) Czy też może lepiej zrobić dodatkową puszkę od wewnątrz w okolicach nadproża i z tyłu puszki wywiercić na zewnątrz otwór przez który będzie poprowadzony przewód z silnika rolety (w jakimś peszlu, pod styropianem z elewacji) ?

W ogóle jak wygląda wymiana np. uszkodzonego napędu (np. Somfy) ? Czy przewód wychodzący z napędu jest z nim na stałe połączony, czy też jest on przykręcony do jakieś listwy/kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w skrzynce jest po prostu kostka. Nie muszę tworzyć żadnych puszek na ścianie, prowadzić przewodów w peszlach itp. Otwieram skrzynkę, rozkręcam kostkę i mogę wyjąć silnik. Po co inaczej kombinować? A kabel ze skrzynki idzie od razu do środka do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie będzie puszka od wewnątrz z peszlem na zewnątrz. A gdzie najlepiej umiejscowić puszkę ? Obok nadproża, nad nadprożem ? W jakiej odległości od otworu okiennego/skrzynki z roletą ? Czy nie trzeba będzie podkuwać nadproża, żeby wprowadzić peszel do skrzynki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy z której strony wyprowadzony zostanie przewód ze skrzynki. Skrzynki nie są nawiercane więc pełna dowolność. najlepiej kabel wyprowadzić z boku wtedy peszel do niej dociśniesz i nie będzie kolejnego błędu - peszel peszlem ale co z tego jak do skrzynki nie dotyka i przy wykonaniu ocieplenia jeszcze przewód klejem złapany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom z Porothermu 30 + 15 styropianu, jestem na etapie nadproży. Problem polega na tym że planuję okna z roletami, firma która je montuje doradziła mi odsunięcie nadproża o co najmniej 5 cm, tak aby zmieścić roletę zewnętrzną. Naszkicowałem coś takiego i chciałbym wiedzieć czy to ma sens?

Rysunek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Od tygodnia mam zamontowane rolety zewnetrzne firmy Anvis. Do tej pory byłem zadowolony. Ale przy wczorajszej wichurze wyszła irytujaca wada. Mianowicie wiało a co najgorsze gwizdało z otworu którym idzie lina na zewnątrz. Otwór jest dużo większy jak grubość linki. Ja u siebie nie widze tam żadnej uszczelki. Czy to normalne zachowanie czy powinna tam być jakaś uszczelka

 

http://images77.fotosik.pl/689/0f6d1604834b4a9fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...